Meddig nőhet a bitcoin ára és mi történik, ha "beszakad" az árfolyam?
Az utóbbi időben már igen komoly cégek is fektettek be bitcoinba.
Szerintetek mi történik, ha "bezuhan" az árfolyam, vagy ha úgy tetszik kipukkad a lufi? Mennyire volt felelősségteljes döntés, hogy egy-egy nagyvállalat több 100 millió, vagy mint a Tesla 1,5 milliárd dollárt fektetett bitcoinba?
Meddig nőhet az árfolyam?
Én a következőket olvastam blogokon és láttam youtube videóban:
- valaki év végére 300-400 ezer dolláros árfolyamot vízionál.
- valaki azt állítja, hogy a nagyvállalatok egy közelgő gazdasági válságra készülve megpróbálják a készpénzállományuk egy részét átmenteni és felpumpálni az árat, hogy bőven nyereségesen szálljanak ki.
- valaki azt mondja, hogy teljesen elveszítette, azt az előnyét, hogy nem centralizált és nem felügyelt valuta, viszont relatíve kevesek kezében összpontosul a piacon lévő bitcoinok nagy része, így pár 100 ember képes uralni, rángatni az árfolyamot.
Ti mit gondoltok?
Teslának ez aprópénz.
Hogy mi lesz, ha beszakad az árfolyam? Ugyanaz, mint minden kipukkadó lufinál. Sírás és hisztéria.
Hogymi? Nezd meg 2017-et, meg meg jopar evet, ird be a googlebe hogy bitcoin obituaries. Kb az van h elszall a bitcoin, aztan osszeomlik. Majd rekordokat dont. Majd megint osszeomlik. Ez ciklikusan ismetlodik. Meddig megy az ara? Ha eleg hosszu tavon nezed a vegtelensegig. Egy veges dologrol beszelunk amit egyre tobben akarnak. Kereslet kinalat. Youtubeon ajanlom chamath Palihapitiya-t, o is kb ezt mondja.
Kicsit elfogult a velemenyem, de ertheto mert az elmult par evben a bitcoin befektetesem sokszorosan tobbet hozott mint a reszveny befeketeteseim es meg vagyok gyozodve hogy ez az ev fenomenalis lesz
Bármennyi lehet az árfolyam, tehát bármilyen magas és bármilyen alcsony is (nyilván mínuszba nem mehet), mivel semmi valós teljesítmény nincs mögötte, ami alátámasztaná az értékét, mint például egy vállalat részvényeinek vagy egy állampapírnak, csak most divat ebbe fektetni, és ez mesterségesen pumpálja fel az árat.
Ha beszakad az ára, akkor sem lesz semmi hatása a gazdaságra, mert mint mondtam, nics mögötte semmi. Azoknak nyilván szar lesz, akik elbukják a pénzüket, de amúgy semmi nm fog történni.
Alapelv, hogy csak annyit rakjunk be amennyit tudunk nélkulözni akaár hosszu évekre, akár örökre is.
Hogy ha beszakad, ki tudjuk várni amig ujra nyereséges lesz s akkor gondololkozni kiszálljunk e vagy várjunk mégtöbb nyereségre vagy ha elkezd csökkenni akkor kényszuen szálljunk ki kisebb nyereséggel.
A Teslára sokminden mondható, de az nem, hogy FOMO-s. (Látva mások lelkesedését tájékozodás nélkul erején felul beszáll) Hanem olyan mint én, csak nálam ez az összeg amit tudok nélkülözni 300 000 Ft volt (Most több mint a dupláját éri) nála pedig milliárdok.
Amugy hogy meddig nőhet azt az én véleményem szerint képtelenség meghatározni mert nem tudjuk előre josolni a hatásokat. csak azt tudjuk, valoszinuleg hullámozni fog s a hullámok valoszinuleg egyre nagyobbak lesznek. Sokak szerint a tesla miatt ostromolja most az 50 ezret, ez akár még igaz is lehet, de számitani lehetett rá, hogy valamiért eléri majd s lesz oka a 100 000-nel is (ha tényleg eléi mert sose biztos, s lesz oka az 5000-es mélypontnak is amire én személyszerint szintén tippelek a jövőt illetően.)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!