Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Van itt olyan, aki rossz...

Van itt olyan, aki rossz anyagi helyzetben volt és sikerült kilábalnia belőle?

Figyelt kérdés

Az érdekelne, hogy:

-kb mennyi pénzed volt, mire volt elég, mire nem

-hogyan próbáltál spórolni

-végül hogy sikerült összeszedni magad, mit tettél érte, most hogyan élsz


Esetleg a korotokat is írjátok oda, köszi!



2022. febr. 18. 10:22
 1/6 anonim ***** válasza:
20%
igen
2022. febr. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%
vállalkozást indítottam
2022. febr. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Leirtom de biztos nem mesz vele semmire.


Olyan csoro voltam 23 evesen hogy a villanyt levagtak egyik honapban mert nem birtam kifizetni. Olcso alberletben, olcso kajakat ettem, nem mentem szinte sehova, otleteltem azon hogy lehetne tobbet keresni. Mindent csinaltam, youtubeozastol elkezdve vallalkozas tervekik... Aztan elkezdtem tanulni, alap szintu programozast. Kis szutyok szar programokat irtam, tutorialokat faltam egymas utan. Elso melom amit kaptam az it szektorban, jatek tesztelo. Huh nah annal szarabb melot senkinek el nem tudok kepzelni, kicsit tobb mint minimalbert kaptam, de egyedul semmi hatszellel meg annyi penz se volt eleg. Folyamat tanultam, egyre jobb lettem, elso ev vegen valtottam. Manualis tesztelo. Megint csomo tanulas megint csomo ido, valtas, automata tesztelo. Most meg mar vallalkozo vagyok, tanacsado, amerikai cegnel, valoszinuelg 40 evesen nyugdijba megyek majd.


A lenyeg hogy ha szar a helyzeted talalj ki barmit, kezd el csinalni, ha felcsillan a szikra hogy osszejon akkor ra kell allni es fejlodni fejlodni fejlodni...

2022. febr. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

22/23 évesek voltunk, én munkanélküli, párom keresett nettó 90 körül, ebből kellett ketten megélnünk. Lakhatási költség szerencsére nem volt, anyámék üres lakásában éltünk, csak rezsi. Kb krumplit ettünk krumplival, főleg hó végén. Pár hónap után találtam munkát, kicsit jobb lett. Másfél év múlva váltottam, jobb fizu, home office, így a bejárás költségeit is megspóroltam. Ezen a munkahelyen szépen mentem egy ideig fölfele, nőtt a fizetésem is. Közben összeházasodtunk, férjem munkahelye is emelt egy nagyobbat, aztán folyamatosan, így már egész jól éltünk, családot is tudtunk alapítani.

Az igazi áttörés az volt, amikor úgy éreztem, a munkahelyemen már nem tudok fejlődni, megtanultam, amit ott meg lehetett, így felmondtam, katás lettem, és szabadúszóként csináltam tovább 2-3x annyi pénzért. Most a férjem is váltott, ő is jobban keres. Nem vagyunk gazdagok, de kényelmesen élünk, saját házban (ok, hitelre, de simán fizetjük), nem kell hó végén számolgatni az aprót, van tartalék stb.

2022. febr. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Amikor elmentem otthonról még iskolába jártam, de már volt bankkártyám, akkoriban mínuszba lehetett menni vele. Hát amíg nem voltam otthon apám kb. mínusz 40ezerbe tette, mert az alkohol fontos volt. Ezzel a kártyával, meg egy sporttáskával jöttem el otthonról.


Sok mindenen keresztül mentem, szüleim elvitte az alkohol, én meg több mint 10 éve vállalkozó vagyok.

2022. febr. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen. A csekkekkel kellet játszanom, mindig azt fizettem be, amire már érkezett felszólító. Olcsó kajákat ettem, ruhát, cipőt szinte soha nem vettem. Ez a válság idején volt. Amikor lett munkám, dolgoztam, túlórázram, mint az állat. Ìgy sikerült kilábalnom. Nem vagyok gazdag, de mindenre telik, amire kell.
2022. febr. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!