Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért nem vesz mindenki...

Miért nem vesz mindenki bitcoint? Száguld az árfolyam, biztos a nagy nyereség. Gyakorlatilag semmi munkával lehet milliókat keresni

Figyelt kérdés

2021. febr. 19. 01:37
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
22%

Ez az év kérdése :D

(nekem van ;))

Azért ha belegondolsz, egy nagy paradoxon az egész. Mondj nekem még egy dolgot a világon, amiből ha minél több van, annál drágább lesz :D

2021. febr. 19. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
81%
Majd azért ne felejtsétek el időben eladni....
2021. febr. 19. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
74%

1 es te olyan retardalt vagy h nem is ertem hogyan tudtad beirni a mondanivalod... Sajnos a magadfajtak akik nem ertenek abszalut hozza is meggazdagodhatnak belole :((


Amúgy meg nem minden befekteto szereti a kockazatot, van aki allampapirt vesz, van aki lakast stb... A legjobb baratom akkor vett minden penzere allampapirt amikor en bitcoint. Sajnos akkoriban az osszes penzem nem sok volt, de kitartoan havonta egyre tobbet es tobbet vettem. Az o befektetese azota hozott 25 szazalekot, az enyem meg 9x-et.

2021. febr. 19. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
36%

Száguld az árfolyam, ez igaz. Csakhogy vannak időszakok, amikor lefelé száguld, s ez elriaszt sok embert.


Az emberek többsége a kockázatmentes dolgokat szereti, inkább bankba meg állampapírba teszi a pénzét (pl. fundamentába, amíg volt). Inkább lemondanak a komolyabb hozamról, csak ne kelljen kockázatot vállalniuk.


Ezért nem tőzsdéznek, ezért nem építenek online sem vállalkozást, sem network-marketing üzletet. Ezért nem lesznek vállalkozók, s ezért nem vállalnak el olyan munkát, ahol értékesíteni kell. Pedig régóta ezek a legjobban fizetett munkakörök (nem számítva a vezető politikusokat és a sztárügyvédeket).


S nem utolsó szempont, hogy minden befektetés tőkét is igényel. Az emberek jelentős része hónapról hónapra él, nincsenek megtakarításaik, a pénzügyi intelligenciájuk a nulla közelében van. Ezért nem is hisznek a befektetésekben, abban meg főleg nem, hogy nekik is lenne erre elkülöníthető tőkéjük. Pedig, akár kicsiben is elkezdhető, akár havi 10-20e Ft-tal is.

2021. febr. 19. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
0%
#3 Retardált neked a jó édes tudod kicsodád. Mi az, hogy magamfajták? Bunkó vagy Baxi. Tanulj szépen jó modort, mielőtt közösségbe merészkedsz.
2021. febr. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:

Akkor érdemes venni, amikor olcsó. Eladni akkor, amikor drága.

Most drága, írod is, hogy száguld az árfolyam. Most is lehetséges rajta keresni, de ilyenkor már nagyon kockázatos. Aki most tervezi, hogy befektet, az inkább megvárja a következő mélyvölgyet és akkor vesz.

Milliókat akkor lehet keresni, ha valaki eleve sok pénzt fektet bele. Az átlag csak ilyen pár tízezer forintos, esetleg százezer forintos nagyságrendben tud, vagy akar kriptóba fektetni (ahogy már írta a 4-es). Aki akkor vett 100 ezer forintért, amikor 5000 dollár volt az árfolyam, az mostanra az 50 ezer dolláros árfolyam mellett már 1 millió forintra válthatja vissza (bár akkor nyilván nem tudhatta biztosan mi lesz, ezt csak utólag tudjuk mi lett).

De ha most vesz, akkor már nem nagyon számíthat nagy haszonra még pár éves távlatban sem. Inkább kivárja az áresést.

Akiknek nagyon sok "felesleges" befektetnivaló pénzük van (több millió forint értékben), azok közül sokan inkább hardverekbe fektetik és bányászni kezdenek, mert az jelen pillanatban biztosabb bevétel, kisebb a kockázat, mert gond esetén még mindig el tudja adni a hardvereket. De hosszú távon a bányászat sem egy biztos módszer (az új trend, a POW-ról POS-ra áttérés miatt, amikor már nem a nyers számítási kapacitás, hanem a pénzbeli letétek biztosítják majd a rendszer biztonságát).

2021. febr. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

"Akiknek nagyon sok "felesleges" befektetnivaló pénzük van (több millió forint értékben), azok közül sokan inkább hardverekbe fektetik és bányászni kezdenek, mert az jelen pillanatban biztosabb bevétel, kisebb a kockázat, mert gond esetén még mindig el tudja adni a hardvereket"


Hát akkor jó nagy lüke az illető. Pár millió forintból te nem hozol össze ma versenyképes bányászfarmot. Még több tizmillióból is legfeljebb az alsó kategóriát tudod simogatni. Pár milliós hardverből te nem fogsz egy fia bitcoint se kibányászni talán soha életedben, annyira kicsi lesz az esélye hogy megnyerd a hash-lottót. Cégek tömkelege tart fenn bányászfarmot, sokmillió dolláros értékben, melletük magánszemélyként már kábé lehetetlen labdába rúgni, megesznek a számitási teljesitményükkel.

Mellesleg, ha bedőlne a bitcoin, akkor mégis kinek adnád el a szétnyúzott bitcoin bányászó hardvert? Nem fog kelleni a kutyának sem.

2021. febr. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

7: Nem Bitcoint bányásznak, hanem Ethereumot és néhány egyéb altcoint. Ezeken elég szép haszon jön. Egy RTX 2070-es kártyán van napi 2000 forintnyi haszon (mínusz 100-200 forint napi villanyszámla). A bányászok veszik még a használt videokártyákat is, mint a cukrot, csak legyen rajta minimum 6GB ram, de inkább 8GB. Az új videokártyák többsége megy a bányászokhoz. A jelenlegi árfolyamok mellett elég sokat hoznak az új kártyák, igaz drágák is.

Ha már nem lesz rajta sok profit, akkor eladják, de még ha olcsón is, már megtérült az az összeg, amit buknának a videokártyák eladásán. 2 év múlva már elég sok eladó kártya lesz az említett POW-POS átállás miatt.

2021. febr. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

Bocsánat, elírás, nem 2070-esen, hanem RTX 3070-es kártyán és per pillanat már nem napi 2000-et, hanem 2500 forintot hoz elvileg (mínusz villanyszámla, de az csak százas nagyságrend naponta).

[link]

De ez is változhat, ahogy egyre többen bányásznak, csökkenni fog a profit, vagy ha visszaesik az árfolyam, akkor is. A példa szerinti RTX 3070-es kártyák külföldön beszerezhetők 1200 dollártól. Ennyivel számolva most 140 és 150 nap között visszatermeli az árát. De arra semmilyen garancia nincs, hogy még 150 napig ilyen jó profittal lehet bányászni. Ha akkor eladja a kártyát tegyük fel olcsóbban, már akkor sem bukott.

Egy régi, RX470-es 8GB-os kártyával (ami pár éve a slágerkártya volt a bányászok köreiben) is megvan ennek a profitnak a fele és a kártya ugyebár sokkal olcsóbb.

[link]

Ezért veszik halomszámra a használt VGA kártyákat is a bányászok.

Ezzel nem reklámozni akarom a bányászatot. Ahogy már említettem, bezuhanhat a profit és a káryták árai is és nem gazdagodik meg belőle az illető aki belevág a "kemény bányászéletbe". Meg ugye a bányászat jövője nem túl fényes, az említett átállás miatt.

Akkor majd a gamerek korszaka jön el, mert hegyekben állnak majd az eladó kártyák, az RTX 30-as széria is olcsó lesz és akkor még mindig csak bő 2 éves technológia lesz ami simán jó.

2021. febr. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

Még egy kis érdekesség, vannak, akik a bányászokat kopasztják:

[link]

:)

Vagy a skalperek, akik több kártyát megvettek és most eladják a bányászoknak drágán.

Olyat is találtam a múltkor, aki javítja a bányászok elromlott kártyáit (beméri, kicseréli a tönkrement áramköri elemeket, életre kelti a rosszul flashelt kártyákat, javítja a beállt ventillátorokat, stb.).

Egy egész iparág épült a bányászat köré.

Gondolom most eleve sokan belehúztak, hogy amíg tart a bányászkorszak, addig szedjék ki belőle a nyereséget amit lehet.

2021. febr. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!