Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mibe érdemes tenni a pénzem,...

Mibe érdemes tenni a pénzem, hogy a lehető legkevesebbet veszítsen értékéből a magas infláció alatt?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, még legalább egy évet tanulok. Nagyjából 2 millió fortintot mibe helyeznétek az én helyemben? Szükségem nem lesz erre a pénzre legalább egy évig. Folyamatos keresetem van aminek legalább felét félre tudom tenni az autóm illetve egyéb költségek kifizetése mellett.

Egy év múlva ilyenkor felszerelkezek szerszámokkal, hogy több saját munkát is tudjak vállani a mostani szinthez képest. Villanyszerelő vagyok, most érettségizek aztán technikusi.


Tartok attól, hogy miután már nem csak viccnek tárgya országunk újra megválasztott vezetője, hanem az orosz oldal agresszorának mása, így rővidesen Magyarország nem lesz uniós tagállam. Uniós támogatások nélkül biztos csökken a napelemes kiserőművek iránti kereslet illetve az otthonfelújítá iránti kedv. Ez a két terület jelenleg ami nekem 4 éve megteremti a lehetőséget, hogy munkával megszerzett autóm, sok elektronikai eszközöm stb legyen.


Euróban gondolkozok leginkább. Drágán venném, de ha 400 forint fölé megy akkor méginkább késő lesz ezen gondolkozni.



2022. ápr. 8. 09:33
 1/9 anonim ***** válasza:
43%

Ha nem zúzod le, akkor az órák nagyon jól tartják az èrtèkük.


Mo. marad az unioban, pontosan azèrt, mert Orbán szereti az EUs pènzeket.

2022. ápr. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%
euróba, vagy svájci frankba
2022. ápr. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az órák jól tartják viszont, nem tudsz belőle gyorsan pénzt csinálni, csak, ha olcsóbban adod.

Olyan kellene, amiből hamar pénzt tudsz megint csinálni, ha esetleg hirtelen szükséged lenne rá.

Helyileg nem tudom hol élsz, de érdemes mondjuk egy garázst venni, amit kiadsz havonta 15 ezerért. Az még pluszos is aztán eladod, ha gond van. Gyorsan elkelnek.

Az ingatlan a jó válasz, de ugye a 2 millió kevés, de talán egy garázsra valahol egy soron lehet. Persze függvénye annak, hogy hol laksz és hogy ennyiért lehet e. De ez a vonal a legérdemesebb szerintem.

2022. ápr. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
40%
nem értem miért fektetnétek pénzbe, és nem külföldi részvénybe. Annyira proli, és annyi pénzt buktok ezen.
2022. ápr. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
69%

Óra-ékszer nem túl jó befektetés. Őrizni kell, lassan lehet eladni, főleg a drágábbakat.


A garázs már sokkal jobb. Mostanában nyaralót is érdemes venni, visszaesett a turizmus, lent vannak az árak.

Energia befektetés: napelem. Borítékolható a drágulás.

Vagy eleve ilyen villanyszerelési vállalkozásba beszállni üzleti társként. Mindenhol bővíteni kell a hálózatot, a benzin korszaknak már látszik a vége. Mindenki tölteni akarja majd a kocsiját: bővíteni kell a hálózatot.

2022. ápr. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az ötleteket!

Körbe nézek itt Szentendrén, hogy mennyibe kerül egy garázs, illetve végzek egy kis "piackutatást" hogy lenne-e rá kereslet.


Az órákhoz szerintem érteni kell, főleg ha befektetésnek vesszük, de azért ötletnek jó volt.

2022. ápr. 8. 16:57
 7/9 Senior Séf ***** válasza:
79%
Én vennék egy garázst, és kiadnám bérbe. Az érték megmarad, és még hoz is a konyhára.
2022. ápr. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
24%
Nem hinném, hogy 700 forintos üzemanyag árak mellett majd garázst fognak keresni az emberek megvételre.
2022. ápr. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Pedig de...Városi lakóknak teljesen más az igény, mint egy kertesháznál, ahol fogja magát az ember és épít egy garázst, vagy egy kis fedett részt. Városba mivel ezt nem lehet megtenni így a garázs opció csak. Ha van egy értékes kocsid és igényes vagy akkor ha teheted bérelsz egy garázst.

Pl nálunk egy meghirdetett kiadó garázs 3 napon belül elmegy.

2022. ápr. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!