Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Vett fel valaki a Brokernettől...

Vett fel valaki a Brokernettől hitelt?

Figyelt kérdés

Lakást szeretnénk venni,és ma hívtak a brokertől van esélyünk rá!

Esetleg van valakinek valami tapasztalata ezzel kapcsolatban?mennyire megbizhatóak?

vagy valakinek van itt hitele már?


2011. szept. 23. 12:52
 1/7 anonim ***** válasza:
a Brókernet hiteleket közvetít, nem ő adja a hitelt, hanem az általad is ismert bankok egyike, de csak szerződéskötés után közli, hogy melyik banknál lesz a hiteletek. Annyit segítenek, hogy nem kell végigjárnod a bankokat egyesével. Egyébkánt vigyázz velük, nekem is ígértek hitelt, aztán elfelejtettek hívni, hogy mégsem fog működni, nekem meg ketyegett az időm erősen egy lefoglalózott lakás miatt. Bár lehet, hogy rossz ügyintézőt fogtam ki, de állandóan én hívtam, nyaggattam, aztán meg a végén elhagyta a papírjaimat...
2011. szept. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

mi még nagyon az elején vagyunk a dolgoknak!az ingatlan már ki van nézve de foglalozni még nem voltunk.

bonyolult is a helyzetünk.

végül csak megkötöttétek a szerzödést?

2011. szept. 23. 18:58
 3/7 anonim ***** válasza:
nem, mert azt mondták, hogy ezekkel a feltételekkel nem lesz bank, aki adna lakáshitelt (osztatlan közös tulajdonú az ingatlan), aztán elkezdtem végigjárni a bankokat, egy nap többet is és meglett a megoldás. De ez egy 10 évvel ezelőtti történet, azóta biztos az ő házuk táján is sok minden változott.
2011. szept. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
1 biztos ne menj bele náluk életbiztosítással kombinált hitelbe. Hitel mellé azt kötsz amit akarsz, de ne legyen kombinált a hitel, sok csúnya esetet láttam már ebből.
2011. szept. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

én a helyedben elmennék egy díjmentesen dolgozó hiteltanácsadóhoz, majd a brókernethez is, úgy látod a különbséget és azt is, hogy megéri-e 1-2-3 %ot fizetni (nem tudom most mennyi a tarifa)azért, amit más ennek a díjnak az elkérése nélkül tesz meg...


Nekem volt kollegám dolgozik a brókernetnél. Volt nálam a főnökével, elmondták,hogy mennyire hiperszuperek. Én nem gondoltam, hogy nekem megérné náluk dolgoznom.


Ügyféltéren 2 olyan ügyféllel találkoztam, aki megfordult náluk. Egyik sem náluk intézte végül a hitelét :))))


Mindkettőnek a kalkulációját láttam. Az elsőnek egész korrekt volt,csak az ügyfél végül egy olcsóbb, nem kombi hitelt választott...


a másik üf. kalkulációját nem minősíteném... a 3 név nélküli ajánlat mindegyike egy banktól származott... azt az ajánlatot én nem nevezném banksemlegesnek...

2011. szept. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Tudtam hogy nem lesz könnyü a dolog!

köszi a válaszokat! mindennek utánna fogunk nézni.

a kombi hitel miért nem jó?

2011. szept. 26. 08:28
 7/7 anonim ***** válasza:
Jó a kombi hitel, ha nem biztosítással kombinálják, hanem lakástakarék-pénztári szerződéssel. A kombi hitelek lényege, hogy a felvett hitel mellé bekombinálnak valamilyen megtakarítást. A megtakarítás futamideje jellemzően rövidebb, mint a hitel futamideje. a megtakarítás lejáratakor a felhalmozott összeget beletörlesztik a hitel tőkerészébe, így egy jelentős csökkenés érhető el. A biztosításokat nem megtakarításra találták ki, ha mástól mást hallasz, ne hidd el! A biztosítás egy kockázati esemény bekövetkeztekor nyújthat segítséget. Megtakarításnak nem hatékony, mert részvény-alapú, ugyanakkor a lejárati időtartama előre meghatározott. Ha a lejáratkor épp mínuszban van a hozam, buktál. Ha ráérsz kivenni a pénzt, akkor van egy halvány esély, hogy eltűnjön a negatív előjel, de ha ez a biztosítás be van kombizva hitel mellé, akkor ott nem lesz ráérő időd, lejáratkor törleszteni kell. Eltűnik a haszon, sőt, így többe kerül a hitel. A lakástakarék ezzel szemben az állami támogatás révén garantált hozamot termel. Hitelt csak ilyennel szabad kombinálni.
2012. okt. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!