Hogy lehet meggazdagodni?
Hogy lehet meggazdagodni a mai világban?
Jó, az ember dolgozik, keres ma Magyarországon 400.000 Ft-ot, amiből elkölt legalább 250.000-ret. Jobb esetben "megmarad" 150.000 Ft, "ha" megmarad...
Ez a kvázi megmaradt pénz 1 év alatt összegyűlhet 1,8 millió... az 10 év alatt 18 millió. Ez tényleg szép és jó, de a valóságban ebből vesz az ember 1 "új" autót, de egy lakásra biztosan nem telik, főleg Budapesten. Ha nem is költi el, ez nagyjából elegendő egy jó kis felrerakott pénznek, vagy tán nyaralásnak nyáron a családdal.
De ez még abszolút nem gazdagság, de közel sem.
Akkor hol van a gazdaggá válás útja?
Hogy lehet/válhat valaki úgy igazán gazdaggá?
"igen? akkor én miért keresek 150ezret?"
Mert hacsak nem állami szférában dolgozol, akkor a te munkád valószínűleg annyit ér. Olyan helyre, ahol nem kell szaktudás és 200 jelentkező van egy pozícióra nem fognak ettől többet fizetni.
Egy tudást, tapasztalatot igénylő munkakör lényegesen többet fizet, de ugye ahhoz tanulni kell.
És vannak a kimondott hiányszakmák, mint a szoftverfejlesztő, ahol már nem te keresgélsz, hanem téged keresnek meg. Na, ott 4-5 év tapasztalattal simán elérhető a nettó 800-900 ezres fizetés.
Az állami szféra az más. Ott sajnos keményen dolgozó, tanult embereknek is kiszúrják a szemét fillérekkel. Pl. tanárok.
Az teljesen igaz, hogy ha 150-ből marad 30k "minden másra" úgy, hogy a rezsiddel is próbálsz alacsonyan maradni, míg 400-ból vállat vonhatsz kicsit a rezsire is (de nem kell), és fele megmarad egyebekre így is.
Fontos, hogy lásd, hogy megy ez. Jól sejted, hogy alapelvek húzódnak mögötte. Olyan alapelvek, amiket kicsiben is megéri tartani. Semmi bonyolult vagy nehéz nincs bennük szerencsére, mégis valahogy nehéznek és bonyolultnak tűnnek a legtöbb ember számára, legalábbis nemigen van olyan, aki be is tartaná ezeket az egyszerű alapelveket azok közt se, akik tisztában vannak velük.
A legfontosabb, hogy a vagyon (nagyon leegyszerűsítve) az a pénz, amit "nem költesz el" (a költésnél van erre jobb szó, gondolom rájöttél). Nyilván nem ennyi az egész, mert ha veszel egy ritkaságot, aminek növekszik az értéke, akkor lehet, hogy rövid távon elvertél egy csomó pénzt valamire, ami semmit nem tud, ráadásul vagyonvédelmi kockázattal jár, de ha a vagyonvédelmed már fedi, a rá kiadott összeg mondjuk 10 évig biztos nem fog hiányozni, és várhatóan annyit nő az értéke addigra, hogy megérje csomó más helyett azt venni, esetleg 10 évig csodálod majd a nappalidban, akkor talán nem kidobott pénz.
Innen már logikus, hogy a "megtartott pénz" minél jobb helyen megtartva, lehetőség szerint egyre jobban fiadzó befektetésekre cserélgetve a régieket, növekvő bevételből egyre nagyobb dolgokba fektetve, egyre kockázattűrőbben, egyre hosszabb távlatokban gondolkodva, egyszercsak egy olyan exponenciális növekedés közepén találhatod magad, amit te magad se fogsz fel, hová vezet.
De ehhez kell egy élsportoló önfegyelme egy életen át. Megéri? Valószínűleg igen. Csak nem sokan képesek tényleges élsportként megélni a saját életüket.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!