Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Amennyiben valaki jó áron tud...

Amennyiben valaki jó áron tud beszerezni használt bútort, azonban később ezt megunja és elcseréli egy vadiúj, lényegesen többet érő tabletre, de 1 az 1-ben, tehát pénzmozgás nincs. Akkor az ilyenből kell adózni?

Figyelt kérdés
De lehetne példa egy nagyon régi autó cseréje 1 az 1-ben egy ma 500 ezret érő autóra. Ebben az esetben kell foglalkozni az értékesítéssel illetve az adóval vagy ilyen esetben, ha az illetők megegyeznek a továbbiakban semmit se kell tenni, mivel az ellenértéket nem pénzben fizették meg?
2021. jún. 17. 12:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
Nem attól lesz valami adóköteles, hogy pénzmozgás történt-e. Ha egyébként adó- vagy illetékköteles lenne, akkor cserével is az lesz. Autónál pl tökmindegy mennyiért veszed/cseréled/bármi, nem az alapján szabják ki az illetéket. Lakásnál pedig értékbecslés van akkor. Egyéb esetben, ha nem ismert az ár, akkor a piaci árat kellene figyelembe venni.
2021. jún. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
53%
az autós példád nem való ide, mert azt muszáj lepapírozni. A bútor meg a tablet senkit nem érdekel...
2021. jún. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem az volt a kérdés, hogy kell-e papírozni vagy nem. A lakást is le kell papírozni ez nem kérdés. Itt a fizetési kötelezettségről van szó. Ahogy írtam is: ha amúgy adó/illetékköteles lenne, akkor csereügyletben is az.
2021. jún. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%

használt cuccok adásvétele (pénzben is) évi 600.000 ft bevételig adómentes.


[link]

2021. jún. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem is kérdőjelezte meg senki sem.
2021. jún. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen, de a cserénél hogy állapítja meg ezt az ember, ha mondjuk a bútor 250 ezer volt újkorában, használat után már nem ér annyit közel sem, a tablet meg mondjuk 150 ezer. Valójában külön lehet bontani pénzre is, de az üzlet megkötésével nagyjából a felek azonosnak tekinthetik az értéket, azonban lehetnek 100 ezres eltérések és nyilván ilyen esetben nem jönnek értékbecslők átnézni. Azt tudom, hogy 600 ezer forint alatt nem kell adózni és elvileg bevallani sem. Talán 600-800-ig be kell vallani, de mentesül az adó alól és csak utána kell a jövedelem után a 15%. Csak azt nem tudom az ilyet hogy számolják el, már, ha elszokták.. Mert ilyenkor nem ismert az érték.
2021. jún. 17. 13:36
 7/11 anonim ***** válasza:
76%
Becsült piaci ár. Vagyis kb hasrapacsi :D Sok értelme nincs foglalkozni vele.
2021. jún. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ez szerintem se egyértelmű, hiszen a vevő szerint érhet 200-at és megéri, eladó szerint meg 100-at.Ebben az esetben mégnagyobb a gond, ha a két termék használt lenne, hiszen akkor lehet valaki mondjuk egy 200 ezres dolgot hisz 50 ezresnek és cserél, de lehet akár 300-400 ezresnek hitt is. Csak nem tudom az 1-1-es cserét minek is tekintik. Mivel van a 600 ezres küszöb, de valóban nem keletkezik bevétel belőle, mivel nem eladás történt pénzért, hanem, mint a nevében is, csere. Nem tudom, ez hogyan működik és lehet nagy különbség piaci árban és a vevő által kalkulált árban is. Vagy egyáltalán foglalkoznak-e ilyennel, cserénél valóban jövedelem nehezen keletkezik eleve, hisz nem fog elmenni óriási haszonnal, de a cseretárgy mondjuk vki számára érhet 3-5-ször többet is, vagy épp sokkal nagyobb fontosságot.
2021. jún. 17. 14:01
 9/11 anonim ***** válasza:
76%

De most akkor mi a problémád, 8???


A vevő és eladó közötti egyet nem értés, vagy az adózás?

2021. jún. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Rosszul közelíted meg kérdező. Cserénél is keletkezhet jövedelmed. Egy sarkított példa: megveszem tőled a használt 10ezresedet egy használt 5ezresért. Mi 1-1ben cseréltünk, mégis keletkezett jövedelem. Nyilván baromság, mert ez pénz, ezért is írtam, hogy sarkított példa. Azért mert te úgy egyezel meg az eladóval, hogy 1szekrény=1tablet, attól még keletkezhet jövedelem attól függetlenül, hogy nem volt pénzmozgás.
2021. jún. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!