Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Börtönbe kerülhetek a tartozás...

Börtönbe kerülhetek a tartozásom miatt?

Figyelt kérdés

Kb 2-3 éve tartozom az AVON-nak 12000 Ft-tal. Azóta már egy behajtó cég zaklat és perrel fenyeget, valamint 19000-et követel.

A perből nem lett ugyan eddig semmi, pedig már másfél éve fenyegetőzik vele. Mivel diák vagyok és nincs jövedelmem, levonni nem tudják tőlem. Kötelezhetnek arra, hogy leüljem a tartozásom? Ha igen, akkor hány napnyi büntetést kaphatok 19 000 Ft-ért?


2009. júl. 2. 12:22
 1/6 anonim ***** válasza:
78%

ma Magyrországon (sajnos) nincs adósok börtöne.

tartozás miatt börtönbe csak akkor kerülhetsz, ha az valamilyen bűncselekménnyel párosul, mint sikkasztás, hűtlen kezelés stb.

2009. júl. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%
Nincs Adósság börtöne mint régen...De a tartozást mindenképpen behajtják rajtad...Minél tovább húzódik annál többet kell majd fizetned...Előbb utóbb megunják,hogy nem reagálsz,és tényleg a bírósághoz fog kerülni az ügyed...Ott ha jogos az AVON követelése akkor elveszted a pert és a tartozásod rögtön a duplája lesz mert a perköltséget is neked kell majd kifizetni(mert te vagy a vesztes),és behajtják rajtad...Vagy lefoglalnak tőled aminek értéke van,vagy ahogy elkezdesz dolgozni,és kereseted lesz már vonják is le automatikusan a bírósági végzés miatt...de ez az összeg amíg nem fizetsz csak növekedni fog...Én a helyedben nem várnám meg a bírósági tárgyalást,hanem írnék az AVON-nak,hogy szándékodban áll vissza fizetni,és kérj részlet fizetést...De írd meg,hogy jelen pillanatban diák vagy,és nincs jövedelmed,de amint dolgozni fogsz,tudsz fizetni...hátha tudsz még valamit tenni,hogy ne kelljen a végén olyan sokat fizetned...(mert a végén nem 19.000 forint lesz hanem jóval több..akár a kétszerese vagy akár a háromszorosa is lehet)
2009. júl. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
63%
Tudod én is azt javaslom, hogy kérj részletfizetést és kezdd el fizetni, már rég letudhattad volna, ha tényleg 3 éve tartozol, gondolj bele, hogy az HAVI 333 Ft lett volna, ha félreteszed. Eléggé úgy tűnik, hogy nem igazán volt hajlandóságod arra, hogy fizesd a tartozásod. Te mit szólnál, ha valakinek kölcsön adtál volna és ő úgy gondolná, hogy majdcsak elfelejted? Nekem van 3 ilyen adósom is, az egyik 13 ezerrel lóg kb. 15 éve, egy 25 ezerrel 3 éve, a 3. 18 ezerrel 3 éve. Kamatok nélkül :( Mindháromról tudom, hogy ettől sokkal nagyobb összegeket kiad nem éppen élethalál dolgokra, miközben nekem ez az összeg nagyon is hiányzik. A legkönnyebb hozzáállás az, ha megállapítjuk, hogy a másik így is megvan anélkül az összeg nélkül, akkor meg minek adjam vissza. Ha vállalsz valami diákmunkát a nyáron, 2 heti megtakarításodból kifizetheted és akkor tiszta vagy... nem érné meg?
2009. júl. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
41%
Börtönbe csak akkor kerülhetsz, ha te magad akarsz oda kerülni. A tartozásodat valószínűleg úgy fogod kiegyenlíteni, hogy elárverezik egy-két dolgodat, illetve ha nincs tulajdonod, akkor esetleg x óra közmunkára VAGY x napi elzárásra ítélhetnek. Ha vállalod a közmunkát, akkor nem kell leülnöd, egyébként nem hiszem, hogy 19 000 forint miatt egy hétnél többet kellene ülnöd. Szerintem fizesd ki valahogy a tartozásod: ez a pénz nem sok, pár napi munkával megkeresheted, és szerintem nem ér annyit, hogy bejegyzés legyen az erkölcsi bizonyítványodban.
2009. júl. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hát lehet, hogy inkább akkor a közmunkát vállalnám, mert kifizetni nem igazán tudom. Még ha kis összeg is. Csak az albérlet és a rezsi elviszi azt, amit kereshetek diákmunkával. És akkor még nem tudom, hogy miből fizessem ki a tandíjam, ami szintén 120000/félév.
2009. júl. 2. 13:49
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem tudsz nagymamától vagy szüleidtől vagy bárkitől kérni 19e ft-ot? Azért az még nem olyan nagy összeg. Bár igaz attól függ honnan nézzük. De mindenképp próbáld meg a részletfizetési kérelmet is hátha van még rá esély. De ha megadnák netán nagyon pontosan fizesd és becsülettel.

Majd írd meg hogy alakultak a dolgok, hogy oldottad meg.

A tandíjadra annyit tudnék mondani, hogy nem lehet évet halasztani? Addig elmennél dolgozni, bár nehéz ügy ez is, de hátha összejönne valami, és akkor megkeresnéd a rávalót. Nem értek ehhez, de most ez jutott eszembe. Vagy diákhitel? Tudom van aki elítéli, de ha be akarod fejezni amit elkezdtél sok energiát és pénzt belefektetve azt vhogy be kéne fejezni, hogy nem vesszen kárba minden. Bár lehet már igénybe vetted a diákhitelt. Valaki nem tud segíteni? Vagy a halasztást hátha lehet kérni! Sok szerencsét és lehetőséget kívánok, hogy meg tudd oldani jól ezt a nehéz helyzetet. De hidd el ha nincs aki segítsen és nincs ismerősöd, vagy ami ritkább szerencséd akkor az élet még nehezebb lesz! De remélem neked szerencséd lesz!

2009. júl. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!