Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit érdemes most kezdeni 4-5...

Mit érdemes most kezdeni 4-5 millió forinttal? Mivel bukom hosszú távon a legkevesebbet?

Figyelt kérdés

A pénz jelenleg MÁP plusz-ba van befektetve. Nemsokára letelik a második félév, és úgy döntöttem, inkább valami mást kezdenék vele, mert ilyen infláció mellett ez is tiszta bukás, még akkor is, ha kivárom az öt évet. Emellett nem igazán bízok abban, hogy Magyarországon a következő pár évben jól alakulnak a dolgok, így kicsit paranoiás is vagyok.


Arra gondoltam, hogy esetleg átváltom euróba, úgy romlik a forint, hogy talán most ez lenne a legjobb. Ebben azonban egyáltalán nem nagyon biztos, nem értek a témához, ti mit gondoltok? Van jobb megoldás, feltételezve, hogy bár most éppen nincs szükségem erre a pénzre, de bármikor kerülhetek olyan helyzetbe, hogy ez megváltozzon?



2022. júl. 6. 22:11
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem költsed prostikra.
2022. júl. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
#1 Nem elkölteni akarom, hanem tartalékolni úgy, hogy minél többet megőrizzen az értékéből. 25/N vagyok, később szükségem lesz még erre a pénzre..
2022. júl. 6. 22:20
 3/24 anonim ***** válasza:
33%

Én seftelni szoktam, megveszek valamit jó áron és gyorsan túl adok rajta szép haszonnal.


Ki szoktam maxolni az évi 600ezer forint bevételt ami adómentes egy magánszemélynek. Olyan kamatozású bank biztos nincs aminek 600ezer Ft hozama van évente.

2022. júl. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
55%
Kérdező, váltsd át prémium állampapírra, legalább nem inflálódik (annyira). Minden más most irtó bizonytalan.
2022. júl. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

#3 Sajnos munka és egyetem mellett erre jelenleg nincs időm, de köszönöm az ötletet!


#4 Köszönöm, holnap rá fogok keresni a részletekre!

2022. júl. 6. 22:51
 6/24 anonim ***** válasza:
7%
4-5 millió forint nagyon kevés pénz ezzel kár pár százalékos hozammal rendelkezö állampapírba fektetni. Tedd be kriptovalutába és lesz ami lesz, lehet megduplázod 1 éven belül de az is lehet elbukod a felét
2022. júl. 6. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
#6, nem mindenki szereti a kockázatokat, ne javasolj ilyesmit, please :)
2022. júl. 6. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
51%

Befeketetési arany.

Áfa mentes.

Az államok is ezt veszik, miközben adósodnak el a lakosság felé kötvények formájában.

[link]


Az arany nem valaki más adóssága.

Nem lehet elinflálni.

Bárhol tudod értékesíten ia világban.

Ha 10+ évben tervezel a legjobb választás.

2022. júl. 7. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
45%
5 éves PMÁP. Vagy alulértékelt osztalék-arisztokrata részvények (MMM, TROW, SWK, WBA)
2022. júl. 7. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Maradj nyugton!


Az infláció követő betétet növekvő inflacional nem vesszük ki, mert bukunk rajta.

Ne foglalkozz azzal a pénzzel! Hosszú távon jól fogsz vele járni.

2022. júl. 7. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!