Félik vicc, félig komoly, de Magyarországon tényleg csak a három műszakban dolgozó, 12 órázó, slampos ember a tisztességes dolgozó?
#3
A kutatások nem ezt mutatják, hanem azt, hogy ténylegesen csak 4-5 órát dolgozol a 8 óra alatt.
Nem kell ehhez semmilyen kutatás. Megmondom szívesen, hogy nettó 4 óránál többet valóban nem dolgozom. Egy gyárban csak az időket adod a munkahelyen. Bárki más is ott lehetne helyetted. És mivel ott az idő számít, nyilván nagyon figyelnek rá, hogy megkapják azt az időt, amiért téged fizetnek. Engem viszont nem csak azért fizetnek, hogy ott legyek, hanem van x feladatom, amiket el kell végeznem, arról vezetnek KPIokat, amiket teljesítenem kell. De ha erre képes vagyok úgy is, hogy napi 3 órát kávézok, akkor nekik mindegy. Majd igazítanák a KPIokon, és akkor kevesebb időm lesz kávézni.
Ha ez kevésbé munka, akkor be lehet ülni a helyemre öt percre, és ki lehet próbálni.
Bocsánat, de aki a szalag mellett áll, az kb a droid kategória, akinek nagyon alacsony a hozzáadott értéke, ezért van az, hogy időben mérik a munkaerejét és nem a feladatokban. Két alkatrészt összeszerelni nem egy nagy truváj, viszont az fontos, hogy 1 óra alatt meglegyen mondjuk 100 db belőle. Ezért ostorozzák annyit az operátorokat. Ez szomorú, és bánhatnának jobban az emberekkel, mert az emberi értékükből nem von le semmit, hogy milyen munkát végeznek, viszont arra is fel kell készülni, hogy belátható időn belül le lesznek cserélve robotokra, akiket nem kell ostorozni, és úgy fog legyártani 200 ft-ot 1 óra alatt.
Magára a kérdésre válaszolva, aki bármilyen értéket előállít és hasznos a tevékenysége, az tisztességesnek számít, függetlenül attól, hogy fizikai vagy szellemi munkáról beszélünk.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!