Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyi áfa és vám terheli az...

Mennyi áfa és vám terheli az EU-n belüli rendelést 1000 euro felett?

Figyelt kérdés
Egyéni vállalkozóként webshopot üzemeltetek, főként ruházati termékeket árulok, eddig itthoni nagykereskedésektől szereztem be a termékeimet. Most viszont szeretnék külföldről (Németországból) árut rendelni, ezért érdekelne, hogy mennyi áfát és vámot kell fizetnem, ha rendelek. DHL és UPS szállítási lehetőségek vannak.

2021. jún. 17. 19:05
 1/8 anonim ***** válasza:
46%
Semmi, EU-n belül minden adómentes a jövedéki termékek kivételével. Az áfát eleve megfizeted a termékek árában, természetesen akkorát, ami az adott országban van, de ha továbbértékesíted a termékeket, ezt ugyan úgy visszaigényelheted mint a magyart, bár nem tudom mennyivel bonyolultabb a procedúra.
2021. jún. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
24%

'Mennyi áfa és vám terheli az EU-n belül'


Te mondd, az elmult ~17 evben, miota EU tagok vagyunk, hol eltel? Egy szatyorban, ko alatt?


En abszolute nem csodalkozom hogy a felmillio adocsalo 'vallalkozo' orszaga vagyunk, minimalis penzugyi-gazdasagi ismerettel vagy bele minden jokepessegu jozsika/marcsika a 'vallalkozasba', hogy kesz csoda hogy a szamlatombot egyaltalan felismerik, ha a NAV ellenore megkerdezi miert ures...

2021. jún. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
*vag bele
2021. jún. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Na ezért utálok már bármilyen kérdést kiírni ide. Tudod ez az oldal arra van, hogy kérdezzünk, ha valami nem tiszta. Nem értem miért bánt ez téged ennyire. Nem tudtam, na és? Hidd el az szörnyűbb, hogy te ilyen frusztrált lettél ettől :S
2021. jún. 17. 19:17
 5/8 anonim ***** válasza:
24%
Nezd, en jot akarok neked. A legalapvetobb dolgokkal sem vagy tisztaban, de neked mar 'webshopod' meg 'vallalkozasod' van. Egyfelol, ha ez igaz lenne es legalisan mukodnel, a konyvelod ezeket reg elmagyarazta volna, ha megkerdezed. Masfelol, ennyire tajekozatlannak lenni akkor, amikor az emveriseg kb. teljes tudasa 3 kattintasra van toled (gyk.: google), az nemcsak ciki, az egyenesen nevetseges.
2021. jún. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen, igazad van, nem vagyok tisztában mindennel, most tanulom. Édesanyám munkáját folytatom vagy legalábbis szeretném folytatni, mert ő már nem tudja sajnos. Én nem értek hozzá, ő értett, ezért kiírtam egy kérdést. Hidd el, őt kérdezném, ha lehetne :)
2021. jún. 17. 19:42
 7/8 anonim ***** válasza:
webshop = instagrammra feltölti a használt ruhákat és üzenetben lehet vásárolni..
2021. jún. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Az unióban nincsen vam, továbbá Magyarországon 27 százalék az áfa.
2021. jún. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!