Mik lehetnek a rövid és hosszútávú következményei, ha a bitcoin (és más kriptovaluták) elnyomják a valós állami fizetőeszközöket?
Ez nem fog megtörténni. A bitcoin nem alkalmas rá. Képtelen ennyi tranzakciót lebonyolítani ezzel a technikával. A btc digitális arany, ami azt jelenti, h a mostani arany "vetélytársa"
Ha felzárkózik hozzá, akkor nyilván csökkeni fog az arany marketcap-je
Szerimtem ez nem megoldhato, sose fog elofordulni. A nemzetek/allamok csak ezert leteznek meg mert annyi penzt nyomtathatnak amennyit csak akarnak.
Nezd meg a vialagadossagot, folyamatosan nol, egyre nagyobb es nagyobb lesz. Ha egy olyan rendszerre terne at a vilag ami deflalodik, es nem lehetne elinflalni az erteket akkor hamar osszeomlananak az nagy nemzetek.
Szerintem nagyon erdekes vilagban elunk, a kriptok meghatarozo szerepet latnak el mar most, es egyre jobban erosodik a hatasuk. Johet a sok mese, a sok negativ komment, a lepontozas, de ha eleg penzt keresel valamivel akkor elobb utobb eleg idot fogsz vele foglalkozni hogy megertsd hogy hogyan is mukodik
Ahhoz stabilnak kellene lenniük. A FIAT pénzekkel (ugye a dollár, euro, forint, stb.) az a gondja egyeseknek, hogy inflálódnak, néha deflálódnak.
A kriptopénzek ezt az ingadozást sokkal nagyobb mértékben teszik és nem csak más pénznemekhez képest, hanem a megvásárolható termékek értékéhez viszonyítva is.
Ma 1 BTC-ért vehetsz egy Teslát (az autót, a Tesla már elfogadja a BTC-t, de inkább csak üzleti megfontolásból, a Mastercard is csak a skalpolás lehetőségét látja benne), talán pár hónap múlva másfelet, vagy kettőt is, vagy az is lehet, hogy akkor már csak egy Daciát, vagy azt sem. Egy napon belül is képesek 5-10 százalékot (vagy többet) változni.
Az lesz egy igazi zseni, aki kitalálja majd, hogyan lehet létrehozni a világ legstabilabb fizetőeszközét.
"Csak néhány begőzölt álmodozónak kell ez, ennivalót nem kapsz érte. Csúnya sírás lesz a vége."
Nem ez volt a kérdés. Nem az érdekel, hogy ha bedől a bitcoin, akkor mi lesz, hanem az, hogy ha nagyon erőre kapna, akkor mi várható.
"Ahhoz stabilnak kellene lenniük."
Tegyük fel, hogy atomstabillá válik, ha nem a bitcoin, akkor valamelyik másik kripto.
Jó, akkor értsd úgy, hogy a bitcoin is legalább annyira válik stabillá, mint a hagyományos fizetőeszközök.
Tényleg ennyire bonyolultra sikerült ez a kérdés, hogy nem érthető, mire vagyok kiváncsi?
"Tegyük fel, hogy atomstabillá válik, ha nem a bitcoin, akkor valamelyik másik kripto."
Nem kell atomstabillá válnia, elég, ha csak annyira, vagy még kevésbé fog ingadozni az értéke, mint a FIAT (hagyományos) pénzeknek. Ugyebár most a kriptopénzek brutálisan instabilak, nagy mértékben ingadozik az értékük le és fel.
Akkor még van egy vizsga amin át kell mennie egy kriptopénznek, hogy majdnem minden kormány elismerje és az egész világon a cégeknek mondjuk a 80%-a is elfogadja közvetlenül (tehát nem átváltva, valamilyen köztes megoldással). Lehet, hogy egy ilyen pénznem miatt már elhalnának a nemzeti fizetőeszközök.
A bankok is biztos, hogy rátelepednének, ahogy már most is kezdik ezt tenni (a Mastercard is csak meg akarja fejni a kriptopénzeseket), csak akkor már náluk lehetne hitelt felvenni kriptopénzben és kínálnának befektetési lehetőségeket, amelyekbe kriptopénzekkel lehet beszállni.
Az egyes országok kezéből kikerülne a gazdaság fizetőeszközön keresztüli szabályozása, de ez nem biztos, hogy baj, az eurozóna tagállamai is egészen jól elműködnek saját pénz nélkül (ebből is látszik mekkora kamu magyarázat van arra, amit a kormány és a jegybankunk csinál a forinttal, hogy állítólag ettől nekünk jobb lesz, de nem, csak a számok lesznek szebbek papíron és a hozzánk betelepült multiknak jó).
Tehát van, ami változna és van ami érdemben nem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!