Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért nem fogadják el az...

Miért nem fogadják el az emberek, ha valaki háztartásbeli?

Figyelt kérdés

Régen elfogadott volt a hagyományos felállás, a nő háztartást vezet, a férfi a családfenntartó. Ma már a nők is építhetnek karriert.



Én pár hónapja háztartásbelivé váltam. A párommal közösen döntöttünk így. Nem végleg. Nagyon jól keres, nem okoz neki gondot. Ha akarok, visszamehetek dolgozni.



Az ismerőseim, rokonaim mindig kérdezősködnek, sajnálkoznak, hogy nincsen állásom. Mi a franc bajuk van?


Nem lehet valaki háztartásbeli, csak ha hivatásos anya? Nincsen gyermekünk, nem is tervezünk soha.


Mi közük hozzá, hogy én hogyan élek?



2021. ápr. 10. 22:27
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
64%

"Régen elfogadott volt a hagyományos felállás, a nő háztartást vezet, a férfi a családfenntartó."

Amikor ez a felfogás kialakult, az akkor átlag lakhatási körülmények miatt sokkal több munka volt egy háztartásban. Gondolom te nem szoktál otthon vajat köpülni, hanem megveszed a boltban. Egyébként nekem személy szerint semmi bajom nincs a "háztartásbeliekkel", a megnevezést viszont nagyon nem szeretem. Főleg attól mászok a falra, amikor valakit megkérdeznek mit dolgozik, és bemondja hogy háztartásbeli, úgy állítja be mintha ez a munkája lenne, pedig nem az. Mondja azt hogy nem dolgozik és kész. És ne jöjjön senki azzal hogy egy háztartás vezetése (vagy akár a gyereknevelés) mekkora munka, mert tényleg így van, de ugyanezt megcsinálják sokan heti 40 óra mellett.

2021. ápr. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!