Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A Bitcoin tárcából automatáig...

A Bitcoin tárcából automatáig történő pénzmozgás lenyomozható vagy tényleg anonim, ha az ember nem bankot használ, hanem bitcoinért ad el dolgokat?

Figyelt kérdés

A kriptovalutákat akarom megismerni, jól haladok egyenlőre a megértésével, de nem biztos, hogy ezt a témát jól fejtem meg,így ha egy tapasztaltabb ember olvassa, akkor azt kérdezném, hogy jó-e az alábbi elméletem az anonimitás megtartási módszerről?

(Megjegyezném nem készülök semmire, mindez csak elméleti tapasztalatszerzésre kell) SZÓVAL..

A bűnözői vagy a nem adózni vágyók módszerét tanulom most. Elvileg azért használják a bűnözők is, mert lenyomozhatatlan és bármilyen ügyleted volt, nem verhetik rád és nem találnak rád a hatóságok, legalább is a pénzbeli bevételt tekintve, amíg nem bankba teszed és az ügyletnél nem láthatóak a személyes adatok és VPN-t használsz az adott számítógéppel vagy telefonnal..Tehát ha van kriptovaluta tárcád (nem hideg, hanem online, mint a Metafox vagy Coinbase) akkor arról a tárcáról valahogy le is kell venni, mert nem fizethetsz még akárhol a tárcád qr kódjával. Szóval ha jól tudom, ha le akarod venni, hogy kézzel is fogható legyen, akkor a kódoddal le tudod venni Kriptovaluta automatából és akkor megkapom a pénzt kp-ra, anélkül, hogy bankkártyára utalnád, mert az már látható a neveddel és jönnek a kérdések, főleg komolyabb összegeknél. Ez így amit leírtam az működik valóban és tényleg lenyomozhatatlan? Illetve szükséges ilyenkor egy hidegtárca vagy nem fontos? Illetve ha igen, akkor miért?



Előre is köszönöm a válaszokat és az építő jellegű extra "tanácsokat". Még tanúlgatom ezt, de tetszik ez a kriptovaluta téma, a befektetés nem feltétlenűl, de maga a fizetési mód az tetszik, hogy milyen szabadságot jelképez a használónak.



2022. nov. 11. 18:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen lenyomozhato. Legalabbis a bitcoin. kyc/aml nelkul nem tudsz ki/be lepni a rendszerbe. Kiveve ha emberektol veszed, es kiveve ha lightning networkot hasznalsz. De ha bármilyen mixeren atkuldod a coinod biztos nem fogja egy aml/kyc tozsde/automata elfogadni a coinjaid
2022. nov. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ahogy észrevettem ahol tőzsdézhetsz, ott nyílván kér személyes adatot, de egy olyan tárca, mint a Metafox és Coinbase, vagy egy hidegtárca, ahol nem kell app sem, mint pl a Ledger ott nem kér semmi személyeset és (ledgernél) még internet sem kell ha jól emlékszem. Így nincs kyc, amíg nem tőzsdén adok/veszek, hanem emberekkektől kapok/küldök kriptot az ügyletből. Szóval idáig anonim vagyok, ha jól sejtem.

Ha levenném kp-ra, akkor az automata meg el kell fogadja a qr kódomat, de ha nem is automatázok, hanem csak magánszemélyekkel bizniszelnék, akkor egy Ledgerrel vagy kyc mentes tárca appból tudok mozgatni kriptót anélkűl, hogy a nevemhez köthető lenne. Az appot tekintve meg VPN-t használva lehet interneten bonyolítani.

Bár biztos itt is sok a buktató..

2022. nov. 11. 20:02
 3/9 A kérdező kommentje:
Most néztem a szabályozásokat, elvileg ez még mindig anonim, amíg magánszemélyekkel adok/veszek. De sok mindent írnak. Biztos a hatóság el tud jutni valahogy a tetteshez.
2022. nov. 11. 20:46
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze, addig minden szep es jo amig maganszemelyel tradelsz, de hogy garantalod hogy utana o ne menjen tozsdere vagy barhova? Mivan ha kifogsz egy beépített rendort? Semmit ae jelent hogy x a te tarcad, y mase. Akar a tied is lehet mindketto. Amint a tainted coinok elernek egy kyc/aml pontot onnan mar egybol kapcsolnak is le. Ha nem teged akkor pityipalkot akivel tradeltel. O majd elvezeti oket hozzad. Nagyon nehez anonimnak maradni kriptoban. A kripto nagyon nagyon rossz erre. Persze vannak coinok amik teljesen anonimak, de a btc nem az.
2022. nov. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi a véleményt. Látom értesz hozzá eléggé. Így akkor még kérdeznék egyet ha nem fárasztalak. Erre is van egy elméletem, vagyis megoldásom. Mert ha a másik féltől megtudják az én kriptonevemet/kódomat vagy adress, ahogy hívják, akkor már el is juthatnak nyílván hozzám, hogy melyik automatánál vettem le pénzt azzal a kóddal vagy csak vettem valami fizikai dolgot, akkor a kereskedőtől jutnak el hozzám.

Ez így valóban bukó, de amíg nem veszem le a pénzt és nem veszek fizikai dolgokat, csak gyűlik és nem nyúlok hozzá, akkor eddig a pontig hiába tudják az addressemet, mert a tartózkodási helyem és a Polgári nevem ismeretlen marad végig. De csak ha nem veszek semmit.

Persze tény, hogy ha nem veszem le a pénzt csak gyűlik, nincs is értelme, viszont itt jön a lényeg.

Nem automatából veszem le és nem vásárolok vele, hanem keresek egy megbízható havert, rokont, pénzembert, akiben megbízok, csinálunk neki kriptotárcát és olyan olcsó áron küldök neki kriptovalutát, hogy hülye lenne nem elfogadni és jóval kevesebb értékben kp-t adni cserébe. (És most nagy összegekről beszélünk, ahol még mindig megéri ráfizetnem) Manapság sokan bonyolítanak kriptovaluta vételt személyesen, így ő nem mond nyílván semmit rólam ha el is jutnának hozzá mert csak egy random embernek leszek beállítva, akit nem ismer és 1x találkoztunk és csak vett tőlem kriptot.

Persze ha többször üzletelek vele, az már gyanúba keverné, úgyhogy 1 megbízható embernél 1x egy nagyobb összegű kp-ra váltást lebonyolíthatok.

Nem vagyok egy crimenetwork guru, de merd azt mondani erre, hogy rossz megoldás lenne.

Az egyetlen, ahol bukhat az egész, hogy a megbízható embert nem szabad magamra haragítani, mert akkor bukta..Persze ahhoz találjak is olyant, akinek van komolyabb vagyona átváltani.

2022. nov. 11. 23:55
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyen egyszeru lenne senkit nem kapcsolnanak le. Hidd el, ha eleg nagy a tet akkor megtalalnak. Ott a bitfinexes hacker par, oket is lekapcsoltak pedig ok se csinaltak hulyen. Mindig valahol valaki ebacca. Hallgass darknetdiariest, ott van jopar sztory hitelkártya csaloktol elkezdve komoly hackerekig. A kripto nagyon rossz illegalis dolgokhoz, teljesen lekovetheto. Keszpenzt ennel millioszor jobb. Persze lovesem sincs nekem se, olyan tisztan elek hogy meg tulfizetesem is van a navnal :))
2022. nov. 12. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
69%

"de merd azt mondani erre, hogy rossz megoldás lenne."


Bátor ember vagyok, rossz megoldás :D (Nem az előző válaszoló vagyok)


1. A veszteséged óriási lenne

2. Hidd el, nincs az a pénz amiért ne dobnának fel. Ráadásul ha eljutnak hozzá a most a példa kedvéért tegyük fel, hogy drogból származó bitcoinodból ő már b@szhatja. Két lehetősége van. Feldob és reménykedik, hogy megússza felfüggesztettel, a pénzét elveszik VAGY Nem dob fel, elveszíti a pénzét és megy a böribe. El fog bukni mindent a strómanod.

2022. nov. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
32%
enyi baromságokat irkálni ez bitcoin nem tözsde . nem magyr tévét kel halgatni
2022. nov. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ezek elvi ellentmondasok. Megbízható ember aki belemegy egy csalásba...
2022. nov. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!