Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy lehet meggazdagodni?

Hogy lehet meggazdagodni?

Figyelt kérdés

Hogy lehet meggazdagodni a mai világban?

Jó, az ember dolgozik, keres ma Magyarországon 400.000 Ft-ot, amiből elkölt legalább 250.000-ret. Jobb esetben "megmarad" 150.000 Ft, "ha" megmarad...

Ez a kvázi megmaradt pénz 1 év alatt összegyűlhet 1,8 millió... az 10 év alatt 18 millió. Ez tényleg szép és jó, de a valóságban ebből vesz az ember 1 "új" autót, de egy lakásra biztosan nem telik, főleg Budapesten. Ha nem is költi el, ez nagyjából elegendő egy jó kis felrerakott pénznek, vagy tán nyaralásnak nyáron a családdal.


De ez még abszolút nem gazdagság, de közel sem.


Akkor hol van a gazdaggá válás útja?

Hogy lehet/válhat valaki úgy igazán gazdaggá?



2022. ápr. 9. 01:29
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
76%
úgy, hogy nem fix fizetésért dolgozd le a havi 160 órát.
2022. ápr. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
88%
Ha az idődet adod el, akkor litalt a kereseted, mert a munkaórák száma véges, bármilyen jó órabért is kapsz. Tehát, alkalmazottként elég ritkán fogsz meggazdagodni. Vállalkozás, befektetések, értékteremtés révén tudsz.
2022. ápr. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
21%
eszméletlen mennyiségű pénzt lehet összeharácsolni vállalkozásból, az éri meg
2022. ápr. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
21%

1. Egyre jobbá válsz abban, hogy odatalálj a jó lehetőségekhez, és meg is ragadd őket. Nem muszáj beállni a mutyisorba ezért (még), de tény, hogy a "bio" út jóval rögösebb.

2. Folyamatosan növeled jó lehetőségeid tárházát. Igazából ebből lehet folytonosan növekvő projekteket kitermelni.

3. Nem fektetsz be lehetőségeiden felül, nem hazárdírozol a gyakorlatban vállalható mértéknél jobban.

4. Fenntarthatóságra, nagyon hosszú távú működésre alapozol, aminek az egyik legértelmesebb útja a már említett valós értékek teremtése, természetesen úgy, hogy el is jusson azokhoz, akik szinte éhezik és szomjazzák már.

5. Fakultatív, de fontos: ember maradsz. Dolgozol magadon, valódi erő leszel, nem pedig nagyhangú elnyomó, pitiáner zsaroló. Akiben bíznak, akire hallgatnak, aki mer hibázni és vállalni, aki meg tud tanítani másokat is az ilyesfajta emberi nagyságukhoz visszatalálni.

2022. ápr. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
2022. ápr. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 Gombanyo12 válasza:
72%
Sok munka, spórolás. Jó befektetések.
2022. ápr. 10. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Úgy, hogy találsz egy piaci rést. Ez azt jelenti, hogy találsz olyan keresletet, amire nincs elég kínálat, vagy egyáltalán nincs kínálat.


Lényegében ez a fontos. Mark Zuckerberg, Steve Jobs, Elon Musk, Jeff Bezos és mindenki más így gazdagodott meg. De nem muszáj ilyen nagyban (az egész világ) gondolkodni. Lehet Magyarországra korlátozódni, vagy egy városra/falura koncentrálni. Lehet magánszemélyekben gondolkodni, vagy cégeket megcélozni.

2022. ápr. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
79%

Hülye kérdésre értelmes válasz: okosan.


Munkabérből az életben nem gazdagodsz meg, ahogy senki más se.


Én meg se tudom számolni hány lábon állok, mennyi mindenben van érdekeltségem a munkámon felül...

Ha az ember havi bevétele 8 helyről érkezik, máris biztosan áll a földön, nem aggódik a munkája elvesztése esetén, nem számolgat a boltban, qrvára hidegen hagyja a kenyér ára.

DE

Ezt fel kell építeni.

Tőke, ész, jó döntések.


A tőkét pedig ha nem örökölsz, nem nyersz, akkor munkából leszel kénytelen előállítani... ahogy én is.

2022. ápr. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
82%

"keres ma Magyarországon 400.000 Ft-ot"

igen? akkor én miért keresek 150ezret?

2022. ápr. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

19# Eddig nekem is csak 150-180.000 volt a havi bejövőm, de lett egy új állásom pluszba, ami így még 210.000, s kb 400-at keresek összesen, s még csak 1,5 éve vagyok a szakmában (ami nem egy jól fizető szakma!). Ráadásul most kapok egy új állást, ahol 3-400-at is megkeresem.


Most mi lenne ha egy jólfizető szakmában dolgoznék (papírokkal..)?!

2022. ápr. 10. 22:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!