Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kerülhetek szülei által bar...

Kerülhetek szülei által bar listára? Többi lent

Figyelt kérdés

Anyumék a házukra hitelt vettek fel,és már 3 hónapja nem tudják fizetni,és sajnos mi sem tudunk nekiksegíteni...Ugyanakkor ara a lakcímre vagyok bejelentve,és én és bátyám vagyunk lennénk az örökösök.

Ha bar listára teszik őket akkor rajtam is megpróbálhatják behajtani a tartozást??Bar listára tehetnek miattuk?

Máshol lakok jelentsem át magam oda állandóra?az úgy mentesít??


2010. aug. 19. 00:32
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

A "BAR"-listára csak az adósok nevei kerülnek fel (szüleid, akik felvették a hitelt)...


Ez "csak" annyit jelent, hogyha netán másik bankban szeretnének másik hitelt felvenni, akkor az ottani ügyintéző előbb megnézi a nevüket a "BAR"-listán és ha fenn vannak, akkor nem adnak nekik hitelt...


Te és a bátyád nem szerepeltek sem a hitelfelvevők között, ezáltal a "BAR"-listára sem kerülhettek fel!


=======================


Azt javaslom, hogy próbáld GYORSAN rábeszélni a szüleidet, hogy menjenek be a bankba, próbáljanak hitel-átütemezést kérni (ekkor 1-2 évig nem kell fizetni a hitelt, viszont utána több évre ugrik a visszafizetés)...


Az is megoldás lehetne, ha GYORSAN eladnák a házat és egy kisebbe, olcsóbba netán a városba egy emeletesházba költöznétek, így ki lehetne fizetni a tartozásokat, megszabadulnátok a nyomasztó tehertől, és mégis maradna egy lakás, ahol élni tudtok!


Ha most nem tesznek semmit, hanem várnak a csodára, akkor a Bank elárverezheti a házatokat fillérekért és elúszik mindenetek, mehettek a híd alá lakni!!!

2010. aug. 19. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!