Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha nagymamám háztartásbeli...

Ha nagymamám háztartásbeli volt, és nincs bedolgozott jogviszonya, akkor hivatalosan milyen járadék, ami megilleti?

Figyelt kérdés

Egyelőre pontos adatokat nem tudok, valamennyi bedolgozott jogviszonya lehet, hogy van. Jelenleg valami 14000 Ft körül kap havonta.

A férje él, ő bányában dolgozott, és neki jár a nyugdíj.


Előre is köszönöm a segítséget! Esetleg, ha van valamilyen weboldal, ami segíthet, azt is megköszönöm!



2015. dec. 2. 12:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
72%

Ha nyugdíjas korú, akkor a mindenkori minimumnyugdíj jár neki.

Ez tudtommal kb 28 ezer ft.


Ha fiatalabb, akkor alanyi jogon nem jár neki semmi.

Igényelhet segélyt az önkormányzattól, ez szerintem önkormányzat-függő, hogy milyen feltételeket kérnek hozzá. Együtt kell működni, közmunkára bármikor behívhatják.

Ill. számít az egy háztartásban élők jövedelme, ha oda van bejelentve egy fél milliót kereső családtag, akkor nem adják meg.

Szoktam még olvasni az "aktív korúak járadéka"-ról, de erre keress rá, mert nem tudom, hogy működik.

2015. dec. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Már 82 éves, de nagyon keveselltem a 14000 Ft-ot, és utána szeretnék járni, hogy mennyi jár neki hivatalosan, csak nem tudom merre érdeklődjek. Szólni senki nem szól, értem itt az önkormányzatot, hogy valójában mennyi járna. Pedig egy kis faluban élünk.
2015. dec. 2. 13:12
 3/14 anonim ***** válasza:
90%

Szólni senki sem fog, a járadékokat igényelni kell. Ha nem nyújtottas be az igényét, amikor elérte az öregségi nyugdíjkorhatárt, arról senki nem tehet.

Megnéztem, a jelenlegi legkisebb összeg 28500 Ft.

De nem az önkormányzatnál kell intézni, hanem a nyugdíjfolyósító igazgatóságnál.

2015. dec. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Akkor intézkedni fogok!
2015. dec. 2. 13:20
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Honnan kapja azt a 14000? Önkormányzattól, nyugdíjfolyósítótól?
2015. dec. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
A nyugdíjfolyósítótól kapja, és nagyapám után kap ennyit elvileg. Tehát önmagára semmit sem.
2015. dec. 2. 14:22
 7/14 A kérdező kommentje:
Valamint azt is most tudtam meg édesanyámtól, hogy nagyinak 1,5 hét hiányzott a 40 éves munkaviszony meglétéhez.
2015. dec. 2. 14:25
 8/14 anonim ***** válasza:
76%

itt valami nem tiszta.


először is mi a fenéért pontoz le valami nagyokos, aki nem tudja a választ? ennyi öröme van az életben.


nem tudom, hány éves vagy, de ez a 40 év utáni nyugdíj csak kb 4 éve létezik.

szóval előtte dolgoznia kellett a nagymamádnak, pedig eleinte azt írtad, jóformán sosem dolgozott.

még ha meg sem születtél, vagy nagyon kicsi voltál, akkor is emlékeznél, hogy a mama dolgozott-e 39 évet, vagy sosem dolgozott.

amúgy meg ha megvolt 39 évnél is több jogviszonya, akkor egyszerűen lehetetlen, hogy ne legyen legalább egy átlagos nyugdíja.

olyan élethelyzetet nem tudok elképzelni, hogy valaki megöregszik, és elfelejti igényelni a nyugdíját. lehetetlen.

ha az évei nem is lettek meg, 62 éves korában elérte az öregségi nyugdíjkorhatárt, tehát a ledolgozott 39 év 50 hét után tisztességes nyugdíja lenne.

hihetetlen számomra, hogy valaki 20 éven keresztül ezt ne kérje, és a család se tegyen semmit.

itt jön képbe részedről az "Intézkedek!" komment. Te nem intézkedhetsz, csak ő.


Szóval a végkövetkeztetés: azt tudom elképzelni, hogy nagyon kis fiatalka vagy még, és a szüleid elejtettek egy olyan megjegyzést, hogy

"Fiam, nagyanyádnak semmi nyugdíja nincs!"

Ezt nyilván arra értették, hogy nem sok, de attól még simán lehet egy 60-70 ezres nyugdíja.

2015. dec. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Dudok Andrásné ***** válasza:
Aki ma 82 éves és annyi munkaviszonya volt annak most kb 140 ezer és nem 14ezer nyugdija.A férje nem a papád??Ha él miért kapna utána??Anyukám 20 évet dolgozott és 55 évesen ment nyugdijba 5000.ft.tal.De 83 évesen 92.000.ft volt a nyugdija az emelésekkel
2015. dec. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Egy 82 éves esetében lényegtelen a 40 év munakviszony, őrá ez nm vonatkozik.
2015. dec. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!