Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Utálod, vagy szereted az...

Utálod, vagy szereted az önkiszolgáló kasszákat?

Figyelt kérdés

Most olvastam több portálon is, hogy az emberek kb. 60%-a utálja az önkiszolgáló kasszákat és csak azért is a "hagyományos" kasszákhoz áll sorba. És nem azért, mert bonyolult kezelni, hanem mert el kell végezni a kasszás munkáját és ingyen dolgoztat a multi... :D


Tényleg ennyire buta a többség?

Abba nem gondol bele senki, hogy az idő pénz? Hamarabb végzel, hamarabb mehetsz a dolgodra.


Bárki kiszámolta már valaha, hogy egy kasszás órabérét, ha leosztod azzal az idővel amit a kasszánál töltesz (kb. 5-10 perc), akkor hány forintot "veszítesz"? 100-150Ft nagyjából...? Valakinek tényleg megér ennyit, hogy 15-20 perccel tovább áll sorban?

De nyugodtan dacoskodjon mindenki, hogy a multik birkának néznek és elvégeztetik velünk a melót. Betojok.



2022. júl. 22. 12:21
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
70%

"ha kiszolgálást akarok, akkor nem a szupermarketbe megyek, hanem a helyi kisboltba, ahol tudok beszélgetni a boltossal."


Senki sem írta, hogy kifejezetten beszélgetni akar.


Mellesleg mindig nagyobb a választék egy szupermarketben, mint egy kisboltban és sok esetben olcsóbb is.


Nem kellene ennyire hlyének nézni az embereket.

2022. júl. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 anonim ***** válasza:
11%

10: oh, igazán köszönöm, kedves vagy! :)


De a Kasszás Erzsi videónak jobban örültem volna! :)))

2022. júl. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 anonim ***** válasza:
40%

"a gőzgéppel hajtott szövőszék ellehetetlenítette a manufaktúrákat.."


Bizony! Az ipari forradalom kezdte tönkre tenni, kizsákmányolni az emberiséget és a gyári munka megnyomorítani az emberi lelkeket.


Most meg majd az önkiszolgáló kasszák végleg beteszik a kaput.


Oké, nem lehet mindenki pénztáros, de gondolod, hogy átképezhetőek lesznek programozónak? Én nem hiszem.

2022. júl. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 anonim ***** válasza:
91%

Jobban kedvelem a pénztárost, mert emberből vagyok. idős létemre semmi bajom a korszerű technikákkal, jól elboldogulok velük.

Az önkiszolgálók kasszáknál ha az jól átlátható, egyszerű és egyértelmű, akkor használom. De vannak olyanok, amelyek megőrjítenek.

Pl. azért mert számomra nem logikusan helyezkedik el. Jobbkezes vagyok. Az a természetes, ha bal oldalra teszem a kosarat, és a bevitel után jobb oldalra teszem le. Sok ilyen, de van fordított is. Aztán: kiírja, hogy akarok-e Supershop kártyát használni. De mikor? A tranzakció végén, amikor már a fizetés is megtörtént. De utólag sem lehet, mert kb. 2 másodpercig látszik. Meg állandóan pofázik, hogy hoppá, valami új termék került a gépre. Igen, nincs hely, egy pillanatra letettem a pénztárcámat. Van még pár furcsaság.

2022. júl. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 anonim ***** válasza:
72%

"Bizony! Az ipari forradalom kezdte tönkre tenni, kizsákmányolni az emberiséget és a gyári munka megnyomorítani az emberi lelkeket."

De a számítógép, a mobiltelefon, az autó, a csatornázás, a klíma és a vezetékes víz az rendben van, ugye? Hogy csak pár dolgot említsek. Vagy ezek ellen is lázadsz?


"Oké, nem lehet mindenki pénztáros, de gondolod, hogy átképezhetőek lesznek programozónak?"

Mert a pénztároson és a programozón kívül nem létezik semmilyen más foglalkozás, gondolom.

2022. júl. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 anonim ***** válasza:
74%

Mivel utálok vásárolni, tolongani, sorban állni, elviselni a sok idiótát, ha lehetőségem van, mindig az önkiszolgálót használom.


Egyrészt sok helyen csak kártyával lehet fizetni, ami nekem kedvező, sokaknak nem, így eleve kevesebben vannak.

Másrészt sokan nem tudják használni, ezért inkább beállnak a kígyózó sorba.


Az önkiszolgáló kassza nekem időt és stresszt takarít meg, így nagyon szeretem.

2022. júl. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 anonim ***** válasza:
11%

"Vagy ezek ellen is lázadsz?"


Szerintem az még nem lázadás, h békésen megvédem a pénztáros megélhetését.


Ha senki sem használna önkiszolgáló kasszákat, akkor megmenthetőek lennének szerintem.

2022. júl. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 anonim ***** válasza:
37%

Én azt nem értem, hogy a kérdés kiírásával mi volt a cél?!


Mert nekem nagyon úgy tűnik, hogy mintha ez egy önkiszolgáló kassza-propaganda lenne, amolyan (talán fizetett, megbízott) hirdetés és lepontozása mindenkinek, aki nem szereti az önkiszolgáló kasszákat, mert azokat hlyének próbálja meg beállítani. Ez eléggé erőszakos módszer.

2022. júl. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 anonim ***** válasza:
63%
18. Vagy ez a fétise? Pár napja ugyanez volt vonatjegy automatával.
2022. júl. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 A kérdező kommentje:

Amúgy azzal tisztában van bárki, hogy munkaerőhiány van és pénztáros még nem vesztette el az állását az önkiszolgáló kasszák miatt? :) Ha csak egy is elvesztette volna, ezzel lenne tele a sajtó. Eleve kell 1-2 ember aki felügyeli a kasszákat, a korhatáros termékekre engedélyt ad, mindig van valaki aki elakad valamiben és segítség kell. A többiek mennek a csemegepultba, vagy más osztályra pakolni. Amit amúgy eddig is csináltak, csak még be-be kellett ugrani kasszázni is.

Durva, hogy milyen indulatokat vált ki a téma, nem gondoltam volna, hogy ez ennyire megosztó és nem egyértelműen jó.

Régen a nagybeveásárlásokat mi is rendes kasszánál intéztük, de ott sokkal jobban sürgetve éreztem magam, hogy pakoljak, mint az állat. Önkiszolgálónál szép kényelmesen pakolom, már amikor ott megy a nagybevásárlás. A covid óta mi rászoktunk a házhozszállításra.

2022. júl. 22. 14:23
1 2 3 4 5 6

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!