Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Mostanában nem keresnek a...

Mostanában nem keresnek a brókernettől, mi van velük?

Figyelt kérdés
2011. márc. 27. 16:06
1 2
 1/20 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Lejárt a 2 éves visszaírásuk :D
2011. márc. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Ha csak nincsenek náluk millióid, egyre ritkábban fognak. Így megy ez...
2011. márc. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Sajnos csak voltak. Megfelezték a pénzem... igaz, nem ők, mert pénzt nem kezelnek (pfúj....)a biztosítók , meg az alapkezelők. Ők csak a jutalékot zsebelik be. Hányok tőlük........................................
2011. márc. 28. 19:36
 4/20 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Azért remélem nem ingatlan alapban van, mert akkor arra keresztet lehet vetni. És egyszeri befektetés vagy hosszútávú? Ha 2 éves, akkor az hosszútávú:D (mert 20, csak nem mondták). Egyébként az alapoknak már vissza kellett volna hozniuk a pénzt. Az én ügyfeleimé már fél éve ott tartanak mint 2 éve.
2011. márc. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Ingatlanba szerintem öngyilkosság pénzt tenni, nézzünk csak körül a hazai építőiparban, tágabb környezetben: pl. USA-beli jelzáloghitel válság. Aztán damoklész kardjaként lebeg több tízezer ember feje fölött a kilakoltatási moratórium felfüggesztése, amit már több éve húznak...


Brókerekben meg vagyonkezelőkben sosem bíznék meg, inkább csinálok magamnak egy amatőr portfóliót, aminek kisebb a hozama, de tudom róla, h nem feleződik meg.

2011. márc. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 Sovcsik Krisztián ***** válasza:

Köszi a bizalmat, független alkusz vagyok:D

[link]

Itt kell mindenkinek utánakeresni aki azt mondja független, ha itt is azt látni független, akkor az, ha nem akkor lehet keresni jobbat.

2011. márc. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Igazán nincs mit :D


Egyszer már majdnem bedőltem egy "független" alkusznak, rám tukmált volna egy trendfordulós részvényköteget meg néhány bóvli papírt. A könyvelőmet meg néhány hete ültették le. Lehet, hogy én vagyok szar alakokkal körülvéve, de mostanában csak csalódok...

2011. márc. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
ha valakit a pszáfon ellenőrzöl abban nem lehet csalódni, de ha rád tukmált,akkor nem független, írd be ide a keresőbe a nevét és nézd meg mit csinál. mit ír ki.
2011. márc. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Tárgy : segítségkérés ( a „független” pénzügyi tanácsadás áldozata vagyok)

Megköszönöm, ha figyelmesen végigolvassa! Kinyomtatva még jobb.

Tisztelt Társaság !


Találós kérdés: VAJON HÁNY HIVATALNAK KÜLDTEM EL, ÉS MIT ÉRTEM EL?



Nagyon el vagyok keseredve, ezért írok önöknek. A segítségüket kérem.

2006- ban a Társaság munkatársa lettem ( bár vállalkozóként, tehát nem biztos, hogy ez a szó a legjobb- mondjuk ügynöke, ez a PSZÁF besorolása, vagy a szakmai terminus szerint: független pénzügyi tanácsadó ). A magabiztos fellépésük, a csillogás megtévesztett.

A pénzügyekhez a legkevésbé sem értettem, ezért felétel nélkül elfogadtam, amit a szakmai vezetőm ajánlott az első napok egyikén: vizsgáljuk felül az eddigi megtakarításaimat! Erre én naivan bevittem hozzá a Grawe biztosításomat. A száma: 20,,…. valamint a feleségemé: 21,93…. Ő egy hétig szakértette, majd kijelentette, hogy : „ befektetésnek rossz, biztosításnak drága! ” Díjmentesítsem!

Azóta is meggyőződésem, hogy nem volt tisztában azzal, hogy ez a szó mit jelent. Lehet, hogy azóta tudja, de akkoriban az ő szóhasználatában ez gyakori volt, az enyémben pedig nem is szerepelhetett, hiszen tőle tanultam magát a kifejezést is. Bizonyára azt hihette, hogy a befizetett összeg megáll azon a szinten ahol dímentesítettük és onnan kamatozik tovább, a biztosító pedig vonja le tovább a költségeit (Egyébként ez szerintem is logikus , életszerű megoldás ezért el is hittem ) Az élet mást bitonyított. A biztosító levonta előre a maradék 17 évre a költségeit egyszerre, én pedig nem juthatok a pénzemhez, vagy ha mégis, elveszítem a pénzem felét.

1. Itt kérem az első segítségüket: a Társaság felelősségbiztosítása kiterjed-e erre az esetre? Arra gondolok, hogy van-e lehetőségem kártérítésre egy rossz tanács miatt? Tudvalévő, hogy tanácsadó cégről van szó. Arra gondolni sem merek, hogy ez a tudatlanság nem volt véletlen a részéről. Az így felszabaduló pénzt egy általuk preferált biztosításba tettük át. …


A „ szakmai életem „ azzal kezdődött, hogy saját részemre és a és a feleségemnek is külön- külön kötöttünk 1-1 db. 500-500.000.-szerződést. A feleségem Axa biztosításának a száma : 10.... Nyilvánvalóan fogalmam sem lehetett ennek a hátrányairól. Állandóan azzal foglalkoztunk, hogy mennyire lényeges a csapatépítés, meg hogy hogyan adjam el magam. No nem a terméket, mert az nem adja el magát, az ügyfelek nem vágynak pénzügyi termékre... ( ??? ekkor gyanút foghattam volna). !!!!!!!

Az mlm kritikája nem az én tisztem. Az viszont igen, hogy az üzletkötés hiányosságaira felhívjam az önök figyelmét, és egyben a segítségüket kérjem. Ekkora éves díjas szerződést kötni egy családdal, ahol 2 gyerek van, én munkanélküli voltam és most is az vagyok, a feleségem tanár, az ő fizetéséből élünk, a nagyobbik lányom egyetemista, a kisebbik nyolcdikos tehát nemsokára kellene nekik a pénz, hiszen nekik gyűjtögettük amink van…Egyszerűen nem tisztességes, sőt , felelőtlenség.

Az életpályatervezés, a célok , amit olyan fontosnak tartanak, ilyenkor háttérbe szorul? Csak az egységek begyűjtése a cél? Lehetséges ez? A magam felelősségét sem hárítom, ezeket a szerződéseket a feleségem akarata ellenében kötöttem, (a szakmai vezetőm is tisztában volt vele, hogy ő teljesen ellene van), bízva a Társaság felelősségtudatában, abban, hogy nem visz bele egy olyan dologba, ahonnan nincs visszaút, ahol 20 évre bezárják a kaput és csak fizetni kell.

Sírt a feleségem, a házasságunk megromlott, amikor megtudta, mit csináltam: elköteleztem magam ennyi időre évi 1 millió forinttal. Gyakorlatilag tönkretettem a családomat. Olyan hályog volt a szemem előtt, amitől nem tudtam reálisan gondolkodni. Az sem tűnt fel , hogy a szakmai vezetőmnek hol vannak a jól képzett, jól kereső munkatársai? Mindig csak az új emberek behálózása volt a fontos. Olyan naiv emberek, aki a saját és környezete pénzét befekteti. A csillogással a hirtelen meggazdagodás reményével, (az eddigi munkájának a ledegradálásával) csalogatják az embereket.

A kommunikációban az egyik elem a következő volt: „ látsz előre 20 évet?- nem 10 évet? 5-öt? -Azt sem.

-Na látod itt csak 2 évet kell előre látnod, ill. annyit sem , mert holnap befizeted a pénzt, utána még egyszer, és ez csak 1 év! „… És ez így nem igaz! Itt bizony szigorúan látni kell előre 20 évig. Ha nem, elviszi a biztosító 20 évre előre az összes jutalékát! Igaz, hogy csak az első 2 év befizetései után, viszont pont a magas jutalék érdekében nagyon magas éves díjjal köttetnek ezek a szeződések, uis. az üzletkötő 2 évig kapja a jutalékot. Utána pedig semmi nem érdekli, csak a következő áldozat.

Azt azért nem értem, hogy a biztosítónak nem tűnik fel hogy ez a cég lényegesen többet ad el a termékből, mint a saját üzletkötői? Talán, mert ők jól tájékoztatják az ügyfeleket?... Ha ezt így mondták volna, hogy ha nem tudod fizetni 20 évig, a biztosító elviszi előre az iszonyúan magas jutalékát, tehát ő be van biztosítva, kíváncsi vagyok hány szerződés köttetne? Persze az apróbetűs részben minden le van jól papírozva, efelől kétségem sincs.

Meggyőződésem hogy az emberek 90 %-a nincs tisztában azzal, mit ír alá, ( 20 évet csak kevesen látnak előre ) feltétel nélkül megbízik a cégben, megkavarják befektetési egységekkel, amit nem lehet 1 óra alatt megérteni, rugalmassági opciókkal kecsegtetik és nyugodt szívvel aláír olyat, amiről csak halvány fogalma van. Csak később derül ki, hogy nem olyan szép ez a menyasszony.

Most nem a gazdasági válságról beszélek, arról nem tehetnek. Arról viszont igen, hogy 2008 januárjában ( és szeptemberben ) , vagy előbb is, tudtak róla, hogy nagy lejtmenet következik a tőzsdéken. Nem tájékoztattak róla. Pedig ügyfelük voltam. Én amiatt, mert nem dolgoztam aktív státuszban a cégnél , nem ápolhattam a kapcsolatot az ügyfeleimmel, ezért nem kaptam meg az ún. követő jutalékot (annak a kevés kis visszatartott jutaléknak a 20 %-át, amit már említettem). No, ezt nem tette meg más sem, vagyis engem sem hívott fel senki, hogy tegyük már át kvázi biztonságos alapokba a befektetéseimet! Áttettem volna. Tudom, nem ajánlják ide-oda ugrálni az alapok között, na de egyszer legalább? Amikor nagyon fontos? Most ülünk a veszteségben az új belépőket pedig talán azzal kecsegtetik, hogy milyen jó, hogy ilyen alacsony a részvényindex? Rólunk biztos hallgatnak, de ez csak egy kis kitérő volt.

Állandó pszichikai nyomás alatt dolgoztam, érzelmi zsarolásnak voltam kitéve, ismerve ennek a technikának a működését, a kollégák gyenge pontjait, szavaik nagy része célba talál és rövid távon hatásos is lehet. A megfelelési kényszer vitt rá és a szakmai tanácsadóm, hogy olyan volt kolléganőmmel is kötöttem szerződést, aki éppen munkanélküli volt. Kapott 800.000 forint végkielégítést. Tudván tudta a szakmai vezetőm, hogy nincs több pénze, de van 2 nagy gyereke, akiket egyedül nevel (a fiával ült végig egy felvételi beszélgetést ) , mégis elindíttattunk vele egy 400 ezres folyamatos díjas szerződést. Én még akkor meg voltam győződve arról, hogy a rugalmassági opciók egyik eleme – hisz így tanították – a szüneteltetés lehetősége, de a gyakorlat más.

A kellő számú egység elérése érdekében mindjárt az első hetek egyikén kötöttem magamnak egy egyszeri díjas szerződést is. Ez is részvény alapba került, vagyis a család szinte minden pénze a tőzsdére került. Most ebben a pillanatban, ahogy írom ezt a levelet, megjött az Uniqától az éves elszámolás, amiben írják, hogy a pénzünk a felét éri. Nem részletezem , mennyire kiborult a feleségem. Jogosan.

Ezután már csak hab a tortán, hogy az akkor 70 éves anyósommal is kötöttem egy folyamatos díjas 20 éves szerződést, mert a szüneteltetés lehetősége meggyőző érv volt és kellett az egység. Ha nem hiszem el, hogy a „rugalmassági opciókkal teletűzdelt szerződésben” szerepel a szüneteltetés –évekre- biztos nem kötök magunknak csak egyet, és azt is csak alacsony éves díjjal. Ez egyértelmű. Elég bizonyíték arra, mennyire csak az egységek hajszolása a cél. Egy családdal szabad ennyi külön szerződést kötni? Hol van a szakmai vezető szakmai felelőssége, hozzáértése? Hogy lehet valaki szakmai vezető pénzügyi területen mondjuk gépész végzettséggel igen rövid idő alatt?

Arra nagyon határozottan kíváncsi vagyok, hogy egy biztosítónak mi hátránya származik abból, hogy egy szerződést felmondanak? ( úgy, mint a kgfb és a lakásbiztosítás esetén) Hogy köthet magához 20 évig egy ügyfelet? Én miért nem mondhatom pár év elteltével, hogy nem kívánok tovább kötelezően takarékoskodni és biztosítani sem magam? És mindezt óriási veszteségek nélkül? Vesztes csak én lehetek. Erre szokták mondani: ügyes!


2. Az önök segítségét abban kérem, hogy az Axa biztosítónál próbálják meg elérni – a Társaság segítségével, - hogy tegyék semmissé a feleségem ott kötött biztosítását! Adják vissza a pénzünket, mert tönkremegy a családunk. A 2 Generali szerződést már lecsökkentettem havi 10-10 ezerre, ez már kimeríti a cslád anyagi lehetőségeit, mást egyszerűen nem tudunk fizetni, az Axánál pedig nem is lehet csökkenteni a díjat. Ezt újból nem értem, miért??

A levelem, lehet, hogy hosszúra sikeredett, nem biztosító-szakmai nyelvezettel íródott, hiszen nem értek hozzá, azért kérem, olvassák el figyelmesen! Az viszont biztos, hogy nem ír ilyen hosszú levelet csak az, akinek valami nagyon fáj! Ennél rövidebb formában megírtam már a Társaságnek ezeket a problémákat az igazgatónak címezve nem egy alkalommal. Legutóbb 2008. júniusában K...úr behívatott az irodájába, ahol 1 órát beszélgettünk, ő udvariasan jegyzetelt, de semmi más nem történt, nem ígért semmit, egy semleges beszélgetés sikeredett a találkozónkból. Azóta sem válaszoltak. Én akkor is a segítségüket kértem és jeleztem, ha tőlük nem kapok , akkor más fórumhoz fordulok. Bízom abban , hogy Önökben olyan partnerre leltem, aki mellém áll, megérti a problémámat és hatásköre is van a az ügy rendezéséhez. Ha mégsem, kérem továbbítsák a levelemet az illetékes hivatalhoz! Ennél sokkal többet személyesen sem tudnék mondani, ezért, ha nem szükséges, a személyes találkozástól eltekintenék a volt munkatársaimmal, vagy a Társaság vezetőségével.



ui.

A levelem megírása óta a változás annyi, hogy díjmentesítették az axás biztosításunkat, több, mint 500.000.- forint költséget vontak le…



NA????

2011. márc. 30. 08:11
 10/20 Sovcsik Krisztián ***** válasza:

A brókernet=Többes ügynök, a pénzintézet megbízásából dolgozik.

Igen, sajnos náluk 90% ez megy. Náluk minden szerződés 2 éves, addig tart a visszairásuk. Nekem is sok ügyfelemet tették tönkre.

2011. márc. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!