Találkoztál már olyan emberrel aki látott már egy forintot is a pi network kriptovalutájából?
Az ember miért mindig arra vágyik ami épp nincs? Ti töprengtetek már ezen? Miért van ez így?
2010-ben felkerült a tőzsdére a világ első kriptovalutája, a Bitcoin. Korai bányászok realizálni tudtak valós pénzt a kezdetei bányászati erőfeszítésüknek köszönhetően, tök egyszerűen. Onnantól kezdve más kérdések fogalmazódtak meg...
Vajon mennyit ér majd jövőre? És 5 év múlva? Hogyan juthatok hozzá mégtöbb Bitcoinhoz? Miért nem foglalkoztam vele eddig?
Azonban a tőzsdére lépés előtt, ezek a digitális érmék egy vasat sem értek.
Visszamenőleg könnyű okoskodni és megmondani a tutit, hisz kevés ember létezik, aki eladta volna 1 dollárért, ha tudta volna előre, hogy 10 év múlva 30000-szer többért is el fogja tudni.
Pi egy hasonló szituációban találja magát, ma, ahogy anno a Bitcoin a korai szakaszban.
Szintúgy társadalmi kísérletként indították el. A társadalmi kísérlet egyfajta pszichológiai és szociológiai kutatás az emberek bizonyos helyzetekre vagy eseményekre adott reakcióinak tesztelésére. A kísérlet egy sajátos társadalmi megközelítésre támaszkodik, amikor a fő információforrás az emberek, akiknek tudásuk és nézőpontjuk van.
Most gyorsabban lehet gyűjteni Pi-t, amíg nincs értéke. Amint felkerül a tőzsdére, ki fog alakulni a piaci értéke, fellendül a gazdaság, bővül az iparág... kevesebbet lehet majd bányászni - akár 50% vagy 75%-al mint ma, a felezéseknek köszönhetően. Sőt, még az is lehet, hogy teljesen kikapcsolják a bányászatot, ami lezárná ezt a bevételi forrást is egyben. A gyorsabb gyűjtői időszak véges, ezt szem előtt kell tartani. Gyorsabb gyűjtés révén több Pi halmozódik fel, amelyből több haszon származhat az elkövetkező esztendők alatt.
Most van itt az ideje, hogy ezzel foglalkozzunk. Tartsuk szemelőtt, hogy anno hogyan indult a Bitcoin és most igyekezzünk időben jegyet váltani a vonatra... [link]
@12:03
..és így lehet tökéletesen tévedésbe ejteni a balek hiszékeny embereket, akik mindig benne akartak lenne a tutiban de mindig lecsúsztak róla. Hozunk valami hasonlót és azzal kábítjuk a népet, hogy nézd meg xyz-nek is mennyi szkeptikusa volt az elején, ma azok meg hogy bánhatják hogy ki maradtak. De most te is benne lehetsz a tutiba. Mert ez lesz a következő nyerő széria. Aztán általában ilyenekbe csak balek emberek ugranak bele, és semmi nem lesz az egészből.
"4.6os alkalmazás a app/play store-on, szerinted ha csalás meg kamu lenne, nem derült volna már ki rég?"
Csak úgy mondom tömegesen vannak olyan alkalmazások fent play/app storeon amik pénzkeresetet ígérnek, de a valóságban senki nem látott még belőlük semmit. Ahogy ebből sem.
December 28. elindult a főháló zárt módban.
Elindult a főháló a korábban tárgyalt zárt módban. Pi-t nem szabad zárt főháló módban eladni, minden ilyesmi csalásnak minősül, aki szeretné az továbbra is ingyen gyűjtheti.
PI MENNYISÉGE ÉS ELOSZLÁSA:
A főháló előtt kb 20 milliárd Pi-t gyűjtöttek. A maximum mennyiség 100 milliárd lesz, ami a következőképpen oszlik majd el:
- 20 + 45 = 65 milliárd a Pioneereknél
- 20 milliárd a Core Csapatnál
- 10 milliárdról az alapítvány dönt közösségi események szponzorálása pl.
- 5 milliárd ökoszisztéma likviditására
ÚJ GYŰJTÉSI MECHANIZMUS:
Eddig csak a Pioneerek számának növekedése volt fontos viszont az új gyűjtési mechanizmus célja hogy minél inkább kiszolgálja az ökoszisztéma növekedésének céljait a főháló fázis alatt.
Az új mechanizmus hamarosan életbelép amikor már elég ember készen áll a főhálóra. Az aktív Gyűjtői Csapat és Biztonsági Kör mellett fontos lesz hogy mennyi Pi-t kötöttünk le, futtatunk-e Node-ot (azon nyitva vannak-e a portok, milyen erős a CPU), ökoszisztéma appok használata mennyi időt töltöttünk ott. Ezen kívül a jövőben lehetnek még különböző jutalmazások az ökoszisztéma építéséért ami még jelenleg nincs beépítve a képletbe.
Minden nap adott mennyiségű Pi jön a rendszerbe és az aszerint lesz elosztva hogy a képlet meghatározza nekünk mennyi jár. Ez dinamikusabb lesz mint eddig, ha például egy nap csak egy ember indítaná el a gyűjtést, ő kapná az egész napi Pi mennyiséget. Ha 10-en indítanak akkor a képlet által meghatározott súlyozás szerint oszlik majd el közöttük. A napi Pi mennyiség az éves limittől függ osztva az évből hátralévő napok számával. Így be lehet szabályozni hogy kb mikor érjük el a maximum Pi mennyiséget az ökoszisztémában.
KYC:
Amikor a KYC lehetőség általánosságban mindenki számára elérhetővé válik (még nem vagyunk ott), lesz egy 6 hónapos időszak ami alatt el kell végezni a KYC-t. Amennyiben ez nem történik meg a 6 hónapon kívül gyűjtött Pi elveszik és már nem lesz a főhálóra vihető akkor sem ha például 8 hónapra rá már megcsináljuk a KYC-t. Tehát amikor ez a 6 hónap a végére ér a főháló előtti Pi-k már tisztázva lesznek vagy elvesznek. Akik a főháló alatt regisztrálnak 30 napig nem érhetik el a KYC lehetőséget ezáltal a korábban regisztrált tagok több helyet kapnak a KYC időben való elvégzéséhez.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!