Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Az életbiztosítás hogy működik...

Az életbiztosítás hogy működik, elmondanátok?

Figyelt kérdés

Szóval leginkább halálra és sérülésre szeretnék biztosítást kötni, egy komolyabb összeggel.


27éves, nem dohányzó nő vagyok, ilyenkor hogy-s mint van ?


Ha pl. elkezdem fizetni a biztosítást negyedévekben, és netán lebénulok, akkor fizeti a biztosítóm vagy ahhoz el kell telnie időnek ?


Köszönöm! :)


2014. febr. 13. 22:23
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Bár ha belegondolok elég a halál biztosítás.. legalább ennyit tudjak hagyni hátra.
2014. febr. 13. 22:25
 2/15 anonim ***** válasza:
Morbid, de először a kizárásokat nézd át, hogy milyen halál esetén nem fizet a biztosító, csak adja oda a hozzátartozóknak az évek során megtakarított pénzedből az első két évben előre 10-15-20 évre levont költségekkel csökkentett részt.
2014. febr. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Szóval meg kell néznem milyen haláltípusok esetén fogják csak azt fizetni, amit én évek alatt összekuporgattam a számlámon ? Szóval azon felül semmi ?



De ha megjelölök valakit, a barátomat, hogy Ő kapja az összeget meg, erről Neki muszáj tudnia ?(szóval alá kell írnia papírokat, stb..?)

2014. febr. 13. 23:02
 4/15 anonim ***** válasza:

A kedvezményezettnek nem kell aláírnia, csak neked.


Az egyszerű kockázati életbiztosítás halál esetén fizet. El kell olvasnod a szerződési feltételeket, hogy milyen esetekre fizetnek és mik vannak kizárva. Ha pl. baleseti rokkantsági kiegészítést kérsz, akkor pl. csak akkor fizetnek, ha baleset következtében rokkantál le. Ha betegség miatt, arra nem. Szóval tessék jól elolvasni és átgondolni. Ilyen fiatal korban én inkább kötnék olyat, ami lejáratkor is szolgáltat.

A kockázatviselés kezdetét a biztosító határozza meg. Az biztos, hogy az első díj be kell, hogy érkezzen, plusz van ideje a biztosítónak, hogy az ajánlatot elbírálja, elfogadja, de a kockázatviselés kezdődhet még ennél is később, főleg ha nem kérnek orvosi vizsgálatot. De ez is le van írva, olvasd el, gondold át.

2014. febr. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Az, hogy hogyan halsz meg csak akkor lényeges, ha olyan betegség miatt történik, amiről már tudni lehetett a biztosítás kötésekor, de eltitkoltad (mert ajálattételkor nyilatkozol majd, hogy van-e ilyen-olyan problémád). Kifizetés előtt úgyis kérnek be orvosi papírokat, tehát ki fog derülni, nem érdemes erre játszani.

A másik az öngyilkosság, ami legalább a biztosítás első pár évében ki van zárva.

2014. febr. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 SzarvasLászló ***** válasza:

Először is azzal kezdem, hogy pont ez a lényeg:

lehetőleg egészségesen és még időben érdemes belépni egy ilyen biztosításba. Ekkor alacsony díjjal tudod végigvinni.

(Estedben pl. egy 5Mft-os életbiztosítás 1400 Ft/hó (és ekkor még nem lettek figyelembe véve a fizetési móddal és rendszerességgel adható kedvezmények).


Ha egészséges vagy és ráadásul nem dohányzol a biztosításokban szereplő kizárások vagy emelt díjazások gyakorlatilag nem érintenek Téged.(gondolom háborús zónába nem akarsz menni, kerülöd az AIDS elkapását, nem crossmotorozol élvonalbeli sportolóként, és nem öl meg Téged az aki a biztosítási pénzed kapja halálod esetén stb. .) )


Itt a komplett lista:

16.§ A biztosító mentesülése

(1) A biztosító mentesül a biztosítási összeg kifizetése alól, ha a biztosított a kedvezményezett szándékos magatartása következtében vesztette életét. Ebben az esetben a visszavásárlási összeg az örökösöket illeti meg, és abból a kedvezményezett nem részesülhet.

(2) A szerzôdés a biztosítási összeg kifizetése nélkül szûnik meg, és a biztosító a visszavásárlási összeg helyett a díjtartalékot köteles visszatéríteni abban az esetben, ha a biztosított:

a. szándékosan elkövetett súlyos bûncselekménye folytán vagy azzal összefüggésben, vagy

b. a szerzôdéskötéstôl számított 2 éven belül elkövetett öngyilkossága következtében halt meg.



Kizárt kockázatok

(1) Ha a biztosított halála gépi erôvel hajtott szárazföldi, légi, vízi jármûben, országos, nemzetközi sportversenyen történô részvétel következtében, vagy ilyen versenyre való felkészülés (edzés) keretében

következik be, a biztosító – egyéb megállapodás hiányában – nem nyújt biztosítási szolgáltatást.

(2) A biztosító viseli a teljes kockázatot, ha a biztosított halála polgári légi jármû jegyfizetô utasaként következett be. Minden egyéb

repülési kockázat kizárt.

(3) A biztosító nem viseli a kockázatot, ha a biztosított halála kábítószer vagy bódító hatású anyag, továbbá nem orvos által előírt gyógyszer fogyasztása miatt következik be.

(4) A biztosító nem viseli a kockázatot, ha a biztosítási esemény közvetlen okozati összefüggésben áll a biztosított

a. súlyosan ittas állapotával (2,51 ezrelék vagy ennél magasabb véralkohol szint);

b. jogosítvány nélküli vagy ittas gépjármûvezetésével;

c. háborús vagy polgárháborús cselekményekben való részvételével, ide nem értve a belföldön hivatali vagy közszolgálati kötelesség teljesítése során bekövetkezô biztosítási eseményeket;

d. HIV (AIDS) vírus fertôzöttségével;

e. terrorcselekményben való részvételével.


Az egészségbiztosítási rész is így működik (műtétre, rokkantságra, rettegett betegségre, stb.).

Van olyan, hogy ezekre a térítésekre fél év várakozási idő vonatkozik. Ezt a várakozási időt le lehet tudni egy egyszerű orvosi vizsgálattal, így azonnal indul a térítéses időszak.


Szívesen segítek ha ilyen kell Neked!

2014. febr. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 SzarvasLászló ***** válasza:

Egy dolog kimaradt és azon érdemes elgondolkodnod (az előttem szóló is már részben kitért erre):

Az klasszikus élet- és egészségbiztosítások (ezeket kockázati biztosításoknak nevezzük) csakis akkor fizetnek ha valami baj történik (ám ekkor jelentős összeget az általad fizetett díjhoz képest).

Lejáratkor megszűnnek és nincs pénzfizetés.

Érdemes elgondolkodni azon, hogy teszel-e mellé megtakarítást is, így lejáratkor is lesz pénz (vagy ha menet közben megszorulsz tudsz kivenni belőle).

2014. febr. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

1. magasabb térítési limithez kockázati életbiztosítást célszerű kötni.

2. Egészségügyi kockázatokra és halálra (kivéve baleseti) fél év a várakozási idő. (a kockázatviselés kezdete)

3. Az előbbi pontot csak a nagyorvosi vizsgálat válthatja ki (vér, vizelet, ekg, fiziológiai), ilyen esetben azonnal indul a kockázatviselés.

4. Érdemes azt is megnézni a feltételekben, h a szerződésre vonatkozik-e a pre-existing. (korábbi betegségek kizárása)

5. A terhességre 9 hó a várakozási idő.

6. Baleseti rokkantság esetében min. 15-20 milliótól gondolkodj (kiesett jövedelem, megváltozott munkaképesség, rehabilitációs költségek)

7. Hosszabb távban gondolkodj, az eü kockázatok 20-25 év múlva növekednek meg nálad. Ha akkor újat kötsz, azt sokkal drágábban tudod majd.

8. Nézd meg, h a lakásbiztosításodban mennyiért tudsz az adott kockázatra biztosítást kötni? (mindig olcsóbb, mert az csoportos életbiztosítás)Érdemes összehangolni az egyéni életbiztosításoddal.

2014. febr. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Amit SzarvasLászló ajánl, azaz a biztosítás+befektetés kombinációt jobban teszed ha elkerülöd. Ajánlok 2 cikket, hogy értsd miért (röviden: horror áruk van):

[link]

[link]


A probléma abból az érdekellentétből fakad, hogy az ügynök (alias "ingyenes pénzügyi tanácsadó"), az általa értékesített szerződésekből kapja a fizetésének egy részét, vagy egészét. Ezért nem feltétlenül abban lesz érdekelt, hogy a mindenkori legjobb szerződést ajánlja az ügyfélnek, mert abból valószínűleg egy forintnyi jutalékot sem kapna.

2014. márc. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 SzarvasLászló ***** válasza:
38%

Nos, itt nem fejtem ki bővebben a gondolataimat az előző hozzászóláshoz.


Aki érti érti, aki nem az pedig nem: én mint "ingyenes pénzügyi tanácsadó" a nevemet adom ahhoz, amit itt írok.


A kiszámolóban sok igazság van.

A lényeg, aki nem ért hozzá az ne vágjon bele!

Attól, hogy veszek az IKEA-ban lapra szerelt szekrényt és összerakom, még nem fogom magamat asztalosnak képzelni, majd pedig osztani az észt.


A költségekről: érdekes módon ha belevág az ember bármilyen vállalkozásba ugyanúgy lesznek folyamatos díjai és költségei (rezsi, esetleg bérlet, munkabér, stb.)


Lényeg: aki nem figyel oda a befektetésére, csak számon kéri az eredményeket, az ne csodálkozzon a végkifejleten.


Hiába nyitsz egy vendéglőt, ha letojod a vendégeket, azok előbb vagy utóbb többet nem térnek be hozzád.

2014. márc. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!