Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Uniqa biztosítónál kötöttem...

Uniqa biztosítónál kötöttem MedHelp biztosítást, mert babát szeretnénk. Van valakinek tapasztalata?

Figyelt kérdés
Császármetszéssel fog a baba világra jönni, a hölgy szerint kb 850ezer Ft-ot fognak fizetni - a legmagasabb díjcsomagot kötöttem. Tényleg kifizetik az igért összeget?
2009. jún. 14. 17:37
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Férfi vagyok, szülni nem tudok, de foglalkozom többek közt Uniqá-s biztosításokkal is, így a MedHelppel is, sőt sajnos van több olyan ügyfelem, akinek fizettek is. (Balesetet, betegséget nyilván senki nem kíván, még akkor sem, ha van biztosítása)

A MedHelp egy tutifrankó prémium szolgáltatás.

Ha évvel a szülés előtt kötötted, akkor érvényes a szülésre is minden.

A Te példádnál jár:

a kórházban eltöltött napok száma*25000 Ft

műtéti térítés (igen, 2-es kategória) 250000 Ft

gyógyulási támogatás 25000*14 nap= 350000 Ft

Szülési támogatás: 100000 Ft

Ha már szültél egyszer császárral akkor nem érvényes a műtéti térítés, és a gyógyulási támogatás.


Sőt olyankor is fizet kórházi napi térítést, ha véletlenül beteg a gyerek és kórházba kell menni.

Ha meg balesetből, vagy külföldi tartózkodásnál kell igénybe venned, akkor duplán fizet. Külföldi balesetnél meg négyszeresen.


Nem két fillér ez a biztosítás, de nagyon jó szolgáltatásai vannak. kívánom, hogy szülésen kívül ne legyen rá szükséged!

2009. jún. 27. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!
2009. jún. 27. 06:09
 13/18 anonim válasza:

Szia!

Érdeklődnék, hogy mik a tapasztalataid a biztosítással kapcsolatban? Látom elég régi a fórum, született babád azóta? Császárral vagy spontán? És fizetett a biztosító?

Hasonló helyzetben vagyok, ezért érdeklődöm.

Előre is köszönöm.

2010. szept. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Ugyan ebben a cipőben vagyok. Segítsen valaki legyen szíves, mert elbizonytalanodtam :(
2011. jan. 13. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 megelozes válasza:

A MedHelp egy jó kockázati betegségbiztosítás mely osztrák modellre lett gyártva és fejlesztve. Akinek van, az örüljön neki mert biztos fizet, ha "baj" van. Sok ügyfelemnek segített utólagosan megtéríteni pl. szülési költségeket

Ami fontos, hogy 8 napon belül jelezze a biztosított a biztosító felé, hogy szült és a zárójelentést és a születési anyakönyvi kivonatot mutassa be!

Attól függően mely csomagot választotta valaki, az ott megjelölt összegekre jogosult - a kórházi napok számától és az orvosi beavatkozás mértékétől, továbbá a szülési támogatás nagyságától eredően kell az összeggel számolni!

4 érintett nap kell a kórházi napi térítéshez!

Azt javaslom, hogy aki élne egy komplex baleset-betegség biztosítással napi egy kávé árából, az keressen meg addig amíg van ilyen exkluzív biztosítás! megelozes@citromail.hu

2011. dec. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
Szia! Nekem is van med help biztosításom és én is a szülés miatt kötöttem. Ha jól tudom feltétel hogy a szülés időpontjában már min. 1 éves legyen a biztosításod. Én simán szültem és 175000,- Ft-ot kaptam. A szerződési feltételeknél nézd meg a szülésre vonatkozó részt, mert az külön kategóriának számít. Ha jól tudom a szülésre csak a kötvénypapíron lévő összeget fizetik ki. Ja és én is a legmagasabb csomagot választottam. Szerintem a 850.000,- Ft egy kicsit sok. Annyit nem hiszem hogy fizet a biztosító.
2012. jan. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
A munkahelyem az kolléganőm most jött vissza gyesről és ő is megkötötte az uniqa medhelpet és 6ezrével törlesztette 1évig és majdnem 300ezret kapott ,mondták neki ha császár lett volna akkor pedig akár 800ezret is kapott volna, persze ezek az összegek a havi törlesztés után vannak ha most valaki 3ezrével törleszt persze h nem fog kapni császárral 800ezret csak kb 500-600ezret! Én ezt elhiszem mert sok kismamás oldalon is olvastam ezek után!
2014. márc. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:

Sziasztok,

Medhelp régen megérhette szülés miatt, de 2012-ben rájöttek, hogy azokkal a feltételekkel túl sokat kell fizetniük a biztosítottaknak, ezért módosították.


A 2012 óta kötöttekben nem fizetnek császárra, ės a korábban mások által leírt kórházi napi térítés sem jár szülésre (vagy a terhességgel kapcsolatos bármire, pl.kórházban bent létre a napi térítést sem- ajánlat különös feltételek része tartalmazza ezt a kizárást), csak az egyszeri szülési támogatás jár, aminek a max.összege 100 e Ft Optimum és Premium csomagokban.


Egyebek:

1. Ezt is csak akkor kapod, ha a szülést megelőzően már legalább 1 éve megvan a biztosításod. Ergo: a babának pont úgy kell összejönnie, és aztán születnie is, hogy az 1 év meglegyen, de tovább ne nagyon kelljen fizetned, mert kb. 7-10 e Ft a havi dij az Optimum csomagban és másképp a 100 e Ft-tal még nem jön vissza, amit befizettél. Másra meg fentiek szerint nem fizet.

2. Egyéb betegségek:

Pl. korábbi műtétek esetén a testrészek között nem nagyon konkretizál kizárást, amire nem térít. Azaz, pl. ha volt gy nőgyógyászati műtéted, mindegy, milyen kicsi is volt, nem csak arra nem fog fizetni, ha megint szükséges lesz, hanem az összes nőgyógyászati megbetegedést kizárja.

2015. nov. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!