Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért nem fogadják el az...

Miért nem fogadják el az emberek, ha valaki háztartásbeli?

Figyelt kérdés

Régen elfogadott volt a hagyományos felállás, a nő háztartást vezet, a férfi a családfenntartó. Ma már a nők is építhetnek karriert.



Én pár hónapja háztartásbelivé váltam. A párommal közösen döntöttünk így. Nem végleg. Nagyon jól keres, nem okoz neki gondot. Ha akarok, visszamehetek dolgozni.



Az ismerőseim, rokonaim mindig kérdezősködnek, sajnálkoznak, hogy nincsen állásom. Mi a franc bajuk van?


Nem lehet valaki háztartásbeli, csak ha hivatásos anya? Nincsen gyermekünk, nem is tervezünk soha.


Mi közük hozzá, hogy én hogyan élek?



2021. ápr. 10. 22:27
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
49%
Én elfogadom. 34 F
2021. ápr. 10. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
75%
Én leszarom, hogy háztartásbeli vagy.
2021. ápr. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
60%
Azért mert ez egy kiszolgáltatott helyzet. Persze attól lehet jó, meg működhet... De akkor is kiszolgáltott.
2021. ápr. 10. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Ha kiszolgáltatott vagyok, az az én bajom. (ingatlanaim vannak, földjeim, erdőm..) Nem vagyok annyira elveszett.


Millióim vannak ingatlanban.

2021. ápr. 10. 23:11
 5/21 anonim ***** válasza:
43%
Az elméletét írtam le. Nem a te egyéni helyzeted.
2021. ápr. 10. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
23%
Baszod...
2021. ápr. 10. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
70%

Miért hívják egyesek háztartásbelinek azt, aki otthon van és nem jár el dolgonik?

Én is arra gyűjtök, hogy legyen elég tőkém, aminek a hozamaiból megélek. De eszembe nem jutna háztartásbelinek hívni magam utána.


"Nem lehet valaki háztartásbeli, csak ha hivatásos anya?"


Így van, ha van gyerek, akkor lehet mondani, hogy háztartásbeli, meg annak, hogy otthon van a gyerekkel. Egyébként ennek én nem látom az értelmét.

De az is lehet, hogy én nem látom át, a gazdagok gondjait, amik egy háztartás vezetésével járnak.


Hívd maga szabadúszónak, azt akkor nem fognak sajnálkozni, hogy nincs állásod.

2021. ápr. 11. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
29%

Azért mert mindenki más is vezet háztartást. Én pl heti 40 óra munka meg két gyerek mellett.


Te meg a szememben csak egy kitartott házvezetőnő vagy, aki lusta dolgozni.

2021. ápr. 11. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
83%
Mindenki látja hogy kamu kérdés, és a kérdező csak azért jött ide, hogy a fas.zméregetés mehessen, hogy neki mekkora vagyona van (ami igazából max álmában van neki).
2021. ápr. 11. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
89%
Ezt a "régen elfogadott volt" dolgot azért gondold át - kb. 50-100 évig a 19.-20. század fordulóján volt az - s akkor is főleg azért, mert magas volt a munkanélküliség, a nők szorultak ki először a munkaerőpiacról. Viszont előtte a nők is dolgoztak a mezőgazdaságban, iparban. Vajat köpültek, rőzsét gyűjtöttek, mosónők voltak, lőszert gyártottak amíg a férfiak háborúba mentek - csak a polgárosodás során vált divattá, a háztartásbeliség egy nagyon modern dolog. Teljesen felesleges konzervativizmussal magyarázni, mert a régi világba pont nem illett bele az, hogy egy nő semmit nem csinál egész nap függetlenül attól, hogy jobbágy vagy nemes.
2021. ápr. 11. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!