Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egyetemisták! Menmyi spórolt...

Egyetemisták! Menmyi spórolt pénzetek van?

Figyelt kérdés

20-23 közöttiek, mennyi pénzetek van félretéve?


Dolgozom egyetem mellett amennyit tudok, de nem sokat tudok félretenni és aggaszt, hogy 23 évesen, ha elkezdek a szakmámban dolgozni akkor sem lesz sok pénzem.

Kicsit nehéz így "elkezdeni" az életet, házat venni, családot alapítani, stb.


Egyedül vagyok ezzel, vagy titeket jobban támogatnak?

Más korúak is írhatnak.



2021. jan. 2. 17:48
 1/9 anonim válasza:
93%

Ugyan nem egyetemista vagyok, de a kor egyezik (23). Immár három éve dolgozom, 260-270 körüli nettóért, amivel sokáig remekül elvoltam, viszont amióta albérletbe költöztem (amit nyilván berendeztem a saját ízlésem szerint, kialakítottam a saját életterem), illetve lecseréltem a 26 éves autómat egy újabb, modernebb példányra, nem igazán maradt megtakarításom. Konkrét összegeket nem akarok írni, de jelenleg sok olyan dologról kell lemondanom, amik mondjuk egy vagy két évvel ezelőtt még mindennaposak voltak az életemben.


Szóval a problémád nem újkeletű, másnál is jelen van. Ha úgy érzed, kevés pénzed marad hó végére, azt javaslom, készíts nyilvántartást. Napról-napra vezesd egy Excel táblában minden kiadásodat, nagyobb kategóriákra lebontva, hogy mit mennyiért vettél és mire ment el a pénz. Hó végére látni fogod, hogy hol vannak kiugróan magas számok, ahol esetleg kicsivel többet meg lehet takarítani. Nálam úgy érzem, bevált és kezdem érezni a módszer előnyeit.

2021. jan. 3. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%
Magyarországon az a király aki nagyon sokat dolgozik és szinte semmije nincs.
2021. jan. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%
22 eves vagyok, 1 millio forintot tudtam felretenni, meg van egy 400 ezres kisautom, amit szinten egyedul vettem, tartok fent.
2021. jan. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
49%
3 millióm van itt-ott pénzben.
2021. jan. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

17 vagyok .

Kb 5 millió megtakarításom van illetve egy saját budapesti ingatlanom + autóm.

Tudom a mai világban ez nem sok , de próbálok élhető körülményeket teremteni bármennyire is nehéz dolgom ennyi idősen .

2021. jan. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
94%

600.000 ft

Egy része diákmelóból,de azt sajna csak szünetekben vállalok. Egy része (250.000?) tanulmányi ösztöndíj, azt már egy éve kapom. Meg a családtól is kapok születésnapra, névnapra, karácsonyra.

Szerencsére a szüleim támogatják a lakhatást, étkezést. Így csak az extrákra költök a sajátomból.

2021. jan. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
94%
Nekem 1150000 forintom van a bankban, amely nagyrészét magam tettem össze, kisebbet pedig faterom. Volt ez több is, de vettem magamnak telefont ruhákat és a tanulás miatt is kellett költenem. Én legszívesebben valamibe befektetném, hogy hozzon is valamit ne csak tönkremenjen a bankban, és arra eszméljek, az egyetem elvegzése után, hogy ki kell pótolnom az összeget, hogy 3 kiflit tudjak venni...
2021. jan. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
5-600 ezer forint körül. Ezt ajándékokból (pl. ünnepek vagy ballagás) és tanulmányi ösztöndíjból gyűjtöttem össze. A szüleim támogatnak, tehát minden alapvető kiadásomat ők fedezik. Ebből a pénzből nem nagyon költök semmire, max. hobbira vagy szórakozásra.
2021. jan. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ja, és 21 éves vagyok.
2021. jan. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!