Fektetnétek be most pénzt bitcoinba?
#4 Kifejtenéd, hogy hogyan tud valami inflálódni, amiből meghatározott mennyiség van készleten?
De még ha így is van, akkor is a valós infláció 10% felett van itthon mivel a hivatalos inflációban nincs beleszámolva a lakhatási költségek, vagy a bérletidíjak.
Kezdők számára a legjobb tanács szerintem, hogy először is határozd meg, hogy mennyi pénzt akarsz kriptóba tolni. Ez maximum annyi legyen, amennyit szívfájdalommal ugyan, de anyagi katasztrófa nélkül 100%-ban el tudsz bukni. Ennek az összegnek fogd a felét, és vásárolj be vele a jelenlegi áron most. A másik felét pedig tedd félre alacsonyabb áron vásárlásra, arra az esetre ha újabb recesszióba süllyedne a piac. Nincs annál rosszabb érzés, mint amikor lefelez az ár, de nincs miből venned az "olcsó" bitcoinból.
Ha be akarsz fektetni 10 milliót, 5-ből vegyél most, a maradék 5-ből pedig állíts be buy ordereket így:
1 millió a jelenlegi ár 80%-án
800 ezer a jelenlegi ár 64%-án (0,8 * 0,8)
640 ezer a jelenlegi ár 51.2%-án (0,8 * 0,8 * 0,8)
... és így tovább a "végtelenségig":
(0,8^n) millió a jelenlegi ár (0,8^n)-szeresén.
Annak, aki 2017 decemberi 19.000 dolláros csúcson szállt be, 1 éven belül nyolc darab ilyen -20%-os esést kellett végignéznie. Ha egy összegben szállt be, akkor a 2020 decemberi bull runig kellett várnia hogy ismét a pénzénél legyen. Aki a fenti taktikával szállt be, az a bear market alatt leátlagolt 11000-re, 2019 nyara óta pluszban van, másfélszer annyit bitcoinja van mintha egy összegben szállt volna be, és a rászánt pénze 20%-át el se költötte.
Nagyon durván gyomorba tud vágni a bear market, és örökre el tudja venni a kedvedet a kriptótól. Sok ilyen embert ismerek. Úgy kell készülni, hogy a bevásárlásod másnapján összeomlik az egész a ..csába, és arra is kell lennie egy tervnek. Ez nemcsak kezdőkre vonatkozik, hanem mindenkire. Fontos hogy mindig legyen miből vásárolnod, és legyen némi vigaszod a nagy zuhanások alatt.
Hozzátenném, nincs tuti taktika, és a fentiek árnyoldala persze az, hogy ha fele pénzzel szállsz be, és szárnyalni kezd az árfolyam, akkor a nyereséged is fele akkora lesz. De az ember sokkal-sokkal rosszabbul éli meg a dupla veszteséget, mint amennyire örülni tud a dupla nyereségnek.
Továbbá ha a bitcoin krónikusan túlárazott (nem hiszem, de lehetséges) akkor az óvatos taktikával akkor is nyerhetsz, ha a bitcoin hosszú távon mondjuk 20.000 dolláros árra áll majd be, néhány hatalmas esés után. Lásd a fenti 2017-es példát.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!