Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Elmondanátok a véleményeteket...

Elmondanátok a véleményeteket erről az elképzelésről?

Figyelt kérdés

Lakástakarék számlán gondolkodom, hogy később majd el tudjak költözni. Jelenleg van 420.000 Ft-om (hosszú idő alatt raktam össze).

Arra gondoltam, hogy ezt a pénzt forgatnám 2 éves lakás takarékokkal havonta 20.000 Ft-okat betéve és azt a pénzt amit nem használok fel egy évig az befektetném 1 éves futamidejű kötvényekbe, illetve a kamatokat (mint a lakáspénztárit, mind a kötvényekből folyót) lekötném hosszabb időre. Egy 10 éves rendszerben gondolkodnék.

Mi erről a véleményetek?



2014. jún. 17. 23:33
 1/7 A kérdező kommentje:
Elnézést a hibákért, elég késő van és fáradt vagyok.
2014. jún. 17. 23:35
 2/7 anonim válasza:
a lakástakarék mindig jól jöhet, viszont mivel hosszútávú tervnek minősül, érdemes kis környezetkutatás végezni, hogy pl. mire van szükséged (öltözködés, étel, stb.) a megtakarított pénzedből mennyit használsz fel, miket tervezel venni, lesz-e nagyobb kiadásod, ha hirtelen pénzre lenne szükséged, meg tudod-e oldani a lakástakarék fizetése mellett... stb. gondolj át még pár pontot, ami neked fontos, menyi pénzt tudsz nélkülözni, mennyit tudsz lekötni, stb. és így tovább
2014. jún. 18. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ahogyan mondani szokták... Ágyúval verébre. A 420ezer forint annyira nem sok, hogy ilyen módon megtöbbszörözd, vagy értelmes kamatokat kapj rá.


Én biztosan speciális tudás megszerzésére fordítanák a pénzt. Abból lényegesen többet profitálnál

2014. jún. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nincs ebben semmi új, mindenki lekötögeti a pénzét meg félre rak, amit tud.


Kérdés mondjuk amit az első írt, nem járnál-e jobban, ha tanulnál valami hasznosat, ami után nem havi 20 ezreket tudnál félre rakni, hanem havi 100 ezret mondjuk. Egy idő után megéri.

2014. jún. 18. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Jogra járok, csak van féltetett pénzem.
2014. jún. 18. 12:20
 6/7 anonim ***** válasza:
Nyomj valami szaknyelvet, vagy valami.
2014. jún. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem jó az ötlet.

Rakd be Fundamentába (annak a kamatát nem tudod lekötni egyébként hanem gyűlik a számlára tovább). A Fundamenta 30% állami támogatást ad ennél nincs jobb megtakarítási forma.

Szerintem a maradék pénzeden vegyél befektetési aranyat és add el amikor szükséged lesz a pénzre. Aranyat már tudsz venni akár 100 000 Ft-tól is.

2014. júl. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!