Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Van olyan alkalmazotti szerződ...

Van olyan alkalmazotti szerződés, ami ellehetetleníti a felmondást?

Figyelt kérdés

6 hónapig határozott idejű szerződésem volt (3 hónap próbaidő), most telt le a 7. hónapom és pár napja dugta elém a főnök rohanva az új szerződést, hogy gyorsan írjam alá, küldi fel majd Pestre, ahol aláírják és majd kapom vissza... Na el se tudtam olvasni, leszignóztam és vitte is. Egy ideje már fontolom a felmondást, még ezt a júniust le akarom dolgozni, de július elsején be akarom adni a felmondásomat (ezt igaz még nem tudom, hogy hogyan kell, gondolom bemegyek az irodába és elmondom a főnöknek, hogy fel akarok mondani?). Viszont mivel nem láttam a szerződést, nem tudom mire számítsak.

Egyik kolléga több mint 10 évet melózott már itt, mikor felmondott pár hónapja és akkor neki csak 2 hetet kellett még maradnia. Abban reménykedek, nekem is hasonló lesz, max 1 hónapot tudok még utána bevállalni. Kicsit izgulok, hogy mi állhat a szerződésben, létezik e olyan, ami miatt nem enged majd felmondani vagy hasonló.



2022. jún. 1. 20:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mi honnan tudjuk, mit írtál alá? Határozatlan idejű szerződést simán fel lehet mondani, általában egy hónap a felmondási idő. Ha viszont határozott ideig szól az új szerződésed is, akkor bajban vagy, mert azt csak különös indokkal lehet felbontani.
2022. jún. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Hogy az istenben lehet aláírni valamit, úgy hogy el se olvastad. Ez számomra felfoghatatlan.
2022. jún. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Van bizony, amit nem annyira egyszerű felmondani vagy sok pénzedbe fog fájni… soha nem írunk alá semmit olvasás nélkül
2022. jún. 2. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Van olyan alkalmazotti szerződés, ami ellehetetleníti a felmondást?"


Olyan nincs. Viszont olyan van, aminek a felmondásához feltételeket szab a jogszabály. Ilyen tipikusan a határozott időre kötött munkaviszony. Nyilván azt is fel lehet mondani, de hátrányos következményei lehetnek Rád nézve. Ugyanez igaz a munkáltatóra is. Ha ő mondaná fel a határozott időre kötött munkaszerződést, az neki is hátrányos következményekkel járna.


Drága Bogár! Azt jól jegyezd meg, hogy soha semmit nem írunk alá, amíg végig nem olvastuk az utolsó betűig. Akkor sem írjuk alá, ha nem értünk benne valamit, vagy nem értünk vele egyet!

Teljesen mindegy, hogy ki mennyire sürget, legyen ez akár munkáltató, akár banki ügyintéző, akár kormányhivatalban ügyintéző, akár NAV-os, akár a szomszéd asszony...


Egyébként miért nincs a szerződésből Neked is egy, a munkáltató által aláírt példány?

2022. jún. 2. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Update: Augusztusban felmondtam, behazudtam, hogy találtam más állást és ennyi volt. Egy hónapot még ledolgoztam, mint felmondási idő és elváltak útjaink szó nélkül.
2022. okt. 11. 20:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!