Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egyetemistak, nektek honnan...

Egyetemistak, nektek honnan van penzetek fizetni a kajatokat, szallasotokat? Mennyire nehez dolgozni egyetem mellett?

Figyelt kérdés
Jovore mennek egyetemre, viszont a csalad nem tudna tamogatni anyagilag, foleg, ha kollegiumba mennek. :D ha elmegyek dolgozni mellette, mennyire kimerito? Mennyire maradna idom ilyen egyetemi szakkorokre, stb?:D

2017. szept. 20. 07:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ösztöndíj és diákmunka. Megoldható, hiszen hallgatóknak találták ki.

Amúgy nem kell feltétlenül anyagilag támogatniuk, az is támogatás ha csomagolnak kaját neked. Koli meg sokkal olcsóbb mint az albérlet. Első félévben igényelhető egy ösztöndíj, azt hiszem alaptámogatás a neve, nem sok de igenyeld meg mert nekem anno 25 ezer volt és annyiból albérlet már ki is fizethető akár. Utána meg vagy jól tanulsz vagy sokat dolgozol hogy meglegyen a szükséges pénzed.

2017. szept. 20. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én már nem vagyok egyetemista, de tapasztalat:

- időben jelentkezz szociális alapú ösztöndíjakra, ha tudsz, kérdezz körbe, hogy milyen támogatást tudsz igénybe venni és ahhoz mi szükséges

- 2. félévtől már jár az ösztöndíj, ha jól tanulsz (kérdés, hogy milyen mennyiségű, de az kartól és szaktól is függ... reálon ált. több, mint humán szakokon)

- munka... attól függ, milyen. De ez szaktól is függ. De pl. van pár hely, ahol hétvégi munkát is lehet vállalni (ami biztos ilyen, az pl. a plázás ruhabolt meg mozi). Az is lehet, hogy egyetemi szakkörre nem marad idő, de azok sztem ált. annyira nem is létszsükségletek (én sem jártam egyre sem, aztán mégis lediplomáztam és jó munkám van)

2017. szept. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
88%
A szuleim tamogatnak. Nem tudnek mellette dolgozni, elni sincs idom, meg enni se nagyon. 8-20ig oram van hetfotol-csutortokig, 1 lyukas van csak. Pentek-vasarnap meg tanulok, meg vegre van idom enni, kb ilyenkor potolom be az egesz heti kajalast, hetkozben tulelo uzemmodban vagyok. En nem birnam, ha meg dolgoznom is kene. De mindenkinek mas a turokepessege.
2017. szept. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Első évben nem igazán lehet dolgozni, sok az óra. Max hétvégén, de nem folyamatosan. Második évben is sok az óra, csak lehet mér csúszol, meg jobban usmered a dolgokat, másképp csinálod az órarendet.


Ha más nincs, akkor diákhitel.

2017. szept. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
hát ez az, h nekem diákmeló mellett már nem lenne erőm. egy államilag támogatott egyetemre mennyire nehéz bejutni?
2017. szept. 21. 09:46
 6/6 anonim ***** válasza:
Attól függ mit szeretnél tanulni. A felvi.hu oldalon keresd meg a képzésedet, ott lesz a ponthatár. Annyira nehéz elérni, mint amennyi a pont. (Az ANA az állami, az ANK az önköltséges) Ha nyitsz egy pontkalkulátort, ki tudod számolni a pontjaidat, a jegyeiddel gondolom kb tisztában vagy, és ha már jövőre mész, akkor talán érettségi feladatokat is láttál már, be tudod lőni a %-ot. (Ha nagyon nem, akkor beszélj a tanáraiddal)
2017. szept. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!