Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Teljes megtakarítás Euro-ra...

Teljes megtakarítás Euro-ra váltása? Vélemények?

Figyelt kérdés

A Forint gyakorlatilag megállás nélkül esik az Euroval szemben, és nem nagyon látom, hogy ennek valahol vége lenne. Dollárt is írhattam volna, akár Svájci Frankot, de nyilván Európa közepén az Euronak van a legtöbb értelme. A forint megtakarításom értéke folyamatosan csökken hála az államnak (magyar állampapír még szóba jöhetne, de biztosabbnak tűnik egy Euro megtakarítás)


Amúgy ismer valaki olyan facebook csoportot / telegram csoportot / discord csoportot / bármilyen oldalt ahol Forint-Euro technikai elemzést lehet megbeszélni? Meglátásom szerint most 360 körnéykére le fog menni, de onnan (ha folytatódik a trend) visszapattan és május közepére-végére 371-372 környékén lesz (ezt már nem várnám meg)



2021. márc. 27. 21:34
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Kettes vagyok


Igazad van, matematikus a végzettségem, de jó tanulópénz befizettem már a tőzsdébe, ami amúgy megérte, már máshogy csinálnám.

2021. márc. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

FIAT pénzről FIAT pénzre váltani, hol ebben a logika?

Mind a kettőnek az értéke folyamatosan csökken.

2021. márc. 27. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
0%

En sem ertem a kerdezot. A forint gyengul, erre nem az a megoldas hogy euroba rakod. Az is ugyanugy gyengulni fog, lehet mondjuk az hogy lassabban fog gyengulni.


De mivan ha cryptopenzre valtod? A bitcoin lenyege hogy osszesen 21 millio darab lehet belole. Szoval ha 21 millio ember fenenkent 1 darabot vesz akkor elfogy. Sot most meg ki sinc smind banyaszva szoval eleg valami 18.x millio ember is. A bitcoinon nincs rejtett inflacio, most valami 1.8 szazalek az eves REAL inflacioja, ami 3 ev mulva 0.8 ala fog esni.

2021. márc. 28. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Értem, hogy a bitcoinnál arra hivatkoztok, hogy véges számú lehet. Viszont lehet csinálni újabb cryptodevizát, ami ugyanazt tudja, mint a bitcoin. A FIAT pénzekből végtelent lehet nyomtatni, de mindegyiket a mögötte álló nemzetgazdaság és kamatkörnyezet teszi egyedivé. A cryptodevizákat a nevükön kívül megkülönbözteti egymástól bármi?
2021. márc. 28. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
0%

14 es ha csak ennyire ertesz hozza akkor vagy nezz utana vagy ne jartasd a szad :)

Ha beleteszed az idot es az energiat majd lehet te is megtudsz gazdagodni belole

2021. márc. 28. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

A 14-es "mindegyiket a mögötte álló nemzetgazdaság és kamatkörnyezet teszi egyedivé" mondata vmi egeszen fenomenalis. Ennyire sztem maga a FED vagy az ECB elnoke sem hisz a sajat valutajaban. Persze ha egyedi nemzetgazdasag es kamatkornyezet alatt arra gondolsz, hogy evrol evre csokken a forintom vasarloero erteke, es a bankban tartott penzem szamlavezetesi dija tobb mint a havi kamat, akkor vegulis igazad van, ez is egyfajta egyediseg..


A bitcoin-t ajanloknak uzenem: I already bought the dip ;) de mivel muszaj Fiat valutat is tartani (plusz orok bolcsesseg h mindig annyit fektess be amit nem fajna teljesen elbukni), a kerdesem erre vonatkozott: van barmi ertelme forintot tartani? vagy ami fiat, azis legyen inkabb euro, a fizetesembol meg ugyis kapok eleg forintot havonta..

2021. márc. 28. 08:55
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Oh bocs nem tudtam hogy csak bitcoin szakértők vannak meghívva :’D

Mindegy majd utánanézek ha lesz kedvem, de addig is lehet hogy lesz valaki aki tud is válaszolni annál értelmesebbet hogy utánakőnézni


A kérdezőnek azt tudom mondani, hogy sajnos már világos hogy a forint leértékelődése mögött ott áll a magyar kormányzat érdeke is amit támogat a nemzeti bank. A német autógyáraknak és más külföldi nagyvállalatok exportra termelő összeszerelőüzemeinek kívánnak kedvező környezetet biztosítani ezzel. (A hosszú távú cél a “munka alapú társadalom” = mindenki dolgozzon tál rizsért összeszerelőüzemekben mint tajvanon) Rendkívül profitábilis a termelés olyan országokban ahol a munkabérek a folyamatosan értéktelenedő helyi pénzben fizetendők, míg az árbevételt ugyanúgy lehet euróban szedni. Aki ezt felismeri az rájön, hogy a magyar forint (úgy értem maga a pénz és az abban denominált instrumentumok) alkalmatlan hosszú távú megtakarításra.

Zsiday Viktor írt egy cikket nemrég erről a jelenségről és hogy ez ahhoz fog vezetni, hogy “az euro bevezeti önmagát”

2021. márc. 28. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Egy reszet hagyhatod forintba, azt rakd be allampapirba, a masik reszet valtsd eurora. Az allampapir megov a gyengulestol es likvid. Az euro meg kevesebbet esik mint a forint.


Es stack sats

2021. márc. 28. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Zsidai Viktor-rol meg annyit hogy mivel egy szar alapkezelo tok mindegy milyen cikket ir :)) foleg az o crypto velemenye az ami ezt kivaltja belolem. Ja meg az hogy kb 20-30x magasabb az en portfoliom eves hozama mint az ove holott en csak egy mezei cryptofan vagyok ;)
2021. márc. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Koszi mindenkinek! (A Zsidays cikket tegnap olvastam a napi.hu-n, konkretan az alapjan merult fel bennem az otlet h ideje lenne lemondani a forintrol)


Igen, azthiszem hnap nyitok egy euro szamlat, revoluton meg szepen lassan atvaltogatom

2021. márc. 28. 09:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!