Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Csak szerintem irreális, hogy...

Csak szerintem irreális, hogy leszakadt 50 négyzetméteres budapesti panelokért idén már 37 milliókat kérnek?

Figyelt kérdés

Ahogy nézem már nagy különbség nincs a helyeknél sem, Havannán is láttam a napokban egyet, amit 44-ért kínáltak.


Van olyan aki ezeket megveszi?? 3 éve nézegettem lakásokat, nem akartam Havannára költözni és már akkor is húztam a számat, mikor 19 milliót kértek ott egy 50 négyzetméteres lakásért... Ez most 32-34-től indul és a legtöbbje még csak nem is panelprogramos. Az újpesti és békási panelokat már meg sem említve...



2022. ápr. 1. 00:50
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
10+10 millat csak akkor kapsz, ha teleszuulod a lakast 3 gyerekkel aminek kovetelmenye, hogy minimum 90 negyzetmeter legyen egy lakas. Szoval azt nem tudod hasznalnu egy 50 negyzetmeteres lakasra, 90 negyzetmeteresek meg 60-t ol de mar inkabb 70-tol kezdodnek, szoval a 10+10 milla konkretan semmire nem eleg es semmiertelme.
2022. ápr. 1. 08:14
 12/20 anonim ***** válasza:
14%

Ugy latom meg a csok feltételekeket se birod elolvasni... Ezeket a kamu szamokat is az ingatlanos ismeroseid mondtak?


Ps. 60nm kell 3 gyerekre. 700.000nm arral az 42 millio. En csak peldakent mondtam a 40 milliot.

1-2 gyerekes csokkal es kevs onerovel is szinten "konnyen" le lehet fedni az altalad 37 millios lakast...

2022. ápr. 1. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Es aki nem akar gyereket az megbaszodhat?


Kortarsaim jelentos szazaleka szulni sem akar. Igaz ok pont a tanultabb reteg.

2022. ápr. 1. 08:24
 14/20 A kérdező kommentje:

1 gyerekes Csokkal 600 ezret kapsz, 2-vel pedig 1, 5 milla korul. 1 gyerekre nincs is kamattamogatott hiteled, csak kettore viszont ugy csak 1,5 millabol gazdalkodsz plusz hitel. Ha mar ennyire utana olvastal. :)


11 millara meg mindig fel kell vennie az embernek 16-17 millio hitelt, aki ket gyerek mellett tud fizetni egy leharcolt panelert havi 160-180 ezres torlesztot ugy hogy minden mas is jut a ket gyereknek, annak respect.

2022. ápr. 1. 08:27
 15/20 A kérdező kommentje:
180-at fizetek most alberletbe, de kertes hazban lakunk, Buda kulso reszen. Es megsem panel, ha vennenk lakast, sokkal rosszabb helyen es szinvonalon elnenk jelenleg.
2022. ápr. 1. 08:28
 16/20 anonim ***** válasza:
18%
Elnezest kerek, nem voltam tisztaban azzal hogy egy proli csopogesebe cseppentem. Igen. El vannak szallva az arak. Nem, a proliknak nem lesz ra penzuk. Ez van. Erdemes elgondolkodj azon hogy Borsodba koltozz
2022. ápr. 1. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Miert lennek proli? Egy szoval nem mondtam, hogy nincs penzem es megtakaritasom, tudnek venni ilyen panelt ha akarnek, mert van 20 millio forint megtakaritasom. Ettol fuggetlenul a kinalatot irrealisnak tartom ha az az ar ertek aranyt nezem. Vagy nem lehet ezzel problemam?
2022. ápr. 1. 08:41
 18/20 A kérdező kommentje:
A kerdesem tovabbra is arrol szol hogy 70-es evekben epult mara teljesen korszerutlen betonhalmazokert miert adnak az emberek 34-37 millio forintokat, amiket barmennyire szepitunk belulrol, kivul ugyanugy egy korszerutlen betonhalmaz lesz.
2022. ápr. 1. 08:42
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

16. Én tavaly 27 éves koromra 7 millió forint megtakarítást gyűjtöttem össze, de én se tudtam volna lakást venni akkor szülői segítség nélkül. A 7 millió tudom nem egy óriás összeg, de a legtöbb huszonéves ismerősömnek magától semmi félretett pénze nincs és még ha jól is keresnek akkor is szinte hónapról hónapra élnek.


Korosztályilag meg pont a legrosszabb korban vagyok, mert a 25 évesek adókedvezménye nem vonatkozik már rám, de párom/családom még nincs. Ha nem tűnt fel a férfiak átlagosan 34, a nők 31 évesen vállalják az első gyereküket Magyarországon. (Arról meg nem is beszélek, hogy ami CSOK vagy babaváró 10 millió volt 3-4 éve, ugyanaz a 10 millió most sokkal kevesebbet ér az infláció és az áremelkedések miatt.)

2022. ápr. 1. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
A csok-os szakértőtől kérdezném, hol tudsz új építésű lakást Bp-n 700000forintos négyzetméter áron, ami legalább 70 négyzetméter, mert azonnal megveszem. Eladom a mostanit, ami 8-900 körül megy.
2022. ápr. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!