Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért drágábbak jóval a...

Miért drágábbak jóval a magyar élelmiszer üzletek?

Figyelt kérdés
Bemegyek egy CBA-ba, lassan 3 naponta+50, 60 forintba kerül akár egy sima csomag keksz. A Lidl, Aldi még azért tartják magukat.

2022. nov. 18. 18:06
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Kösz, más megoldás nincs lassan. Nagyapáméknak szoktam bevásárolni, és mivel a sarkon van CBA, néha oda megyek be. Egyik nap már a boltost is megkérdeztem, mikor feltűnt, hogy a sima baba szappan 150 forintról felment 1-2 hónap alatt 300-ra, és az arány gyakorlatilag minden egyes termékre igaz, hogy mégis, meddig tervezik ezt a műsort, mert ez már nevetséges.
2022. nov. 18. 19:10
 12/17 anonim ***** válasza:
87%

Mint írtam, addig, amíg megveszik…


Az infláció elleni egyetlen megoldás, ha a lakosság tudatosabb, ellenáll a pofátlan áremeléseknek és nem veszi meg a kedvenc termékét sem, ha drágább, mint az előző hónapban…


Sajnos a gyakorlat ezzel szemben az, hogy nyivákolva megveszik majd még tízszeres áron is a nyomorultak, egészen amíg elszegényednek :/

2022. nov. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Ó, hát ez a kisbolt legendás ott a környéken ám! Évekkel ezelőtt nyílt egy nagy bolt pár utcányira onnan dugig áruval, rendes húspulttal, minden, és b+, tönkre ment, mert a zemberek a kicsibe mentek, mer'azt szeretik.


Úgyhogy ebben az esetben szerintem a "b" alternatíva fog megvalósulni.

2022. nov. 18. 19:42
 14/17 anonim ***** válasza:
32%

8: Az emberek felének, ha nem többnek, 150 000 Ft alatt van az egy főre eső jövedelme, soknak 100 000 alatt. Én se értem, mért van ekkora látszatnyugi az országban, már régen éhséglázadásnak kellene lenni, legkésőbb az elmúlt augusztus óta.

Lehet, mindenki drogos? Altatókat, nyugtatókat is ide értem.

2022. nov. 19. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek nem hülyék. Ott vásárolnak többet ahol olcsóbb. Nálunk például a konzervek, wc papír és az üdítő a kínai vegyesboltban a legolcsóbb. A húsárú meg a Lidlben.


Sajnos a CBA-ban semmi sem olcsóbb mint máshol ígyboda be sem nézek.

2022. nov. 19. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

#10

Nem vettem meg, inkább visszatettem miután átgondoltam ér-e annyit, és vettem helyette egy tábla Boci csokit 350ért, az volt az uzsonnám.

2022. nov. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 everlight ***** válasza:
100%
Mert pénzéhes szemétládák.Ugorjunk vissza 4 évet se magas infláció,se energiaválság,mégis ugyan azok a termékek minimum 10% kal drágábbak voltak a CBA ban mint a Lidlben ,annak ellenére hogy kevesebbet fizettek a dolgozóiknak.Most meg a silányabb minőségű magyar termékek drágábbak mint az import jó minőségűek.
2022. nov. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!