Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha a fizetésem egy részét...

Ha a fizetésem egy részét minden hónapban befektetem valamibe, akkor lehet hogy pár évtizeden belül meggazdagodok?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, még nincs munkám, de elég sokat gondolkodok ezen a dolgon. Arra gondoltam hogy ha majd dolgozok, akkor kicsit szerényebben élnék (drága ruhák, drága telefon, drága autó stb. nélkül), és a fizetésem egy részét mindig befektetném valamibe. Nem egyetlen dologba, hogy ha azzal történik valami akkor ne ússzon el minden pénzem, de nem is túl sok dologba, hogy azért ne olyan kicsi összeg legyen mindegyikben.

Szerintetek így meg lehetne gazdagodni pár évtized alatt?


2021. aug. 16. 00:04
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Amúgy nem olyan nagyok az elvárásaim, nem milliárdos akarok lenni, 150-300 millió forinttal már nagyon boldog lennék.
2021. aug. 16. 00:07
 2/20 anonim ***** válasza:
50%
Igen, ha ez képzés és nem mondjuk egy garázs. Ha minőségi képzésre fordítod, akkor tudsz majd annyit, hogy havi szinten 7 számjegyet keress. Ha csak ügyeskedésre gondoltál, akkor nem.
2021. aug. 16. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Viszont azzal előrébb nem leszek annyira, mert akkor is alkalmazottként kell güriznem a pénzért. Meg nem garázsra vagy ilyesmire gondoltam, hanem mondjuk részvényekre, kriptovalutákra stb.
2021. aug. 16. 00:15
 4/20 anonim ***** válasza:
51%
#2: Miért, a garázzsal mi a baj?
2021. aug. 16. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
61%
Ez szimplán nem igaz. A kriptovaluta ma ér valamit, holnap nem. Ha vezetőfejlesztő vagy technológiai vezető vagy egy cégnél, az nagyon jó eséllyel évtizedik érni fog valamit. Ha gazdasági és pénzügyi tanulmányokat folytatsz, akkor saját céged is lehet. Akarat kérdése. Ez jó befektetés az életbe. Az ilyen részvényesdi, meg mutyi, az nem. Nyilván ez sok meló is, nem csak pénz kérdése, de ha egyszerű lenne, mindenki gazdag lenne. Ha igazán jót akarsz magadnak, akkor kvára tanulsz!
2021. aug. 16. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
79%
4-es: semmi. Csak egy átlagos példát hoztam fel arra, mire költenek általában az emberek, ha befektetnek kis mennyiségű pénzt. Vesznek egy garázst vagy kettőt 2-3M forintért és bérbe adják. Évek alatt kifut nullára a dolog, közben idegeskednek a bérlőn, újakat keresnek, hirdetnek. Mindezt ha képzésbe fordítja és havi 200-300-zal nő a fizetése tartósan, elvehetetlenül, mindjárt előrébb van. És nem függ attól, talál-e embert a garázsára, beázott-e, vagy kiürült-e a város, ahol van.
2021. aug. 16. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
82%

"Évek alatt kifut nullára a dolog"

Ha 2 millióért vesznek egy garázst, az annyit valószínűleg mindig fog érni (vagy jóval többet akár). Lehet hogy csak sok év alatt hozza vissza a vételárat, de akkor "ingyen" lesz egy 2 milliós (vagy akkor már jóval értékesebb) garázsuk.


"Mindezt ha képzésbe fordítja és havi 200-300-zal nő a fizetése"

Milyen képzést javasolsz nekem? Gépészmérnök vagyok, pár éve kezdtem, nettó kb. 400-at keresek multinál. Angolul, németül beszélek. Mit végezzek el 2-3 millióért, hogy 300-zal emelkedjen a fizetésem tartósan? Nem kötekedő kérdés, komolyan érdekel.


"És nem függ attól, talál-e embert a garázsára, beázott-e, vagy kiürült-e a város, ahol van."

Valóban nem. De attól igen, hogy arra amit kitanult (legyen az szakma, továbbképzés, nyelvtanfolyam, akármi) lesz-e igény. Nem biztos hogy fog találni munkát jobb fizetésért. Lehet hogy most igen (nyilván úgy választ, megnézi mire van igény, abban képzi magát) de 10-15 év után is?

2021. aug. 16. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Munkából nem fog senki sem meggazdagodni, maximum jobb körülmények között élni, szabadidő nélkül. Épp ezért nem a jó fizetést hajhászom, szerencsére nem bírták ezt belém nevelni, mint mindenki másba.
2021. aug. 16. 00:35
 9/20 anonim ***** válasza:
75%
A te pályádat te ismered. Én programozok, és angol-némettel sima Bsc-vel a tiéd dupláját keresem. Hogy te miért nem, és mit tehetnél érte, magadnak kell kitalálnod, nem vagyok én atyaúristen, hogy minden piachoz értsek. Azt tudom viszont tapasztalatból, hogy aki kicsiben gondolkodik, nem jut messzire.
2021. aug. 16. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
58%
Akármilyen munkából nem, kérdező. De ha 200-ból megélsz és 800-at keresel, akkor azért az nem szr. Te még azt hiszed, hogy valami csodavaluta majd megváltja neked a 300M-t. Nem fogja. De majd felébredsz idővel.
2021. aug. 16. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!