Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha nagymamám háztartásbeli...

Ha nagymamám háztartásbeli volt, és nincs bedolgozott jogviszonya, akkor hivatalosan milyen járadék, ami megilleti?

Figyelt kérdés

Egyelőre pontos adatokat nem tudok, valamennyi bedolgozott jogviszonya lehet, hogy van. Jelenleg valami 14000 Ft körül kap havonta.

A férje él, ő bányában dolgozott, és neki jár a nyugdíj.


Előre is köszönöm a segítséget! Esetleg, ha van valamilyen weboldal, ami segíthet, azt is megköszönöm!



2015. dec. 2. 12:53
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
57%
ez így igaz, de olyan akkor sincs, hogy valaki 14 ezres ellátást kapjon ennyi idősen.
2015. dec. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Még nem voltam tisztában a múlttal, mikor kiírtam a kérdést.


Nagymamámnak 5 év bedolgozott munkaviszonya lett volna, 2 hét híján. Ez pedig kevés volt ahhoz, hogy megkapja a nyugdíjat. Így 14.160 Ft-ot kap havonta jelenleg.

Reméltem, hogy valami annó nem lett jól elszámolva, de elvileg ez a jogszerű.


Valahogy itt sosem lehet elkerülni, hogy valaki be ne szóljon a másiknak. És ezt egyszerűen nem értem...

2015. dec. 7. 12:56
 13/14 A kérdező kommentje:

III.5. Házastárs utáni jövedelempótlék


Az öregségi, rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugdíjban részesülőnek a házastársa (élettársa) után akkor adták, ha egyébként jövedelme miatt házastársi pótlékra nem volt jogosult.


Megállapítás: Forrás: központi költségvetés. Folyósítja a Nyugdíj-folyósító Igazgatóság


Összeg, forma: 14. 160-Ft

2015. dec. 7. 12:57
 14/14 anonim ***** válasza:
14.000 Ft akkor lehet,ha valakinek nincs meg a 20 év jogviszonya(nem munkaviszony),de 15 év megvan,mert akkor résznyugdíjra jogosult.
2018. dec. 28. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!