Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha a fizetésem egy részét...

Ha a fizetésem egy részét minden hónapban befektetem valamibe, akkor lehet hogy pár évtizeden belül meggazdagodok?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, még nincs munkám, de elég sokat gondolkodok ezen a dolgon. Arra gondoltam hogy ha majd dolgozok, akkor kicsit szerényebben élnék (drága ruhák, drága telefon, drága autó stb. nélkül), és a fizetésem egy részét mindig befektetném valamibe. Nem egyetlen dologba, hogy ha azzal történik valami akkor ne ússzon el minden pénzem, de nem is túl sok dologba, hogy azért ne olyan kicsi összeg legyen mindegyikben.

Szerintetek így meg lehetne gazdagodni pár évtized alatt?


2021. aug. 16. 00:04
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
79%

Ha 40 éven át elraksz pénzt:

első évben havi 200.000 ezret, aztán minden évben inflációval emeled. És ahova elraktad szintén legalább inflációt hozza, akkor 40 év után pont 100milliód lesz mai értéken.


A részvénypiac általában hosszútávon felül szokta teljesíteni az inflációt.


Szóval a 100 millió elérhető, de nem túl gyorsan. Reálisan 30-40 év.


Érdemes közben folyamatosan azon gondolkodni mivel lehetne ezt az utat felgyorsítani.

Ha meg tudod növelni a bevételed jelentősen, akkor az gyorsítósávra tehet. De ilyen lehet valami jó befektetés is.

Ha ezt nem tudod, akkor folytatod a gyűjtögetést és várod a nagy lehetőséget, ami előre visz. Amikor eljön, akkor bátran bele kell vágni.


"Épp ezért nem a jó fizetést hajhászom"

Akkor nem lesz meg soha a 100milliód. Muszáj a pályád elején némileg törtetni, minél gyorsabban feljebb lépni, hogy legyen miből félretenni. Úgyis elérsz arra a pontra 5-10 év alatt, amikor már nem tudod könnyen növelni a bevételedet. Akkor kell elkezdeni gondolkodni, hogy hogyan tovább. De minél előbb jutsz el oda, annál jobb.

2021. aug. 16. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Ha havi 800 ezret keresnék, akkor sem szeretnék azon a szinten maradni, onnan maximum könnyebben elérném a célom mert több pénzem van, és nem fél életen át való gyűjtögetésre gondolok. De simán 800 ezres fizetéssel nagyon messze van valaki a gazdagtól.

"De majd felébredsz idővel." Már felébredtem hála az égnek. Akinek háza van a Rózsadombon, Ferrarival jár, annak valószínűleg nem azért van ennyi pénze, mert jól keres a munkahelyén. Valószínűleg vállalkozik, befektet, meg ilyenek. A kriptovaluták és részvények szapulását meg már megszoktam a sok hülyétől, mégis én dupláztam meg a kíváncsiságból belerakott pénzemet, ameddig ők kételkednek.

2021. aug. 16. 01:11
 13/20 anonim ***** válasza:
66%

#9: "Hogy te miért nem, és mit tehetnél érte, magadnak kell kitalálnod, nem vagyok én atyaúristen, hogy minden piachoz értsek."


Oké, ezt elfogadom. Viszont akkor miért jelentetted ki, hogy a befektetendő 2-3 millió forintot képzésbe fordítva havi 2-300 ezerrel magasabb fizetés érhető el? És Te nem azt állítottad, hogy TE (vagy egy konkrét személy) ezt megcsinálta, hanem ezt általánosságban mondtad. Márpedig ha a TE állításod alapján!!! az átlagember (Mégegyszer mondom, általánosságban beszéltél, nem konkrét esetről. "átlagos példát hoztam fel" "az átlagember") ezt meg tudja tenni, akkor illene leírni, hogyan. Mert ez eddig csak levegőbe beszélés.


Ez kb. olyan, mintha azt mondanám valakinek, hogy 2-3 millió forintból fel lehet tuningolni úgy az autódat, hogy az gyorsabb legyen mint egy versenyuató. Aztán ha megkérdeznék hogyan tuningolják fel, milyen alkatrészeket vegyenek hozzá, milyen beállításokat használjanak, akkor azt feleném hogy a te autód. Te ismered, magadnak kell kitalálnod, nem vagyok én atyúristen, hogy minden autóhoz értsek. Persze, nem is kell nekem minden autóhoz értenem. Csak ha nem értek minden autóhoz, akkor azt fogom állítani, hogy ÉN fel tudtam tuningolni az ÉN Ferrarimat (jó is lenne...) 3 millióból úgy, hogy AZ (a konkrét autó) gyors legyen, nem pedig azt állítom, hogy a kérdező (látatlanban, a saját autójával, ami mondjuk lehet hogy egy ezres Suzuki) is meg tudná tenni ugyanezt.

2021. aug. 16. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
65%

Az normalis, hogy az ember 18 evesen almodozik.

Az mar kevesbe, hogy a jo tanacsokat arrogansan sopri le az asztalrol, hogy a “sok hulyenel” o jobban tudja…


Szerinted az ember mibol fektet be, vagy eppenseggel mibol “uli ki” a rosszabb idoszakokat?

Hat bizony, leginkabb fizetesnek hivjak az ilyet. Az, hogy egyszer mennyit nyertel, nem jelent semmit. Nullat. En is nyertem mar tozsden egy milla alatti befektetessel ket ev alatt tisztan majdnem 16 milliot, ezt hivjak mazlinak. (Vagy ritka raerzesnek.) De erre epiteni csak a nagyon egyszeru emberek probalnak meg. (A kriptot ne is vegyuk ide, jatek, mint a rulett, 1-2% elger egy nagyobb portfolioban, ha bejon, jo, ha bukik, az sem gond.)

A realitas (amit fentebb is irtak), hogy hosszutavon az inflaciot stabilan olyan 4-8%-kal meg lehet verni a tozsden.


Ehhez kepest a lenezett “gurizes” egy jo egyetemmel evebte a premiummal egyutt fixen hoz nettoban nyolcszamjegyut, nem egyessel kezdodve. Es ez az, amit nem lehet elvenni, ez az, ami kitermeli a befektetnivalot, ez az, amivel a nullarol ujra tudnam kezdeni.

2021. aug. 16. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
81%

"Akinek háza van a Rózsadombon, Ferrarival jár, annak valószínűleg nem azért van ennyi pénze, mert jól keres a munkahelyén"


Valóban nem, de a legnagyobb részük aktívan "dolgozik" a saját vállakozásában, és nem a befektetéseik által hozott passzív jövedelemből élnek.

2021. aug. 16. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
41%

"Ehhez kepest a lenezett “gurizes” egy jo egyetemmel evebte a premiummal egyutt fixen hoz nettoban nyolcszamjegyut, nem egyessel kezdodve."


Az kb. 2 millió havonta, nettóban. Ennyit a gürizés, a jó egyetem (bár én inkább tudást mondanék, nem az iskolarendszerű végzettségre szűkíteném le) ÉS sok tapasztalat ÉS "jókor vagy jó helyen" ÉS szerencse vagy esetleg jó ismerettség hozhat. És akkor még mindig ott tartunk, hogy ez egy PILLANATNYI állapot. Semmi garancia nincs rá, hogy ez a tudás, végzettség 20 év múlva is sokat fog érni.


"Es ez az, amit nem lehet elvenni,"

De, pl. ha kirúgnak.


"ez az, amivel a nullarol ujra tudnam kezdeni."

Most igen. De sok év múlva, egy teljesen más munkaerőpiaci környezetben is újra tudnád kezdeni?

2021. aug. 16. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
61%

Nekem van gépészmérnök ismerősöm aki megunta a sz@rakodást és főállása mellett indított egy vállalkozást, ahol pneumatikai festo csatlakozókat értékesít. Ez a fő profil, de megtalálható nála minden ami a pneumatikához köthető. Simán jobban keres mint alkalmazottként és még élvezi is.


18 évesen budai villáról álmodni, meg ferráriról oké. Aztán eltelik 10 év és rájössz, hogy teljesen felesleges. Főleg úgy, hogy soha nem ültél még ferráriba, soha nem fizetted ki a karbantartását a márkaszervizben, stb. Szép szép, csak az átlag hétköznapi életben semmi haszna. Flancolni? Persze 18 évesen. 25 évesen ezt már el kellene engedned.


befektetések a vagyon megtartására valóak, nem pedig meggazdagodásra. Olvasd el a milliárdosok élettörténetét.. egyik se az évi 5-10%ot hozó befektetéseiből tett szert milliárdos vagyonra.


Igen vállalkozóként csinálnak ennyit és nem alkalmazottként. azért mert alkalmazottnál van egy fizetési plafon, míg vállalkozónál nincs.

2021. aug. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

#16: "— Es ez az, amit nem lehet elvenni,"

De, pl. ha kirúgnak.”

Mar regen nem a kommunizmusban elunk, ahol emberek egesz eletuket egy munkahelyen toltottek. Kb. 5 evente valtani is szoktam (volt 3 es volt 9 is), ez az elet rendje. Ha most nem en valtanek, hanem elkuldenenk, mennek uj helyre. Nagy az orszag, sot, meg nagyobb a vilag is, kereslet mindig van.


“ez egy PILLANATNYI állapot. Semmi garancia nincs rá, hogy ez a tudás, végzettség 20 év múlva is sokat fog érni.”

Szomoru is lennek, ha 20 ev mulva meg mindig a 20 evvel ezelotti egyetemi tudasom es a jelenlegi tudasom lenne csak, az konkretan azt jelentene, hogy 20 evig semmit nem tanultam, nem fejlodtem… Here-let az ilyen.


"”—ez az, amivel a nullarol ujra tudnam kezdeni."

Most igen. De sok év múlva, egy teljesen más munkaerőpiaci környezetben is újra tudnád kezdeni?”

A sok ev nem egy pillanat alatt tellik el, aki fejlodik, koveti a fejlodest, annak nem okoz gondot, hisz folyamatosan aktualizalja a tudasat.

Aki 20 evet ul a feneken, ugy hogy a vilagbol csak a TV kepernyojen es a kocsmahaverokon keresztul tajekozodik, az bizony lemarad.

2021. aug. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
79%

#18: Alapvetően egyetértek azzal amit mondasz. Csak ezek az érvek a befektetésre (konkrét esetben a garázsra) is mind igazak, ami ellen te érveltél.


"Ha most nem en valtanek, hanem elkuldenenk, mennek uj helyre."

A garázst ugyanúgy ki tudod adni új bérlőnek, ha felmond a régi.


"A sok ev nem egy pillanat alatt tellik el, aki fejlodik, koveti a fejlodest, annak nem okoz gondot, hisz folyamatosan aktualizalja a tudasat."

A befektetést ugyan úgy tudod "aktualizálni". Ha most megveszel egy garázst, nyugodtan eladhatod 3-4 év múlva( haszonnal), nem kell életed végéig kiadni bérbe. Aztán 3-4 év múlva veszel egy másik garászt helyette, jobban fejlődő régióban az elnéptelenedő város helyett. Vagy nem garázst, hanem bármi mást. A befektetésnél ugyanígy nem kötelező leragadni, ahogy a munkánál sem.

2021. aug. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

#19, ez amugy mind igaz, amit mondtal.

Viszont nulla kezdotokevel (es ez sajnos kb otvenmillio alatt ertendo) nincs ertelmezheto kamat (ha inflaciot es kamatadot levonod, akkor egy fix 10%-os kamat mellett az 50 millio is csak havi 250k-t kamatozik (3% inflacioval szamitva). (Es most direkt kihagytam, hogy ez mennyire alomszeru, hogy fixen hoz ennyit valamit, nemhogy toke-, de meg kamat-kockazat nelkul.)


Ellenben egy ingyen megszerezheto diplomaval rajtad all, hogy a netto 400k netto fole mennyivel tudsz eljutni.

Es nyilvan semmi nem zarja ki, hogy a munka mellett a felretett penzedet befektesd es innentol ket helyrol szarmazhat beveteled, de meg igy is sok-sok ev, mig valaki a tisztan passziv bevetelebol meg tud elni.

2021. aug. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!