A párom nem saját, hanem a fia bankszámlájára kapta a fizetését,dez azt inkasszálták. Mit lehet tenni?
A párom fizetésea fia bankszámlájára érkezett rendszeresen.
A fiának közben tartozása lett és most a párom fizetésének a fele hiányzik.
Ez a pénz a párompénze volt. A végrehajtó nem vehetné el az ő pénzét.
Mit lehet ilyenkor csinálni? Vissza tudja mégkapni?
Így járnak a tanulatlan, pénzügyi kultúrával nem rendelkező emberek.
Nem lehet semmit sem tenni.
Azaz lehet: nyit egy saját számlát, oda kéri a fizetését.
Jézus ereje mi ez a kérdés
Amúgy kajakra mi az már, hogy valakinek 2022-ben nincs egy tetves bankszámlája?
3as búj el magadnak.
többieknek köszi
"A végrehajtó nem vehetné el az ő pénzét.
A végrehajtó nem az Ő pénzét vette el, hanem a bankszámlán lévő és a fia rendelkezése alatt álló pénzösszeget inkasszálta, hozzáteszem, teljesen jogosan. Onnantól kezdve, hogy bankszámlára megy akármilyen jogcímen összeg, az már nem fizetés, nem segély stb., hanem számlapénz. Ami felett ráadásul egyedül a fiú jogosult rendelkezni, apa nem. Innentől kezdve a rajta lévő összeg mind a fiú pénze a végrehajtás szempontjából.
Mit lehet ilyenkor csinálni? Vissza tudja mégkapni?
Igen, vissza tudja kapni, de nem a végrehajtótól. A végrehajtó teljesen jogszerűen járt el.
Ha a fia odaadja neki az összeget, akkor az ügy lezárva. Ha nem adja oda neki, akkor apuka igénypert indíthat a fia ellen a bíróságon. Ha a bíróságnak bizonyítottá válik, hogy az az összeg, amit apuka igényel a fiától valóban az Ő pénze, akkor megítéli és a fiút kötelezi annak megfizetésére. Ha a fiú ezt nem teszi meg a kötelezés ellenére sem, akkor apuka végrehajtást kérhet rá. És akkor a fiú bankszámláját már azért fogja a végrehajtó inkasszálni, hogy apuka a jogos pénzéhez hozzájusson.
Jogilag ez a helyzet...
"
"Amúgy kajakra mi az már, hogy valakinek 2022-ben nincs egy tetves bankszámlája?"
Látom Ti mind "Budapesten" laktok, akik ezen háborogtok. El sem tudjátok képzelni, hogy valakinek ne legyen bankszámlája.
Évente kb. 6 ezertől 10 ezer forintig terjedően van a fenntartás költsége azoknak, akik nem keresnek egy bizonyos szint felett. Ha hiszed, ha nem, ez Magyarországon nagyon sok embernek hatalmas összeg, úgy is mondhatnám, hogy luxus kategória. Én csak azért nem höbölgök, mert a munkáltatóm hozzájárul anyagilag a bankszámla fenntartásához, ha már "megkövetelte" azt.
Látogass meg, mutatok én Neked olyan életszínvonalat, hogy be se akarnál menni azokba a házakba, amelyekben több ezren élnek. Élnek? Sanyarognak...
Na nekik tedd fel ezt a kérdést!
"Ha nem társ számla nem veheti le! "
De igen. A fia bankszámlája. Minden rá érkezett pénz úgy van kezelve, hogy a fia pénze, nem pedig az apáé. A végrehajtó teljesen szabályosan jár el.
A 6-os válaszolóval teljesen egyetértek, azzal a különbséggel, hogy jogszabály szerint az igénypert az apának nem a fia ellen kell indítania, hanem a végrehajtást kérő ellen.
Vht. 79/C paragrafusa:
"(1) A pénzforgalmi szolgáltatónál több számlatulajdonos tulajdonában álló számlán kezelt pénzösszeg bármelyik számlatulajdonossal szemben fennálló követelés fejében teljes összegben végrehajtás alá vonható, a 79/A. § rendelkezéseit ebben az esetben is alkalmazni kell.
(2) A végrehajtó a számla megterheléséről - a pénzforgalmi szolgáltató által közölt értesítési cím alapján - köteles haladéktalanul értesíteni a nem adós számlatulajdonost.
(3) A nem adós számlatulajdonos a végrehajtást kérő ellen az igényperre vonatkozó szabályok szerint pert indíthat a végrehajtást foganatosító hatóság rendelkezése alapján a számláról leemelt, őt illető pénzösszegek visszafizetése iránt."
Itt még csak nem is számlatulajdonosról beszélünk az apa esetén, de az eljárás ugyanaz!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!