Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 31 evesen 13 millio ft megtaka...

31 evesen 13 millio ft megtakaritas jonak szamit?

Figyelt kérdés
De ezenkivul nincs semmim.
2022. dec. 4. 07:34
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat. En ezt a penzt 4 ev alatt szereztem kulfoldi munkaval es apoloi vegzettsegem van. De persze, nem ennyit keresek hogy 4 ev alatt 13 milliot tegyek el, habem tobbet keresek hiszen koltok a penzbol itthon is , kint is koltok.

Azert kerdeztem meg, mert en oszonten nem erzem mindig azt hogy ez " eleg". Es olyan kevesnek erzem. Igen valoban egy kis megerositest vartam a valaszoktol, maskepp nem tettem volna fel. Kivancsi voltam, hogy mas 30 , 40 vagy huszon valahany eveseknek mennyi felretett penzuk van... ez minden:)

2022. dec. 5. 06:31
 12/29 anonim ***** válasza:

"Azert kerdeztem meg, mert en oszonten nem erzem mindig azt hogy ez " eleg". Es olyan kevesnek erzem."


Nos igen. Attól, hogy ez több mint az átlag, még soknak nem nevezhető. Biztonsági tartaléknak sok, minőségileg (azonnal) előrelépni az életeddel viszont kevés.


"Kivancsi voltam, hogy mas 30 , 40 vagy huszon valahany eveseknek mennyi felretett penzuk van..."


És ez az, ami kontextus nélkül semmit nem fog jelenteni. Én például a te korosztályod vagyok, /félretett pénzem/ kevesebb van, viszont 2 éve saját lakásban élek, amit egyetem után 5 évvel vettem szülői segítség nélkül és felújítottam. Ha ennek az értékét is hozzáteszem, már máshogy jön ki, viszont ez ugye nem egy likvid dolog.

2022. dec. 5. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:
En is elhetnek sajat lakasban, csak nekem az a sajat lakas nagyon nem mindegy hol van... Budan 12. keruletben 40 milliosban lakom, vagy pedig videken egy erosen cigany fertozott teruleten lakom.
2022. dec. 5. 09:50
 14/29 A kérdező kommentje:
Gobdolom te valahol az utobbibsn lakhatsz. 5 ev egyetem utan, majd 2 ev !!! sajat lakasban kaksz , tegyuk fel keresel havi netto700 ezret az evente 8 400 ezer ft , 2 ev mar 16 m 800 ezer ft. Es neked ebbol meg kell elni valahogy minden draga, tehat ez a penz meg nagyon keves ahhoz h tudjal 2 ev utan rogton sajat lakadhoz jutni. Hat nyakig lehetsz kolcsonokkel. Es nem is bizos h keresel havi netto 700-at esetleg bruttoban... vagy valami videki kis bungalloban lakhatsz ahova en nem kivankoznek....
2022. dec. 5. 09:55
 15/29 anonim ***** válasza:

"5 ev egyetem utan, majd 2 ev !!! sajat lakasban kaksz"


???

Még abban sem vagyok biztos, te érted, mit akartál ide leírni.


"Hat nyakig lehetsz kolcsonokkel."


Nem vagyok. Még kb 6 millió van belőle fix 3.5% kamatra fix havi 50 ezres törlesztőre. Ez az egyetlen hitelem van. Még az infláció is nekem dolgozik vele.


"vagy valami videki kis bungalloban lakhatsz ahova en nem kivankoznek"


Belvárosi 44nm-es tégla társasházi lakás egy egész jó környéken. Nem volt mindig egy milla a négyzetméterár. Pláne, ha a rendbetétel nagyját te magad meg tudod csinálni.


Gyakorlatilag a mi generációnk aranykorban élt. Mire 2012-2015 környékén befejeztük az egyetemet a részvény és kriptó piac szárnyalt, az ingatlanárak meg zuhantak. Ha valaki előre tervezett, nagyon könnyen lehetett jó ingatlanhoz jutni. Ha ez a mostani válság véget ér 2-3 év múlva, a mostani ~20 évesek kerülhetnek hasonlóan jó helyzetbe. Csak hogy valai élni tudjon a lehetőséggel, ahhoz olyan felelősségtudat kell, ami nem sok húszon-pár évesnek van meg.


Nem fogom simogatni az egódat, elégé kitört belőled a kisebbrendűségi komplexus az utolsó kommentedben, pedig alapvetően nem volna mire.

2022. dec. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:
Nem irtad h mikor vettel lakast, mikor nem voltak ilyen irrealisan az ibgatlanarak, akkor ok. Azt hittem mostanaban vettel...
2022. dec. 5. 12:52
 17/29 anonim ***** válasza:

Kérdező.

Igen jónak számít, a magyarlakosság több mint a felének semmilyen megtakarítása nincsen.

2022. dec. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
A kérdés megválaszolásához ismerni kéne a 31 évesek átlagos vagy inkább medián vagyonát. Ahhoz képest meg lehetne mondani, hogy jónak számít-e. A megtakarítás a teljes vagyon ismerete nélkül keveset mond. A megtakarításod önmagában jónak számít, csak írod hogy mellette nincs semmid. Gondolom szívesen cserélnél azzal, akinek alig van némi megtakarítása, de van például egy 30-40 milliót érő tehermentes ingatlana. Én sok olyat ismerek aki máról holnapra él a fizetéséből, de közben minden a feneke alatt van, mert például örökölte vagy a szüleitől kapta.
2023. dec. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
2023. dec. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
Ismerőseim akik normális életet élnek, kb. mind kaptak vagy örököltek saját lakást. Onnantól kezdve viszonylag lazán élnek. A megtakarítás csak annyiból érdekli őket, hogy milyen új autót vegyenek, vagy hova menyjenek nyaralni. Te meg még ott sem tartasz, hogy egy saját kéglit vegyél magadnak. Mert 13 millióból még egy egyszobás garzont sem adnak normális helyen. Ne értsd félre, ez nem a te hibád, szép teljesítmény ha saját erőből érted el. De a való életben ez édes kevés és senkit sem érdekel. Vénségedre esetleg utolérheted majd azt akinek alá tettek mindent.
2023. dec. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!