Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit érdemes most kezdeni 4-5...

Mit érdemes most kezdeni 4-5 millió forinttal? Mivel bukom hosszú távon a legkevesebbet?

Figyelt kérdés

A pénz jelenleg MÁP plusz-ba van befektetve. Nemsokára letelik a második félév, és úgy döntöttem, inkább valami mást kezdenék vele, mert ilyen infláció mellett ez is tiszta bukás, még akkor is, ha kivárom az öt évet. Emellett nem igazán bízok abban, hogy Magyarországon a következő pár évben jól alakulnak a dolgok, így kicsit paranoiás is vagyok.


Arra gondoltam, hogy esetleg átváltom euróba, úgy romlik a forint, hogy talán most ez lenne a legjobb. Ebben azonban egyáltalán nem nagyon biztos, nem értek a témához, ti mit gondoltok? Van jobb megoldás, feltételezve, hogy bár most éppen nincs szükségem erre a pénzre, de bármikor kerülhetek olyan helyzetbe, hogy ez megváltozzon?



2022. júl. 6. 22:11
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Ha a kérdező megengedi, újranyitnám a témát mert még szerintem mindig aktualis



Szerintem egyébként a valuta váltás soha nem lehet rossz befektetés, főleg ha az ember nem több 10 millió Ft al csinálja. Ott már ingatlan befektetés lehet biztosabb. Hely fúggvénye


Előzőekben volt egy olyan válasz, hogy 4-5 millió nem sok pénz...azért szálljunk már le a Magyar valóságra. Nyilván félti az ember a megtakaritását még akkor is ha valaki szerint az csak apropénz.


Mindenki "sok" penze aprópénz valaki más szerint. Ebbe kár beszállni.


Amit én mondnék, a gazdaságtudományok iránt érdeklödő, dolgozó, gazdasági egyetemi szakon tanuló tanuló állampolgár, hogy alapvetöen ilyenkor mivel nem a haszon, hanem a kockázat minimalizálás a cél ezert



Több valutába váltás. Euró, Svájci Frank, Dollár, kemény valuták.


Érdemesebb európai valutába váltani, legrosszabb esetben elkirándulod. 10% nál ha már többet buksz Eurón... akkor már Forintban sokkal többet buksz.


Nem a visszaváltásról beszélek, hanem a real értékről.


Hiába keresel 40ft ot egy eurón ha visszaváltod most...a kenyér nem 40 ft ot drágult de a villamos energia sem



18 astól kérdezném, mi a foglalkozásod és honnan veszed az információkat?



Nyilván semmiféle tanácsot nem érdemes megfogadni egy ez egyben amit így random helyeken olvas az ember, ibkább csak indoformalódni belőle és kialakítani egy saját gondolatmenetet , de mégis kiváncsi lennék, neked miért ez a véleményed ami

Eszmecserére nagyon jó az oldal

2022. júl. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Nekem az első ingatlan vásárlásom 2016-ban egy 500m2 körbekerített építési telek volt,700 ezer forintért.


2 évvel később 3 millióért adtam el,csak füvet nyírni jártam ki.

Most ugyanott 8-10 milliért dobálják az ilyen telkeket.


Így utólag bánom egy kicsit,hogy nem vártam az eladással.


Szóval,ha tudsz olcsón telket venni akkor szerintem abba érdemes fektetni.

2022. júl. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
14%

Akik lepontoztak most biztos rohadtul utálnak. :)

Hogy fognak utálni, ha 330-350 lesz a dollár és 360-380 az euro. De ne aggódjatok, a következő válságnál a 2030-as években újra profitban lesz a 400 felett átváltott dollárotok.

2022. júl. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sajnos kicsit elnéztem a dolgokat, és most nem a második, hanem a harmadik félévnél járok, és ilyenkor nem lehet veszteség nélkül visszaváltani, úgyhogy ősz végéig lesz még időm átgondolni, addig meg meglátom, hogy hogyan alakulnak a dolgok.
2022. júl. 22. 12:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!