Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi ez a galád eljárás, viselke...

Mi ez a galád eljárás, viselkedés manapság a munkakeresőkkel szemben?

Figyelt kérdés

Eddig soha nem voltam álláskereső, mert az eddigi 4 munkahelyemre az állásinterjú után fel is vettek.

Mostanság azonban azt tapasztalom, hogy az allaspalyazatomra vagy nem is reagálnak, vagy ha behívnak, ott helyt állok, van, hogy szóban megmondják, elégedettek, majd meglepő módon nem engem választanak.Legutobbi alkalommal elmondták, hogy mi lenne a munka konkrétan, fizetés, munkaidő, de a készségeimre, tudasomra nem is voltak kíváncsiak, holott máskor ez állásinterjún mindig megtörténik. Persze itt sem engem választottak, mire vissza kérdeztem, mi ennek az oka. Válasz: a COVID miatt sok a jelentkező. Azt is közöltem velük, hogy regisztrált álláskereső vagyok, egy rokonom, aki vezető beosztásban dolgozik, egyszer pár éve emlitette, a regisztrált álláskeresők előnyben vannak álláskereséskor; erre hivatkoztam, mire az volt a válasz, akit felvettek, szinten álláskereső. Mindezt összegezve nem kaptam választ a kérdésemre, hiszen milyen alapon az lett kiválasztva az állásra, aki, mert hogy engem le sem teszteltek, ami a tudásomat, kepessegeimet illeti, feltételezem azt sem, akit felvettek, így mi szólt mellette es mi ellenem a kiválasztásakor.

Az álláskeresési portálon megjelenik egy olyan mondat, hogy “jelentkezzen most, legyen az első 5 jelentkező között”: ennek semmi értelme, mert pl. tegnap is voltam állásinterjún, ahol közöltek, meg várnak jelentkezéseket es később, több pályázó esetén döntenek.

Próbaként takaritoi állásra is jelentkeztem, ott nem várnak össze több jelentkezőt, ez milyen meglepő, aki elsőnek telefonált, megkapta az állást....

Édesanyám, édesapám is mindezen nagyon le vannak döbbenve, azt mondják, ilyesmi az ő álláskeresésük idején soha nem volt. Jelentkeztek, ott az interjú során felmérték a tudást, képességeket és már ott azonnal közölték, felveszik-e vagy sem, ha igen, mikor kezdhet a jelentkező.

A vezető beosztású ismerős pedig azt mondja, szerinte szinte senki nem akar dolgozni, amikor ő hirdet, munkavállalót keres, nem sokan jelentkeznek....

Minden egyes nap az állásportálokat böngészem, jelentkezem, ahova úgy gondolom, megfelelek, nemcsak olyan helyekre, ahova 100 % megfelelek (aztán később mégsem, fogalmam nincs ennek okáról).

Nagyon szeretnék dolgozni, hogy van az, hogy ez mar szinte lottó főnyereménynek számít manapság..... Szerintem ez a nyereménynek számító dolog alapvető emberi jog.

Nem kellene több jelentkezőt bevárni, mindenkit napokig váratni a visszajelzéssel, hanem az első megfelelő jelentkezőt felvenni, akik így pályázhatnának más állásra, mint még a sokkal becsuletesebb, korrektebb időkben, a szüleim álláskeresési időszakában.

(Irodai állásra jelentkezem, mindig ilyen munkakörben dolgoztam.)


2021. aug. 7. 13:18
 1/10 anonim ***** válasza:
Régen is volt ilyen csak te akkor még nem ebbe a körbe tartoztál.Nem csak a vírus miatt van, költségcsökkentés, csak erre fogják.
2021. aug. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
55%

Én rengeteg azonnal kezdhető munkahirdetést látok

Nem szerencsés dolog b@szigatni őket, ha nem téged választottak.

Nem tartoznak magyarázattal.

2021. aug. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
54%
Huha, hat nem tudom honnan kezdjem. Oszinten miert faj neked ha tobb embert interjuztatnak ha te jo vagy? Ha jol dolgozol, jok a referenciaid es nem vagy egybol potolhato akkor hamar kapsz munkat. Ha nem, hat akkor jon ez a szopo roller. Irodai munka is 100 fele van, ha sima betanított melot csinalsz akkor nem ertem mi bajod. A munkaltatonak erdeke minel jobb embert felvegyen
2021. aug. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
37%

Előző válaszoló nézetét osztom. 1.Semmi közöd ahhoz, hogy ők ott milyen szempontok alapján válogatnak. Nem fogják az orrodra kötni, hogy a szomszédjának a fia került inkább oda helyetted.

2. Nyilván ma teljesen más álláskeresési szokások vannak, minta szüleid idejében. Mi az, hogy egyből mondják meg, hogy kellesz-e vagy sem? Mi az, hogy elvárod, hogy márpedig vegyenek fel, mert te voltál az első és minden szempontnak megfelelsz? Majd azt ők eldöntik. Nem fogja lemondani a többit, akivel már időpontot egyeztetett interjúra, csak mert te előbb ott voltál. Nyilván ha van választása, akkor választ, nem vonja meg magától a lehetőséget. Lehet, hogy utánad jön egy még jobb.

3. Leírásod alapján abszolút rosszul csinálod. A legtöbb cég teljesen más módszerek alapján találja meg a munkatársait. Amikor hirdet, az már azért van, mert máshogy nem talált senkit. Ismerősök ajánlása alapján stb. Ne várd meg, amíg egy állás az újságba vagy a netre kerül. Válaszd ki, hogy hol szeretnél dolgozni és menj oda. Hívd fel őket, mutatkozz be és ajánld magadat. De ne a titkárnővel beszélj, kérd a vezetőt. Vagy hirdess te magad. Ha azt gondolod, ez hülyeség, én is és a párom is így találtunk munkát. Sok helyen akkor is van munkaerőhiány, amikor még nem hirdetnek. Ilyen trükköket a munkaügyi központban tanítanak. Párom nem is keresett, csak feltett egy önéletrajzot, és őt hívogatták. Neki csak azt kellett eldönteni, hogy melyik adott jobb ajánlatot.

2021. aug. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

4/4 így is tettem, h ajánlgatom magam, küldtem oneletrajzot, iskolai szkennelt bizonyitvanyaimat 2 különböző vezetőnek az adott munkahelyre, kuldtek adatlapot, mindkét helyrol, kitöltöttem, visszaküldtem, ha les üresedés, ertesitenek.

Több ilyen munkahelyet is így “becserkesztem”, egyszer bejött ez a módszer valóban.

2021. aug. 7. 14:27
 6/10 A kérdező kommentje:
5 miért is ne cseszegessem őket? Legalább leesik nekik az, hogy nem vagyok hulye, es észrevettem, milyen pancserek, le se tesztelik a jelentkező tudását es így választanak munkavállalót.
2021. aug. 7. 14:30
 7/10 anonim ***** válasza:
#2,#3,#4 gratulálok a Stockholm-szindrómátokhoz, további sok sikert az életben...:D pfejjj
2021. aug. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
51%

7 es kb lovesed nincs arrol hogy ez mit jelent szerintem.


3as vagyok, eleg jol keresek, koszonom a kioktatast de szerintem tudom mirol beszelek :)

2021. aug. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
nyaócas!Pontosan tudom miről beszélek nézz utána a wikin ha fejből nem megy vagy nemérted a célzást/párhuzamot, pont ilyen gondolkodásra-érzelmekre képtelen irodai droidokra van szükség, az meg, hogy mennyit keresel, nos, nemérdekel :D Nekem nincs hitelem, nem is lesz #apumegvette
2021. aug. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#6 azt is el kellene döntened, hogy állást keresel-e, vagy népet nevelsz?


Én kicsit antiszocnak látlak ennyiből is, gondolom ők is.

Nem vennélek fel.

Az ember munkatársat keres, nem problémát.

2021. aug. 8. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!