Százmilliárd Forint, vagy száz hűséges követő?
#18-as: Pontosan erről van szó! Köszönöm, hogy felhívtad rá a figyelmet! Ezek a rendszerek és a benne dolgozó emberek ennyit érnek. A példából nagyon jól elkülöníthető a passzív és a portfóliós jövedelem közötti különbség is. A passzív jövedelmet folyamatosan ki tudod venni a cégből, míg a portfóliós jövedelemre akkor tennél szert, ha a rendszer egy részét, vagy egészét eladnád.
"Ezek ennyit érnek, nincs olyan magyar cég (de a világon is nagyon kevés), amiből 100 milliárd forintot ki tudsz venni. Kizárt dolog!"
Hát azért világi viszonylatban ezek a cégek még mindig törpének minősülnek, de helyesen látod a dolgot. Még az ezeknél 10-szer nagyobb vállalatokból sem szokás 100 milliárd Forintos nagyságrendben kivenni az osztalékot - nem véletlenül!
Minél több pénzt veszel ki a cégből, annál súlyosabb adók fognak terhelni. Ezzel szemben minél inkább visszaforgatod a bevételeidet a cégedbe, annál több költséget tudsz leírni az adódból. Ha pedig még értesz is hozzá, akár a vállalkozásod hatékonysága is növekedhet, miközben munkahelyeket teremtesz.
Erre mondják, hogy a pénz láthatatlan. A nyugati mintára berendezkedett országok adótörvényei úgy vannak kitalálva, hogy aki a szemével szeretné a pénzt látni, azt örökösen visszataszítják a szegénységbe, vagy a középosztályba. Sajnos, vagy nem sajnos, a kapitalizmus korában ezek azok a peremfeltételek, amelyekhez mindannyiunknak alkalmazkodnia kell.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!