Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Van forint alapú megtakarításo...

Van forint alapú megtakarításod, befektetésed?

Figyelt kérdés

2022. szept. 4. 20:30
A kérdező szavazást indított:
Már rég nincs
Nemrég még volt, de már nincs
Van, de ha javul az árfolyam, akkor átváltom, és nem lesz többé
Van, és a jövőben is lesz, de kisebb százalékban
Minden megtakarításom forintban van, és abban is lesz
32 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Jelenleg PMÁP
2022. szept. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%
Nekem is, meg bubor:)
2022. szept. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%
Van, PMÁP. Az teszi ki befektetésem majdnem felét. Hashtageket nem teljesen értem, mi közük van a forinthoz?
2022. szept. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos van. Mondjuk PMÁP van, ami forintban a viszonylag értelmes megoldások közé tartozik, csak azt azért tudni kell, hogy attól, mert 10%-ot hazudnak inflációnak, szinte mindenki érzi, hogy valójában jó az 20-30-nak is. Szóval az az inflációkövetés az tényleg csak követi az inflációt, csak utól nem éri.


Azért az sokat elárul a pénzügyi tudatosságról, hogy az itteni szavazatok eddigi nagy része alapján mindenki mindent egy olyan forintban tart, aminek az értéke évről évre porlad és inlfálódik, meg lehet nézni 10 éves távlatban az Euróhoz és a Dollárhoz képest hol tart.

2022. szept. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%
Termeszetesen nincs. Csak dollar es euro alapon fektetek be
2022. szept. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
78%
#4 mégis honnan lenne pénzügyi tudatosság, ha nem tanítják sehol? A többség örül, hogy kijön hónap végén, nem fog befektetéssekkel meg valutákkal foglalkozni, hisz nincs mit befektetnie.
2022. szept. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
76%
Mashol se tanitjak... Ha erdekel megtanulod magadtol, ha nem nem. En eloszor 15 evesen olvastam dale carnage meg kiyosaki konyveket, 20 eves korom ota tozsdezek, mellette magyar viszonylatban eleg jol keresek. Van akit erdekel a penz. Van akit nem.
2022. szept. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
77%
Crypto van, a többit pedig belefektettem a házba és hamarosan jön a gyerek. Így már nincs mit :)
2022. szept. 5. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Már sajnálom, hogy 330-360 között nem váltottam át minden pénzemet, pedig már sokat nyertem volna csak az árfolyamon. Most el is határoztam, hogy nem érdekel, hogy már 400 körül van az árfolyam, így is váltok át pénzt, mert ennél csak rosszabb lesz. Szerencsére volt pénzem, amit még 310-es árfolyamnál váltottam, az most jóval többet ér forintban. De mivel a fizetésem forintban kapom, ezért sokáig csak gyűjtögettem a pénzt, nem foglalkoztam annyira a befektetéssel sem, pedig nem ártott volna már akkor is gondolni erre, mikor még nem volt ekkora infláció.
2022. szept. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Van. Lesz is.

Kivéve ha államcsőd lesz.

De az nem lesz.

2022. szept. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!