Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit érdemes most kezdeni 4-5...

Mit érdemes most kezdeni 4-5 millió forinttal? Mivel bukom hosszú távon a legkevesebbet?

Figyelt kérdés

A pénz jelenleg MÁP plusz-ba van befektetve. Nemsokára letelik a második félév, és úgy döntöttem, inkább valami mást kezdenék vele, mert ilyen infláció mellett ez is tiszta bukás, még akkor is, ha kivárom az öt évet. Emellett nem igazán bízok abban, hogy Magyarországon a következő pár évben jól alakulnak a dolgok, így kicsit paranoiás is vagyok.


Arra gondoltam, hogy esetleg átváltom euróba, úgy romlik a forint, hogy talán most ez lenne a legjobb. Ebben azonban egyáltalán nem nagyon biztos, nem értek a témához, ti mit gondoltok? Van jobb megoldás, feltételezve, hogy bár most éppen nincs szükségem erre a pénzre, de bármikor kerülhetek olyan helyzetbe, hogy ez megváltozzon?



2022. júl. 6. 22:11
1 2 3
 11/24 BlackSword ***** válasza:
Én is a prémium MÁP-ot javasolnám, nincs címlet, szabadabb a kivétel... és postán, mert minden más intézményben már a jegyzésnek is díja van...
2022. júl. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, meg fogom gondolni, hogy mi legyen. Kriptovalutát semmiképpen nem szeretnék venni, hiába lehet nagyobb a hozam, nem engedhetem meg magamnak, hogy a pénz jelentős részét elbukjam. Ráadásul mostanában nem áll túl jól a legtöbb, ennyit még én is látok. Tudom, nem olyan sok ez a pár millió, de pont ezért fontos, hogy ne kockáztassam nagyobb hozam reményében, főleg úgy, hogy nem értek a témához.
2022. júl. 7. 21:02
 13/24 anonim ***** válasza:
5%
Az euroval se jársz rosszul, most 400as árfolyam, évvégére 500ig is elmehet, a forint sosem fog akkorát erősödni már, hogy 400 alá beessen. Lehetetlen bukni vele.
2022. júl. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
30%

Atyavilág, milyen fogalmatlanok vagytok - kérdező és a 13-as -...nyugodtan le lehet pontozni, de nem a tudatlanság a baj, hanem ez a magabiztosság amivel tálaljátok a butaságotokat. Ez a Dunning-Kruger szindróma mintapéldája amit előadtok.


Félreértés ne essen, nem mondom, hogy vegyél cryptot, mert rizikós valóban, de ez az érv, hogy "nem áll túl jól a legtöbb, ennyit még én is látok". Igen. Ilyenkor kell venni, nem akkor amikor szárnyal. Mire beszállsz, valószínű, hogy már felment annyit, hogy a "taxis meg a fodrász" is beszálljon és akkor húzza ki a szőnyeget alólad egy hedge fund manager.


Te is most vennél eurot a csúcson, mi? Okos dolog az is...amikor a cipész is részvényt akar venni, akkor kell eladni. Ismerős? Ha még neked is (és nem akarlak megsérteni) világos, hogy euro-t kell venni, akkor az 99%, hogy hibás döntés. Vissza fog menni a 360-380-as tartományig ebben a félévben, tehát nem holnap, hanem decemberig. De ennél feljebb már nem nagyon fog menni. Nem én mondom, hanem a fundamentumok és a chartok is.


De mindenki azt csinál amit akar, pl. pontozzon le csak azért, mert nem tetszik a véleményem. :)

Nekem sem más véleményével van a gondom, hanem a tudatlan magabiztossággal. (még egyszer, ajánlom a google figyelmébe: Dunning-Kruger szindróma)

2022. júl. 7. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
58%
Ezt mondták akkor is, mikor 350-ről kilőtt. Csak rá kell pillantani az euro elmúlt 10 évére, sosem esett vissza.
2022. júl. 8. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
30%

"Mondták". Kik? Az index, vagy a híradó?

Sosem esett vissza? Ekkora rallyk után amit lenyomott az euro a forint ellenében általában történt minimum egy 15-20%-os korrekció, ahogy az egészséges is. De ha nem vagy jártas a chart olvasásban, trade-elésben (forex vagy bármi) akkor feleslegesen mondom ezeket nyilván, no offense.

2022. júl. 8. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Csak nem mindegy, hogy 480-as eurorol korrigál majd vissza 10%-ot...
2022. júl. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
38%

Szépen lepontoztatok. Gondolom már mindenki átváltotta 400-on a forintját euroba és bosszantó a véleményem... :)))


Tell me you're insecure without telling me you're insecure.

2022. júl. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 BlackSword ***** válasza:
#18!!! Tuti azért... most meg be is avatkoztak, hiszen emeltek a jegybanki alapkamaton...
2022. júl. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

Hónapok óta emelgetik az alapkamatot, amióta a Fed is bejelentette a quantitative tightening-et. Semmi új nem történt igazából. Nem ezen múlik az infláció per pillanat. Klasszikus esetekben monetáris eszközökkel orvosolható az infláció, de most teljesen más az infláció oka, mint a korábbi évtizedekben.

Nekünk magyaroknak sokat segítene, ha biztosítva lennének az EU-s források, mert per pill a kutyának nem kell a forint és szar a külker mérleg.

2022. júl. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!