Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mibe érdemes fektetni?

Mibe érdemes fektetni?

Figyelt kérdés

Nem gondolok itt hatalmas pénzekre, havi szinten olyan 40-50 ezrekre, valami olyan helyre szeretném tenni a pénzem ahol azért gyarapodik, de ha kell akkor egy két héten belül, vagy max 1 honapon belül hozzá lehessen férni.

Tudom vannak ilyen megtakaritások, de ott ahogy tudom úgy szokott lenni hogy néhány évik, biztositoktól változoan nem lehet hozzáférni a pénzhez, és nekem fontos hogy hozzáférjek ha kell. Tudom hogy elég nehéz a kérdésem, illetva biztos lesznek akik elküldenek melegebb éghajlatra az okos kérdésemmel, de érdekelne hogy van-e ilyen.


Köszönöm



2017. jan. 1. 21:43
 1/10 anonim ***** válasza:
Az alacsony összeg és az azonnali hozzáférés miatt nem fogsz találni semmit. Még bankszámlára sem nagyon érdemes betenni, mert a költségek magasabbak mint a várható hozam.
2017. jan. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
52%

A te helyzetedben a véleményem szerint a 2 legjobb opció:


1. Saját magadba fektess, a tudásodba, találd ki, hogyan tudnád magad piackébesebbé tenni, többet keresni. Ez mindig egy nagyon jó és sokak által számba sem vett befektetés.


2. Valamilyen nyugdíj előtakarékossági számla

2017. jan. 1. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Elég fiatal vagyok, 20as evek legeleje, tanulok is szakmat, meg dolgozok, aztan szakma utan egyetem a cel, ugyhogy magamba ugymondhatjuk fektetek, es a havi kiadasaim (szamlatol kezdve a szorakozasig) ennyit felre tudok tenni haviszinten, de nyugdij elotakarekossagot nem akarok egyenlore.

Igen en is attol tartok hogy az alacsony osszeg miatt nen tudok a szamomra megfelelot talalni. Csak ott hagyni a penzem a szamlamon, olyan kellemetlen hogy csak ott van es fizetek mert ott van az helyett hogy valami ertelmeset kezdenek vele.

2017. jan. 2. 01:07
 4/10 anonim ***** válasza:
Akkor csak simán tedd félre. Nem számlára, hanem "befőttes üvegbe". Ekkora összegeknél úgyse számíthatsz érdemk kamatra, az infláció meg megint nem fogja elérni az ingerküszöböt. Ez a legjobb megoldás.
2017. jan. 2. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Hát igazából akkor már inkább bankba tartom és fizetek, mert sokkal biztonságosabb mint otthon tartani, akkor is ha csak a széfbe rakom be.

Igen nem számlára kell, csak úgy van az a pénz, jobb időkre, csak jobb lehet ha nem csak áll, hanem "dolgozik" a pénzem.

2017. jan. 2. 11:26
 6/10 anonim ***** válasza:

A Budapest Alapkezelő és Raiffeisen Alapkezelő pontosan erre kínál megoldást, amilt te is keresel, havi szinten akár 10 ezer forintot is betehetsz ezekben a speciális konstrukciókban. Te döntöd el, hogy milyen kockázatú befektetést szeretnél, bármikor hozzáférhetsz, és olcsóbb ezeken keresztül befektetni, mint bármilyen más piaci konstrukció. Lehet, hogy más is kínál ilyet, én csak erről a kettőről tudok, itt vannak a linkek:

Budapest Alapkezelő - Lépésről lépésre

[link]

Raiffaisen Alapkezelő - Rendszeres Befektetés

[link]

2017. jan. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ui: A biztosítók által kínált termékek nagyon drágák, mivel ügynökökön keresztül értékesítenek, ami a legdrágább értékesítési csatorna. Hogy a magas költségeket kitermeljék, csak hosszú távú termékeket tudnak értékesíteni. Minél hosszabb távon porlasztják szét a költséget, annál kevésbé feltűnő az ügyfélnek.

A banki és alapkezelői termékek (szinte) minden körülmények között olcsóbbak, mint a biztosítói termékek.

A kiszamolo.hu blog-on rengeteget cikket találsz a biztosítói termékek hátrányairól.

2017. jan. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez érdekes, ennek utána járok.:)
2017. jan. 2. 19:52
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát PTC üzlrtbe biztos ne...
2017. jan. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Pl takarekszamla vagy penzpiaci alap. Gyakorlatilag nulla a kamat de ezek barmikor hozzaferhetoek es Beva es Oba vedi.
2017. jan. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!