Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Utálod, vagy szereted az...

Utálod, vagy szereted az önkiszolgáló kasszákat?

Figyelt kérdés

Most olvastam több portálon is, hogy az emberek kb. 60%-a utálja az önkiszolgáló kasszákat és csak azért is a "hagyományos" kasszákhoz áll sorba. És nem azért, mert bonyolult kezelni, hanem mert el kell végezni a kasszás munkáját és ingyen dolgoztat a multi... :D


Tényleg ennyire buta a többség?

Abba nem gondol bele senki, hogy az idő pénz? Hamarabb végzel, hamarabb mehetsz a dolgodra.


Bárki kiszámolta már valaha, hogy egy kasszás órabérét, ha leosztod azzal az idővel amit a kasszánál töltesz (kb. 5-10 perc), akkor hány forintot "veszítesz"? 100-150Ft nagyjából...? Valakinek tényleg megér ennyit, hogy 15-20 perccel tovább áll sorban?

De nyugodtan dacoskodjon mindenki, hogy a multik birkának néznek és elvégeztetik velünk a melót. Betojok.



2022. júl. 22. 12:21
A kérdező szavazást indított:
Soha nem használnék önkiszolgáló kasszát!
Amikor lehetőségem van, akkor mindig ilyen kasszánál fizetek.
58 szavazat
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
49%

Az idő pénz, de kié?

Nem 1-2 dolgot veszek egyszerre, gyorsabb és kényelmesebb elpakolnom a cuccokat, ha felrakom a szalagra és ahogy húzza le a kasszás, rakom el, rendezettem. Sokkal kényelmesebb, gördülékenyebb, gyorsabb, mint ha egyedül pakolnám egyik oldalról a másikra a dolgokat.

Egyébként meg támogatom a kasszást, ha mindenki önkiszolgálóban fizetne, nem kellene kasszás, utcára kerülne egy csomó semmire nem jó ember.

2022. júl. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
63%
Ha jól néz ki a pénztáros csaj,engem nem izgat hányan vannak előttem,meg mennyi cuccal,akkor is oda állok,nem megyek én önkiszolgálóba.
2022. júl. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
73%

A feleségem viszont soha nem használja az önkiszolgáló kasszát, azért, mert nem akar bajlódni a kassza mindenféle hülyeségével, amik sajnos időről időre előjönnek, és azért elég változatosak tudnak lenni. Nekem volt már olyan is, hogy olyan kupont akartam leolvasni vele, amit valamiért nem szeretett, és ezért konkrétan megállt az egész valamilyen hibaüzenettel, és se előre se hátra. Legyek kedves átfáradni egy másikhoz, amíg ezt rebootolják. Aztán a "szokásos" "miért nem tetted oda a terméket -- jaj mi lett odatéve" probléma, alkohol vásárlásánál meg kell várni, amíg odajön valaki, és jóváhagyja, és még lehetne sorolni.

Ennek semmi köze a dachoz, inkább a kényelemhez van köze. Ezt szokta meg, ez nem tud elromlani, vagy ha mégis, akkor rögtön ott is van, aki meg tudja oldani.


Én az önkiszolgálót szeretem, és amikor csak lehet, azt használom, mert nekem meg az a kényelmes. Egyrészt így olyan sebességgel pakolok el, amilyennel szeretnék (ha kosarazok, ugye kocsinál ez tökmind1), valamint van lehetőségem a Tescoban előkeresni a kuponokat a mobilappból, anélkül, hogy Marcsa néni türelmetlen szuszogását kellene hallgatnom a hátam mögött. Plusz ha eleve a táskába pakolok (Scan&Shop), akkor nem kell a pénztárosnak legyezni, hogy ezek itt a szalagon nem az én dolgaim, le ne húzza őket, jajdelehúztamhátmérnemszóltelőbb...

2022. júl. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
57%

Hol állsz te 15-20 percet, sőt, annyival többet a sorban?

A szavazás miért ilyen "szélsőséges"? Így nem sokat ér.

2022. júl. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
50%

Én nem szeretem az önkiszolgáló kasszákat, mert egyrészt elveszik a munkát az emberektől másrészt személytelen.


Én szeretek ráköszönni az eladóra-kasszásra, esetleg kérdezni tőle, szeretem, hogy nekem csak pakolnom kell közben és ő pötyög, szeretem, hogy rögtön meg tudok oldani vele problémát, ha valami technikai gáz van, mert mondjuk nem fogadja el a kártyát vagy kupont vagy mittudomén, de MINDIG élő embernél szeretek fizetni.


Számomra az is a vásárlás élményéhez tartozik, amikor ő szép napot kíván nekem és én is szeretek viszont kívánni és közben mindketten mosolygunk és ez olyan jó! (Persze, vannak bunkó eladók is, de én betudom azzal, hogy kizsákmányolják őket és xar napja volt.)


Engem nem zavar, h sorba kell állni, türelmes vagyok, közben nézelődök, nézegetem, hogy mások mit vesznek, ihletet merítek belőle és sosem akkor megyek vásárolni, amikor sietnem kell, hanem amikor van rá bőven időm, ezért még az sem zavar, ha valaki elém kéreckedik az egy-két termékével, mivel ő siet, szívesen előreengedem.


Számomra a vásárlás is egy élmény és amíg lehet, élő emberhez kapcsolódom és nem egy géphez.


Attól tartok, hogy a gépek lassan kiszorítják az embereket teljesen és akkor egy csomó család éhen fog halni, én pedig ehhez nem akarok asszisztálni!

2022. júl. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
95%

Nálam mindig a vásárlás jellege és összetétele dönti el, hogy hova állok. Nem azért, mert buta vagyok, hanem mert a tapasztalataim azt mutatják, hogy bizonyos esetekben jobban járok a hagyományos kasszával.


A következő esetekben kerülöm az önkiszolgáló kasszát:

- nagybevásárlás vagy túlméretes termék vásárlása: egyszerűen nem fér a rakodófelületre,

- kuponok, gyűjtőfüzetek beváltása,

- több olyan termék vásárlása, amelyről manuálisan kell eltávolítani a lopásgátlót,

- több olyan termék vásárlása, amelyet manuálisan kell jóváhagyni,

- kézzel utólag ragasztott/megrongált/problémás vonalkódok,

- ha egybecsomagolnak különféle vonalkódú süteményeket vagy hidegkonyhai készítményeket, és ennek következtében a vonalkód és a súly nem fog stimmelni, így a kassza hibaüzenetet ad.


Ezekben az esetekben tapasztalatom alapján vagy nem megvalósítható, vagy problémásabb és sokszor időigényesebb az önkiszolgáló kassza. Kuponoknál nem egyszer összeomlott a rendszer, és nem csak hogy kezdhettem előről, de a kupon is elveszett.


15-20 perc különbséget soha nem tapasztaltam egyébként, ráadásul a pénztárosok alapvetően jóval gyorsabban dolgoznak, mint én vagy sokan mások, akik az önkiszolgáló pénztárt használjuk.


Kisebb vásárlásoknál, problémamentes termékeknél kedvelem az önkiszolgáló pénztárt, de nagyobb bevásárlások esetén nem.

2022. júl. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
77%

Am. szerintem rosszul lett feltéve a kérdés, mert ha nem lesz más, akkor nyilván nem lehetne azt választani, hogy soha nem használnék.

Szereted vagy nem szereted az önkiszolgáló kasszát elfogulatlanabb lett volna....

A kérdező nyilvánvalóan részrehajló az önkiszolgálók felé.

2022. júl. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
66%

"az emberek kb. 60%-a utálja az önkiszolgáló kasszákat"

Azért, mert az emberek többsége sík hülye. Sajnos ugyanez a helyzet más téren is. Pl. még mindig csak az emberek kb 40%-a fizet kártyával, a többi ősember vacakol a készpénzzel, a kúrmány az ingyenes készpénzfelvéttel meg még asszisztál is nekik.

Kedvencem, mikor a harmincas anyuka (egyik kezében a 3 éves gyerek, másik kezében az okosteló) elbattyog az ATM-hez, felveszi a kápét, aztán megy a postára és befizeti a sárga csekket, amin ott virít a QR kód, amivel a telefonon fél perc alatt be tudná fizetni. De neeem, mert hát ahhoz kettővel több agysejt kellene.


"Tényleg ennyire buta a többség?"

Igen, sajnos.


"Abba nem gondol bele senki, hogy az idő pénz?"

Nem, mert az átlag embernek annyi esze van, mint egy szatyor lepkének.


---

Személy szerint én mindenhol az önkiszolgáló kasszát választom, ahol van. Tipikus, hogy míg a normál kasszánál sorban áll a sok hülye, addig az önkiszolgálónál épp csak páran lézengenek. Pedig még az sem lehet indok, hogy nem kártyával fizet, mert az önkiszolgáló kassza is elfogadja a készpénzt.

A Tesconál pl nagyon szeretem a scannelős kütyüt, ott menet közben beolvasod a cuccokat és a kasszánál már csak be kell csippantani azt kész. Ráadásul előre látod, mennyi lesz a végösszeg. De az átlag prolinak ez is túl bonyolult.


Egyetlen dolgot kellene jobban megoldani: idegesítő, hogy ha akár csak egy doboz sört akarok venni, akkor is szólni kell a (rendszerint más helyett az egész kasszafolyamatot végigvivő) dolgozónak, hogy hagyja jóvá az alkoholt. Jó lenne, ha be tudnám scannelni pl. a személyit, azt már mehetek is dolgomra.


Lehet mondani, hogy az önkiszolgáló kassza személytelen, de ha kiszolgálást akarok, akkor nem a szupermarketbe megyek, hanem a helyi kisboltba, ahol tudok beszélgetni a boltossal. Erről ennyit.

Egy hipermarket kasszásának én csak egy vagyok az aznapi 500 vásárlóból.

2022. júl. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
82%

Félig-meddig offtopik, de:


"Attól tartok, hogy a gépek lassan kiszorítják az embereket teljesen és akkor egy csomó család éhen fog halni, én pedig ehhez nem akarok asszisztálni!"

Ez a téma előjött már a történelem során rengetegszer, ugye a gőzgéppel hajtott szövőszék ellehetetlenítette a manufaktúrákat, a hűtő a tejesembert, az elektromos közvilágítás a lámpagyújtogatót, és még hosszasan lehetne sorolni. Gondolom a technológia más aspektusaival nincs nagy gondod, és nem gondolsz rá, hogy a vekkerórák elterjedése hány kopogtató életét tette tönkre.

Annak nem sok értelme van, hogy azért tartsunk meg egy szakmát, mert az éppen létezik. A világ változik, ez van. Ha nem lesz az önkiszolgáló kasszákra igény, vagy nem lehet megoldani, hogy teljesen automaták legyenek, akkor meg fognak maradni a pénztárosok, ha meg úgy adódik, akkor ez a szakma is megy a sorompóőr mellé.


Ettől még nem kell éhen halni, rengeteg ember keres pénzt úgy, hogy ő éppen nem pénztáros.

2022. júl. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
54%
#5-ösnek: [link] (:
2022. júl. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!