Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan kerülhetek SPAM listára?

Hogyan kerülhetek SPAM listára?

Figyelt kérdés

Körlevelet szeretnék küldeni, mely tartalmazna 1 db képfile-t is. Ez a levél nem reklám, hanem egy meghívó, kb. 100-150 címzettnek szeretném elküldeni, lehetőleg egy kattintással.

Ezzel SPAM listára kerülhetek? Ha igen, mit tegyek, hogy ez ne következzen be?

Szeretném, ha levelem minden címzetthez eljutna, és nem a Spam kukába kerülne rögtön. Köszönöm a segítséget.


2010. júl. 29. 13:45
 1/9 anonim ***** válasza:
27%
Ugye azt tudod, hogy minden címzettnél egyedileg dől el, hogy spam lesz-e a leveled vagy nem? Így a kérdésed értelmetlen.
2010. júl. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nem tudtam...

Átlag felhasználó vagyok, még nem küldtem ilyen mennyiségű címzettnek levelet, szóval igazából fogalmam sincs, hogy hogy is működik ez?

Annyit hallottam, hogy nagy mennyiségű címzettnek nem szabad egyszerre levelet küldeni, főleg úgy, hogy egy hiperhivatkozással ellátott kép is be van illesztve a levélbe, mert arra nagyon érzékeny a SPAM szűrő... ezáltal SPAM listára kerülhetek és korlátozni fogják az e-mail szolgáltatásaim...

Rosszul tudom?

2010. júl. 29. 14:20
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

100-150 levél még közel sem spam. 5000-10.000 már talán.


fontos, hogy valódi domainről küldjed, tehát ha gmail.com a vége, akkor gmail smtp-ről kell.

és nyilván a levél tartalma is számít...

2010. júl. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Úgy érted, hogy ha pl. gmail, akkor azt a címet állítsam be mondjuk egy Outlook Express fiókba???

A tartalommal kapcsolatban mik a követelmények?

Elképzelésem az lenne, hogy írnék egy pár sort, alatta egy kép hiperhivatkozással.

2010. júl. 29. 14:34
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehetőleg a levél címzettje te magad legyél és Bcc-be (vakmásolat) írd a többieket. Így a spamszűrő kevesebb pontot fog adni a levélre, mert nincs 100-150 címzettje.
2010. júl. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

az a lényeg, hogy ne a te szolgátlatód küldje ki, hanem a gmail smpt-je (kimenő levelek kiszolgálója)


mert ha gmailes címről küldöd de közben meg a mittomén smtp.chello.hu azaz a chello küldi ki, akkor már spamgyanús.


tartalomban meg ne google fordítós levelet ne ilyen "üzleti lehetőség, vegyél viagrát mert szuper.." meg hasonló.


ha normális levelet hírlevelet küldesz, akkor ok.


de amúgy meg szard le, 150 levél nem minősül spam-nak sehol sem. jha és igen rejtett másolatot.

2010. júl. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Oké, értem. Köszi a segítséget!
2010. júl. 29. 14:41
 8/9 A kérdező kommentje:

Megpróbáltam a gmail-es címemmel. 26 címzettnek próbáltam elküldeni a levelet úgy, hogy titkos másolatba tettem a címzetteket.

Eredmény: törölték a google account-omat, a gamil-el, picasaval, mindennel együtt. A picasaban csak több száz képem volt feltöltve, nem számít...


Szóval kössz a segítséget.


A fenti kommentezőket kérem, hogy ha valamire nem tudtok biztos választ, akkor inkább ne válaszolgassatok.

2010. júl. 29. 16:39
 9/9 anonim válasza:
Gmailről küldtem ki vagy 400 e-mailt. Nem törölték a regisztrációm, pedig utólag még jól is jött volna...
2015. jan. 16. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!