Egy bitcoinbányász számítógép kiszed napi: 0.00007500 btc vagy többet is?
Azt érdemes megérteni, hogy bár találó kifejezés a bányászat, egyben félre vezető is. Mert a BItcoin bányász nem magát a Bitcoint keresgéli és találja meg egy titkosítási eljárással, hanem egy olyan blokkot keresnek ami a bloklánc következő eleme lesz.
Egy blokk adott mennyiségű jutalmat ér, ez jelenleg 6.25 BTC. Ebben a blokk érésesben akkora a verseny és olyan gépszörnyekkel és együttműködő gépfarmokkal kell versenyezni, hogy az otthoni számítógéped 1 milliárd év alatt sem találna meg egy blokkot. Nincs esélye a gépszőrny farmok ellen szegény kis gépecskédnek. Hiába küzdene lelkesen és hangosan ezekkel a hatalmas szőrnyekkel.
Nos a bányászok létrehoztak egyfajta bányász társaságokat, ezeket pooloknak hívják és összedolgozva, ha találnak blokkot a többi bányász pool elött, akkor az övéké a jelenlegi 6.25 Bitcoin, ezt elosztják a tagok között, nyilván a poolé egy rész, és nyilván zerepet játszik benne az adott gépek teljesítménye Hashrátája. Ha alacsony a géped hashrátája, annyira hogy semmit nem dobna az össz számítási teljesítményhez, egyébként be sem engednek a poolba, ám ha még is, nagyon kevés pénzt kapsz érte.
Otthoni géppel, meg mindenféle videókártyás riggel, megahash/sec tartományban tudsz bányászni. A Bitcoin bányászat ppedig Terrahash/sec tartományos mérkőzés.
Tudom, hogy sokan keresnétek ezzel egy kis konyhapénzt meg koli pénzt. Nem fog menni a tanulásra, munkára használt géppel és 0-24-ben olyan hangja lesz szegény jószágnak mintha egy repülő akarna felszállni a szobádból és közben nem fogod tudni másra használni. De a lényeg a BTC mérkőzésre, egy laptoppal, asztali géppel vagy videókaris riggel odaállni a rajthoz, az olyan mintha a forma 1-en szeretnél indulni az utcai autóddal.
Etheriumot tudsz bányászni, persze ahogy megy fel az árfolyama a kisebb altoknak. Viszont van egy probléma amiről keveset beszélnek. Az ilyen kriptovaluták árával és felkapottságával, megy el a tranzakciós díj. Amit kibányászol azt eladnád a tőzsdén. Ám a tőzsdén gyüjtögetni kockázatos, apránként forintra váltani nem éri meg. Ezért sokan otthon gyüjtögetnék és nagyobb ETH összegekben küldenék a tőzsdére, de a helyzet ott tart, hogy több napi vagy heti bányászdíj a tőzsdére feljuttatni az ETH-t. Tehát csak akkor éri meg, ha egyből egy Tőzsdén lévő Tárcát adsz meg bányász címnek. És még sok ilyen buktató van. Például az, hogy adóköteles tevékenység és mivel itt a bankszámládra jön rendszeresen pénz egy Bitcoin tőzsdéről, láthatja az adóhatóság.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!