Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Diplomás munkanélküliek, hogy...

Diplomás munkanélküliek, hogy telik egy napotok?

Figyelt kérdés
Mit tesztek azért, hogy minél hamarabb legyen munkátok? Én minimum kétnaponta megnézem a Közigállást, afsz-t. Egyébként meg nagyon unalmasan telnek a napok.
2010. szept. 6. 17:24
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

milyen diplomád van?


egyébként én még tanulok, csak érdekel:)

2010. szept. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
76%
Én pontosan egy évig voltam munkanélküli, tavaly nyáron diplomáztam és mostanra sikerült egy munkahelyet találnom amit ugye az állam támogat 100%-ig, mert pályakezdő vagyok. De az az egy év hihetetlenül szar volt. Szinte egész nap az álláshirdetéseket néztem, minden álláshirdető oldalra felregisztráltam. Mivel ovónő a végzettségem, végigjártam az önéletrajzommal a környező városok óvodáit, sajnos semmi sikerrel. Már tényleg nagyon elkeseredtem, mert annyi helyre jelentkeztem és annyi elutasítást kaptam, hogy nekem már kezdett sok lenni. De most szerencsére kezd kialakulni a munka és remélhetőleg tartós lesz. Kitartás...
2010. szept. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Milyen diplomám van?

Humán területen szereztem ....egyelőre legyen elég ennyi. Illetve Intézményi kommunikátor is vagyok.

2010. szept. 6. 17:47
 4/25 anonim ***** válasza:
76%

Uh, a párom is ezt csinálta, mint te, de tudtam utálni!

Amikor én munkát kerestem, napi 6-10 órát ültem a gép előtt, mozgósítottam az ismerőseim, elmentem szompatikus cégekhez önéletrajzzal, elvállaltam alkalmi munkát...


Szerintem kétnaponta megnézni egyetlen portált, az nem munkakeresés. Például megpróbálhatnál valami alkalmi dolgot vállalni addig is. Rögtön nem unatkoznál.

Bocsánat, de számomra ez nagyon fájdalmas pont. Valaki addig is eltart, amíg nincs munkád. Ebbe legalább annyival, hogy mondjuk átmész és egy ezresért újrarakod a szomszéd gépét vagy megsétáltatod a kutyáját, illene beszállni.

2010. szept. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:

2 évig nem voltam bejelentve a diploma megszerzése után.

5 állásinterjún voltam, egyik helyre sem vettek fel.

Aztán 3 újságnál írtam cikkeket, ez még az újságok válsága előtt volt.

Abból havi 100 ezer bejött.

Aztán takarítást vállaltam mellette, esténként.

Most 5 éve van magánvállalkozásom, 4-5 külföldi ügyfelem, belőlük élek, jogi tanácsadóként. Időközben pénzt örököltem és a férjemmel közös számítástechnikai üzletet nyitottunk.

2010. szept. 6. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

Pályakezdő informatikus.


while(nincs állás)

{

Felkelek. "Nah, megint egy újabb nap, ami valószínűleg ugyanolyan unalmas lesz, mint a tegnapi".


Biciklizem. "Egyedül, mert saját falumban már alig ismerek egy-két arcot, szóval nincs senki haver."


MAjd rutinból végig pörgetem a könyvjelzőbe mentett 6-8 állásportált. Ha találok valami olyat, aminél megfelelek, de nem BP-en van, írok emaileket, küldök Ön-rajzot. Itt egyúttal megnézem, hogy a két hónappal ezelőtt pályázott állásokról jött-e hír. 15%-ka vissza szokott írni, 0.01% pedig felhív.

Ha van olyan állás, aminél csak 1-2 elvárásnak nem felelek meg, konkrétan nem ismerek egy-két szoftver, akkor letöltöm és beírom a naptáramban mint napi-teendő.


Ebédelek.


Ház körüli teendőket elvégzem.

Említett szoftvert tanulmányozom és gyakorlom, vagy programozok.


Beülök, és msn-ezek a szintén otthonülő volt osztálytársakkal, és közben vágyakozom, hogy minél hamarabb itt hagyhassam Szolnok megyét.


Este TV-zek, NET-ezem és alszok.


} //ciklus vége

2010. szept. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim válasza:
Kedves pályakezdő informatikus, hasonló probléma velem is:) csak én még hallgató vagyok, de hátramaradt egy vizsgám, és addig se munka, se másik szak, se semmi nincs...
2010. szept. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Tudom hogy illene beszálnom! Tudod mivel szállok be?

Azzal hogy főzök mosok bevásárolok, takarítok. Egyelőre ennyit tudok segteni. illetve hogy állásinterjúra, a saját félretett ösztöndíjamból járok!.

2010. szept. 6. 18:17
 9/25 A kérdező kommentje:

(JA! Közben egyre utálatosabb vagyok -ez borzasztó.

Létezik a frissdiplomás Depresszió?! )

2010. szept. 6. 18:21
 10/25 anonim ***** válasza:
Én is egyre útálatosabb voltam amíg egy éven keresztül csak elutasítást kaptam, nagyon megviselt.
2010. szept. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!