Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Otthoni Digi internet (optika)...

Dontspam kérdése:

Otthoni Digi internet (optika), online rendelés/beszerelés után mikor kaptátok az első számlát, szerződést kaptatok?

Figyelt kérdés
Egy hónapja, hogy voltak kinn a szerelők, behúzták a lakásba karóról az optikai kábelt, belőttek egy router, ami lekopogjam azóta is hibátlanul működik. Most néztem rá a papírra, amit kaptam, az egy szerelési dokumentum, amiben annyit ír, hogy 1 db Fiberhome router, se szerződés szám, se név se semmi, se postán se mailben nem is kaptam azóta semmit tőlük.

2022. máj. 20. 13:45
 1/4 A kérdező kommentje:

A legelső mail amit rendelés után kaptam, ennyi áll "A szolgáltatás kiépítésével egy időben kerül sor a szerződés aláírására."

Kb. a macska belekaparhatott volna ha nem vagyok itthon, semmit nem kértek és nem is kaptam.

2022. máj. 20. 13:50
 2/4 anonim ***** válasza:
Először be kell kötniük, a bekötéskor írod alá a szerződést, onnantól ketyeg a havidíj is napra pontosan. Számlát a következő számlázási ciklusban fogsz kapni, kb egy hónap múlva, ami visszamenőleg tartalmazza a tört hónapot, az aktuális hónapot és a következő hónapot (a Digi előre számláz), kb másfél hónap fizetési határidővel.
2022. máj. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen, közben kiderült, mindegy hátha másnak hasznára válik, gyakorlatilag csak egy munkalapot firkantasz alá, és másfél hó múlva jön a számla a szerződéssel. Elmondásuk szerint időbe telik kiszámolni (mondjuk kétlem, hogy Marika néni a könyvelő kézzel számol több ezer számlát, de ez van).
2022. máj. 20. 14:08
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem kézzel számolják, gép számolja, de a folyamat havonta egyszer fut le. Ha azután kötsz szerződést hogy lefutott, már csak a következő körben dolgozza fel az adataid a gép, ilyenkor jön a 2 és fél havi számla amin sokan meglepődnek. Ha még előtte kötsz szerződést, akkor meg azonnal kiszámláznak közel két hónapot (az aktuális aminek az elején jársz és a következő), akkor meg az a gond, hogy még csak most kötötték be, mire fizessen. Azt nem veszik figyelembe, hogy alapjáraton ez egy előfizetés, azaz előre kifizeted és utána használod, csak az elején van egy kis csúszás benne, mert nem akarnak net nélkül hagyni az első számláig.
2022. máj. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!