Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Törvényileg ez, hogy van?

Törvényileg ez, hogy van?

Figyelt kérdés

Egy nagyobb boltba dolgozok. És pár napja 9-10 órákat kasszába vagyok. Nem adják ki a szünetet se. 10 percet voltam kint tegnap is. Van valami írva erről,hogy mennyit lehet kasszába lenni? Vagy semmit nem lehet tenni? Ja meg a plusz kérdésem az,hogy ezt viszont tudom,hogy törvénybe van foglalva az,hogy havi 1 szabad hétvégének kell lennie. Fél éve vagyok a cégnél és egyszer volt olyan,hogy szabad hétvégém volt. Az is csak azért,mert ünnep volt.

Köszönöm a válaszokat!


2019. júl. 31. 13:05
 1/4 anonim ***** válasza:

1. Be vagy jelentve? Van munkaszerződésed?

2. Hány órára vagy bejelentve, mit mond a munkaszerződésed a munkakörödről.

Ha tudod, hogy törvény írja elő, hogy havi 1 szabad hétvégének kell lenni, akkor ezt jelezted a főnökség felé, hogy adják ki?


A bejelentést, szerződést meg azért kérdeztem, mert ha pl. feketén dolgozol, akkor eleve felesleges törvényről beszélni.

Ha be vagy jelentve, akkor viszont hivatkozhatsz a főnökségnél a törvényekre, stb.

Túlórát kifizetik vagy munkaidő keretes (pl. éves) foglalkoztatásban vagy?

2019. júl. 31. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szia! Be vagyok jelentve. Ez a Penny Market amiről beszélek. 8 órás a munkaidőm. 2 havi munkaidő keretbe dolgozunk.
2019. júl. 31. 14:57
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát igen, sajnos a kereskedelemben - mivel kevés az ember - ez megy :-(

hát nem tudom, talán próbáld meg a vezető figyelmét felhívni - de nem várnék nagy változást a dologtól.


Menj át a Lidl-be, ott annyira betartják a pihenőidőt, hogy a múltkor egy kasszával mellettem elvágtázó dolgozónak a kezébe akartam adni valamit, amit egy vásárló elkutyult és nem akartam, hogy megromoljon, mire közölte, hogy nem foglalkozhat vele, mert pihenőidőn van.

Mikor ezt elmondtam a pénztárosnak, akkor Ő is megerősítette: ha foglalkozott volna vele, az már "feketemunkának" számít... Én meg néztem hülyén borzasztó módon :D

2019. júl. 31. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ja, amúgy épp itt, a gyakorin lettem borzasztó módon lehúzva, amikor nehezményeztem a 400 óra túlórát, meg a 3 éves túlóra keretet, mert ugye azt csak annak kell csinálni, aki vállalja. Holott tudom jól, hogy nem így van - sokszor kényszerből is kell.
2019. júl. 31. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!