Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A Nav hozzáfér a bankoknál...

A Nav hozzáfér a bankoknál vezetett számlákhoz? Úgy értem,hogy látja a pénzmozgásokat?

Figyelt kérdés
Munkanélküli vagyok, de amit kapok a páromtól,azt a számlára szoktam feltenni,és ha kell gyógyszer vagy bármi, akkor onnan vásárolok. Ezért kérdezem.
2021. szept. 8. 20:11
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
Ez nem adózatlan bevétel, szóval ha látja is bárki, nem lesz semmi. Mellesleg csak úgy nem látják, csak ha kérnek hozzáférést vagy ha a bank jelent nekik.
2021. szept. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszike a választ :O
2021. szept. 8. 20:19
 3/6 anonim ***** válasza:
76%
Ha a pároddal házasok vagytok vagy bejegyzett élettársi kapcsolatban vagytok, akkor bármennyit adhat neked adómentesen. Ha nem, akkor elvileg 150ezet Ft felett be kéne jelentened, de gyakorlatilag ezzel senki nem foglalkozik.
2021. szept. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A 150 ezres limit egybe számolandó vagy ha kisebb-nagyobb részletekben van úgy is vonatkozik rá?
2021. szept. 8. 20:34
 5/6 anonim ***** válasza:
80%
Ilyen "elenyészően kicsi" összegekkel nem foglalkozik a NAV.
2021. szept. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
74%
Arra még nekem se sikerült rájönni, hogy hogyan értik a 150ezret. Nem mindegy, hogy havonta, évente, vagy összesen az életben. Minden esetre nekem is szokott utalni a nem hivatalos párom pénzt, nem lett belőle gond.
2021. szept. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!