Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Diplomás munkanélküliek, hogy...

Diplomás munkanélküliek, hogy telik egy napotok?

Figyelt kérdés
Mit tesztek azért, hogy minél hamarabb legyen munkátok? Én minimum kétnaponta megnézem a Közigállást, afsz-t. Egyébként meg nagyon unalmasan telnek a napok.
2010. szept. 6. 17:24
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

Júniusban diplomáztam alapszak)és már 3 helyre is beadtam a jelentkezésemet, de egyre már találtak valakit. És ez a 3 meghirdetett állás is nagy szám, mivel közigazgatásról van szó. Már gyorsétterembe és ruhabolti kisegítőnek is jelentkeztem, de semmi válasz.

Itt valaki mindig a kutyasétáltatással jön valaki. Hát itt még bébiszittert sem keresnek, nemhogy kutya mellé embert.

De mivel én is szeretnék hazaadni min. rezsibe, a netbe , kellene már valami munka + még jegyzet+buszjegy, mert még van két év a mesterszakon.

Én is küldözgettem mindenhova.

Már csak takarítónak nem jelentkeztem még.

2010. szept. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Hát igen, én sem Bp.-en élek. .. és eddig hiába próbálkoztam én is. Én kb. 30-40 helyre beadtam eddig az önéletrajzom, aki visszaír, azt írja: hogy jó lenne, ha felvehetne, de létszámstopp van. És a volt gyakornoki helyemen is ez van. Elmennek nyugdíjba, és nem vesznek fel SENKIt a helyükre!!!! Ezért nincs munkám...
2010. szept. 6. 18:41
 13/25 anonim ***** válasza:

84%-os informatikus kollégának:


Ha megfogadsz egy tanácsot, már most kezd el nézni, hogy milyen elvárások vannak egy info állásnál, és ha kell fejleszd magad. Hidd el neked még sokkal könnyebb suli mellett, mert rengeteg időd van mellette.


Csak egy példa: honlapkészítésből gondolom ti is a PHP-ig tanuljátok, de az elvárások ennél sokkal magasabbak: mysql, Jquery , ajax, OOP, framework, ASP meg ami eszükbe jut. :D Érdemes ezekkel minél hamarabb barátkozni!


Nem muszáj megfogadni a tanácsom, de ha újrakezdhetném a fősulit, én már így csinálnám... Így utólag elég nyűg :(

2010. szept. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
Én is már több mint 20 helyre beadtam (magánszféra+közszféra), csak a 3-at a meghirdetett állásokra értettem. Holnap amúgy pont megyek egy állás interjúra.
2010. szept. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

Bár én még nem vagyok diplomás, egy félév választ el tőle. De már én is erőteljesen keresem a munkalehetőségeket. Én is már több helyre adtam be. És egy válaszoló irt vissza, hogy sajnos nem vettek fel. Most majd az lesz, hogy a város könyvelőirodáit keresem fel, és adom be az önéletrajzomat. Közszférában voltam gyakorlaton, nagyon tetszett. De itt még nem pályáztam meg állást. Nem mertem mig nincs diploma.

És már én tényleg ugy kelek fel, hogy megint egy szar nap. Egyetemre már nem kell járnom, mivel minden tárgyam megvan, a diplomamunka kész, egy vizsgám van csak hátra.

2010. szept. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
0%

"Egyébként meg nagyon unalmasan telnek a napok."


akkor sokat értél azzal amit megtanultál...


nem gyakorlod, akkor tuti el is felejted, szóval szakmádon belül tuti nem lesz semmi esélyed.



"Humán területen szereztem ....egyelőre legyen elég ennyi."

így meg nem is lesz állásod. szégyelled vagy mifax van?

már nem bíznék meg benne.

2010. szept. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim válasza:
Néhányan szerintem elfelejtik, hogy nem mindenkinek azonosak a lehetőségei, a helyzete, a szerencséje, és sok-sok apró pici dolog. Ha valaki nem talál sokáig munkát, az bizony nehéz helyzetbe kerül, és mielőtt azzal jönne valaki, de menjen vállaljon alkalmi munkát, hát az nem olyan egyszerű azért, főleg ha nem olyan helyen lakik az illető, ahol erre nagyon lehetősége van. Aki nem volt ilyen helyzetben, mint a kérdező, illetve még páran, akik hozzászóltak a témához, azoknak fogalmuk sem lehet, hogy ez milyen szar.
2010. szept. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Minden nap végignézek egy tucat álláskereső portált, elmentem a szóba jöhető pályázatokat és elküldöm amit el tudok küldeni (amin csak e-mail cím van, azt elküldöm)

A többit szépen beadási sorrendbe teszem, s elkezdem kézzel írni a motivációs levelet. Ha nem tudom a személyt, akinek konkrétan címezni kell, akkor arra a neten rákeresek.

Az elmúlt 6 hónapban közel 200 pályázatot adtam be.

- REgisztráltam portálokon (gyermeksziget, expressz stb)

- Ismerőseimet próbáltam izzítani

Nehezebb helyzetben vagyok, mert történelem tanárból annyi van, mint égen a csillag, de másféle állásokat is megpályáztam. (titkárnő, könyvtáros, asszisztens, adminisztrátor stb.)

Borsod megyei vagyok, de többségében Budapestre, Heves megyébe és Borsod nagyobb városaiba adtam be pályázatot.

Persze május1-augusztus 31-ig nyári munkán dolgoztam, de rendes állást szeretnék.


Nem szabad feladni, s érdemes minden fórumon elküldeni az önéletrajzot. Eleinte én is csak e-mail-en küldtem, mert az ugye milyen olcsó és gyors. VIszont van, aki nem is néz meg az e-mailjeit, úgyhogy így marad a Magyar Posta, az internet és a személyes megkeresés.


Főleg télen voltak problémáim (amikor alkalmi munkám sem volt), mert akkor egy kiló kenyérért sem voltam elmenni a boltba, nagyon "depressziós" voltam. Egyébként otthon mindent megcsináltam , végigtakarítottam a lakást, csak emberekkel ne kelljen találkoznom, mert akkor azok kérdezősködnek, s én ezt nem akartam.


Egyébként a legtöbb önkormányzatnál már van lehetőség közmunkára menni. Ezt 2 éve nekem is felajánlották, amit akkor nem fogadtam el, mert volt 1 részmunkaidős állásom és két tanfolyamom. De mai fejemmel sem vállalnám el. Mert a közmunkában nincs fejlődési lehetőség, időd és energiád sem marad, hogy nézelődj, állást keress.

De van olyan ismerősöm, aki elvállalta és bejött neki a dolog.

2010. szept. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

Kedves "MIFAX"!

Egyáltalán nem szégyellem a humán diplomáimat, de pont az ilyenek miatt, meg az olyanok miatt, akik szerint a humán diplomások csak a Meki-be jók,nem írtam ki konkrétan.


Egyébként igen, aki nem volt ebben a helyzetben az tényleg nem tudja mit élünk át.

2010. szept. 7. 11:29
 20/25 A kérdező kommentje:
Ne mondjunk már olyat egy frissdiplomásnak, hogy nem lesz munkája!!! Olyan hervasztó...inkább adjunk ötleteket nekik...
2010. szept. 8. 15:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!